gry planszowe karciane LCG > Warhammer: Inwazja - Czwarty Kamień Ścieżki
GRY KARCIANE LCG
logo przedmiotu Warhammer: Inwazja - Czwarty Kamień Ścieżki

Warhammer: Inwazja - Czwarty Kamień Ścieżki

Piąty Zestaw Bitewny z Cyklu Wrogów

cena:

41.50 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2

wydawca: Galakta
nr katalogowy: PL-WHC13

wersja językowa: polska

Opis


Kamienie Ścieżek, źródła czystości, pomagają panować nad Wiatrami Magii. Te monolity przyczyniają się do impasu pomiędzy Wysokimi, a Mrocznymi Elfami, dlatego jeśli istnieje szansa ich splugawienia, rodacy Malekitha podejmą wyzwanie.

Czwarty Kamień Ścieżki to piąty Zestaw Bitewny z Cyklu Wrogów, serii połączonych dodatków do Warhammera: Inwazji, karcianej gry o zaciętych walkach, sprytnym zarządzaniu królestwem i epickich wyprawach. W tym 60-kartowym zestawie znajduje się 20 różnych, całkowicie nowych kart, które wzmocnią istniejące talie, czyniąc grę
jeszcze bardziej emocjonującą.

ZAWIERA KARTY  81-100 „CYKLU WROGÓW”.

To nie jest samodzielna talia. Do gry wymagany jest zestaw podstawowy Gry karcianej Warhammer: Inwazja.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną



dodano: 2012-02-15 autor: Michał Barcikowski

Czwarty Kamień Ścieżki to już czwarty dodatek z cyklu wrogów. Tym razem dodatek jest skoncentrowany na walkach pomiędzy wysokimi elfami, a mrocznymi elfami. Każda karta jest w 3 kopiach dzięki czemu nie trzeba kupowac więcej razy niż 1 tego dodatku :) Mamy wiele kart, które umacniają aktualne strony konfliktu. Najciekawsze karty z tego dodatku moim zdaniem to:

Wysokogórski Troll dla orków jest naprawdę drogą jednostką(koszt 6) lecz ma 4 młotki 5 wytrzymałości i wspaniałe wymuszenie: Na początku swojej tury wylecz wszystkie obrażenia tej jednostki. Fajna jednostka która będzie mogła przyjmowac niebezporednie obrażenia od Wysokich Elfów :)

Zatruta studnia - wsparcie dla chaosu, dzięki której można rozsiewac obrażenia spaczonym jednostkom szkoda że koszt jest aż tak wysoki... (4)

Taktyka dla zniszczenia : Zbezczeszczenie czystości koszt 1 akcja: do końca tej tury, kiedy wybrana jednostka zostanie przywrócona, spacz dwie inne jednostki w tej samej strefie. Również fajna karta, dzięki której można pospaczac dużo jednostek :)

Są jeszcze inne ciekawe karty w tym dodatku, lecz te są jednymi z ciekawszych moim zdaniem ;) Polecam dodatek każdemu!
dodano: 2011-01-20 krasie rządzą autor: Łukasz Posadowski

Wypuszczając ten BP firma FFG miała prawdopodobnie tylko jeden cal: podniesienie siły Krasnoludów poza jakikolwiek limit. Obydwie karty są niewiarygodnie mocne (choć nie tak mocne jak Załoga Działa, albo Tunele Górnicze) i stwarzają duże kłopoty dla innych ras. Tylko Imperium, i to zakładając odpowiednie podejście Vereny, ma jeszcze z nimi realne szanse.

Dobre Elfy wzmocniły swoją strategię niebezpośrednich obrażeń oraz zyskały nową - zadawania obrażeń własnym jednostkom w zamian za różne korzyści. Są już 3 tego rodzaju jednostki, co w połączeniu z leczeniem daje pewne rezultaty.

Orkowie mają wielkiego Trolla, który jest świetną odpowiedzią na niebezpośrednie obrażenia oraz Runę Złośliwości, ale będzie problem z jego wystawieniem (6+3 lojalki).

Chaos dostał jedno wsparcie, o którym długo dyskutowano. Biorąc pod uwagę siłę Chaosu na dzisiaj, to każda karta (nawet średnia) jest ważna.

Imperium ma "małego Gormana" - 2/2 za 2 złota, który również sam się wypala.

Z kart neutralnych doszła taktyka za 0 dla Order, która pozwala na ułożenie żetoniku na karcie misji. Co prawda jeszcze nie znalazłem dla niej sensownego zastosowania (poza starym kombosem Grudge Thworer / Militia / Return to Glory), ale karty misji pojawiają się w mojej głowie znacznie częściej, niż poprzednio. Jest również jednostka 1/2 za 2, ale w praktyce za 1, gdyż po wejściu do gry zabiera przeciwnikowi 1 złota. Dosyć często grana.

Kamień Ścieżki nie jest jakimś szczególnie udanym BP, ale krasie po prostu muszą go mieć. Elfy dostały pewne wzmocnienie, które pozwala spokojniej grać na kombosach z indirect damage i nie obawiać się odporności jednostek, czy innych anulowaczy.