GRY ZRĘCZNOŚCIOWE
logo przedmiotu Speed Cups

Speed Cups

Szybka gra dla całej rodziny

cena:

69.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 6 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: G3 (2014)
projektant: Haim Shafir

wersja językowa: polska

Opis


 Czy najwyższa w wazonie jest niebieska niezapominajka, czy czerwona róża? W jakim kolorze jest lokomotywa, a w jakim ostatni wagon pociągu? Czy na samym czubku drzewa usiadła czarna sroka, czy żółty kanarek? Jakiego koloru jest samochód, który wyprzedził inne i jaki deser lodowy zostanie zjedzony jako pierwszy?

W "Speed Cups" każdy z graczy otrzymuje 5 różnokolorowych kubeczków i musi jak najszybciej ułożyć je w kolejności pokazanej na karcie z rysunkiem. Ta wskazuje, czy kubki mają być ułożone obok siebie, czy ustawione jeden na drugim. Zadanie wykonane? Czas jak najszybciej zadzwonić dzwonkiem! Najbardziej spostrzegawcza osoba zostanie zwycięzcą.

Warto wspomnieć że twórcą gry "Speed Cups" jest Haim Shafir -
autor bestsellerowej gry imprezowej "Halli Galli".


PUDEŁKO ZAWIERA:

    20 kubeczków w 5 kolorach
    24 karty do gry
    1 dzwonek
    instrukcja

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-11-17 zaskoczenie autor: chaga1

Gra na początku mnie nie przekonała do siebie, trochę kart, 4 zestawy kubeczków i tyle. Jednak to było tylko pierwsze, mylne wrażenie. Okazała się świetną grą familijną. Dzieciaki wsiąkły w nią jak w masło, a i starsi (nawet dziadkowie) bawili się przy niej świetnie. Jest to gra na refleks i spostrzegawczość. Wykonanie jest świetne, tylko kart mogłoby być więcej. Polecam
dodano: 2014-09-14 poprawna, bez fajerwerków autor: Zwieżak

Jedna z wielu gier na spostrzegawczość i szybkość reakcji.
Wysoki poziom wykonania, ale jak dla mnie zbyt mała liczba kart ilustrujących kolejność układania kubków. Oczywiście dla rozgrywki nie ma znaczenia, czy układamy gałki lodów, kwiaty, samochody na parkingu, bo liczy się kolor a nie kształt, jednak powtarzanie się motywów staje się z czasem nużące. Poza tym w zakresie wykonania nie sposób się do czegokolwiek przyczepić.
Sama rozgrywka przypomina inne gry tego typu np Dobble, Duuuszki, choć w stosunku do nich wprowadza dodatkowy element - moim zdaniem utrudniający, który w przypadku tej gry działa na jej szkodę. W istocie bowiem gra ta skierowana jest do grona rodzinnego. Z uwagi na bardzo ograniczoną ilość osób, które mogą w SPEED CUPS - zagrać (tylko do 4) nie jest to na pewno gra imprezowa. W gronie dorosłych nie zapewnia dość emocji, by po nią sięgać (mniej wybuchów śmiechu niż w Duuuszkach, mniej stresu niż w Dobble). Sprawdza się do grania z dziećmi, które bardzo lubią kubki oraz dzwonek. Jednocześnie jednak moim zdaniem dzieci mają małe szanse w starciu z dorosłymi. Konieczność koordynacki mózg-oko-ręka daje dużą przewagę graczom starszym. O ile dzieci są w stanie szybciej zaobserwować obrazy, o tyle dużą trudność sprawia im szybkie przełożenie obrazu na swoje działanie, czyli odtworzenie kolorów poprzez ułożenie kubków. Moje dzieci (obecnie 9 i 7 lat) niestety zawsze przegrywają, choć np w Dobble niejednokrotnie były w stanie prowadzić wyrównaną walkę, a nawet wygrywać.
Gry nie dyskwalifikuje to, bo mimo wszystko dzieci lubią w nią grać. Wydaje mi się jednak, że jeszcze więcej radości mają, kiedy mierzą się z rówieśnikami.
Różniąca sie od innych tego typu wykonaniem
dodano: 2014-07-08 Świetna autor: monga

szybka i prosta, na refleks i spostrzegawczość. Jest wiele gier tego typu, a każda nowa zawsze zaskakuje mnie oryginalnym pomysłem i niesamowitą frajdą z grania. Tak samo było i tym razem, kiedy Speed Cups trafiła w moje ręce. O zasadach pisała nie będę, ponieważ wszystko zostało już wyjaśnione, zatem słów kilka o rozgrywce.

W ułamku sekundy trzeba ocenić czy mamy kubki układać pionowo czy poziomo. Przy poziomym układzie często mylą się strony, od prawej do lewej czy od lewej do prawej. Przy układzie pionowym przy niektórych obrazkach pół chwili trzeba poświęcić (jak na przykład przy obrazku z bukietem kwiatów), żeby dokładnie ocenić który kolor ma się znaleźć na którym. Tu pół chwili, tam ćwierć chwili i w efekcie okazuje się często, że przeciwnik o jedno ćwierć chwili był szybszy ! Przystępujemy zatem do nowej karty z nadzieją na wygraną - i jest udało się, wydaje się, że wygrywamy kolejkę, ale tylko nam się tak wydaje, bo za chwilę okazuje się, że z tego pośpiechu pomyliliśmy kubki i kolejność nie do końca się zgadza. Eh, może następnym razem...

Polecam wszystkim, którzy lubią tego typu gry, na pewno się nie zawiedziecie.

dodano: 2014-05-30 W porządku autor: AdamLodz

Gra familijna, która polega na szybkiej reakcji naszych dłoni i wzroku.

W skład zestawu wchodzą 24 karty z ilustracjami(wzorami) do ułożenia z kubeczków, solidny dzwonek oraz dosyć mocne kubeczki w pięciu kolorach w czterech zestawach.

Gra polega na ułożeniu pokazanego na karcie wzoru z kubeczków w pionie(jeden na drugim według schematu pionowego) bądź w poziomie ( kubeczki obok siebie według wzoru poziomego). Po ułożeniu należy szybko nacisnąć dzwonek i jeśli układ się zgadza to zgarniamy kartę z rysunkiem. Jeśli nie, wygrywa kolejna osoba która ułożyła wzór i zadzwoniła dzwonkiem.

Gra jest niezwykle szybka i dynamiczna nawet dla najmłodszych (6-latków). Podczas gry rodzinnej, dzieci świetnie się bawią , jeśli uda im się ułożyć kubeczkową konfigurację szybciej od dorosłego.

Plusy:
- rozwija spostrzegawczość i szybkość reakcji u najmłodszych
- niezwykle proste zasady
- proste kolorowe rysunki
- dużo radości i uśmiechu z rodzinnej rozgrywki
- niezniszczalny dzwonek
- wypraska znakomicie mieszcząca wszystkie elementy (nawet karty w koszulkach)
- akceptowalna cena

Minusy:
- według mnie kart jest trochę za mało, gdyby było ich choćby 40 sztuk to byłaby to wystarczająca ilość, do bardziej emocjonującej rozgrywki
- kilka kart w pionowej wersji powoduje (na początku gry u najmłodszych) trudności w interpretacji ułożenia

W grze zastosować można również inne warianty gry, np :
-odkrywamy kartę na 2-3 sekundy, następnie z pamięci próbujemy ułożyć zapamiętany układ.

Podsumowując, gra typowo familijna z ukierunkowaniem na dzieci, które dzięki grze mogą rozwinąć umiejętności wzrokowe oraz sprawnościowe. Polecam rodzicom.