gry planszowe zręcznościowe > Pitchcar Mini
GRY ZRĘCZNOŚCIOWE
logo przedmiotu Pitchcar Mini

Pitchcar Mini

Wyścigi samochodowe

cena:

129.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 8
wiek: od 6 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Ferti Games

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Zbuduj swoją własną trasę, wybierz samochód... i pstryknij go! Musisz wybrać najlepszą trajektorię i tak pokierować swój bolid, aby znaleźć się przed konkurentami. Możesz w tym celu wykorzystywać bandy, ale uważaj - wypadniecię poza tor to dodatkowa kara. PitchCar Mini to współczesna wersja "kapsli", w której gracze ścigają się drewnianymi samochodzikami po torze złożonym z 16 części (w sumie prawie 4 metry długości).  Zasady gry Najpierw gracze budują trasę z dostępnych elementów - instrukcja podpowiada tu 11 możliwych rozwiązań, ale nie ma problemu aby wymyślić własny tor - dzięki modularnej budowie każdy wyścig może być inny.   Następnie przeprowadzana jest runda kwalifikacyjna - gracze kolejno pokonują cały tor. Ten z nich, który okrąży całość przy użyciu najmniejszej liczby ruchów zdobywa pole position, czyli we właściwym wyścigu będzie startował z pierwszej pozycji. Kolejni gracze ustawiają się za nim (tak jak na trzecim rysunku w galerii poniżej) i wyścig się rozpoczyna!   Wypadnięcie poza tor, przewrócenie pionka do góry nogami (dachowanie) lub wypchnięcie za tor innego bolidu powoduje, że Twoja formuła wraca na miejsce, z którego wykonywany był ruch.   Wyścig kończy się po trzecim okrążeniu. Zawartość opakowania 16 drewnianych elementów trasy (6 prostych, 10 zakrętów)8 drewnianych bolidów + naklejki16 plastikowych barierek  

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-03-03 kapsle i wyścig pokoju autor: Piotr Czuba

Pierwszy raz grając w tą grę moje myśli wróciły do czasów dzieciństwa i grywaniu w kapsle, robieniu tras i symulacji Wyścigu Pokoju.
Wszystko na betonie i trasach malowanych kredą. Też były serpentyny i inne podobne jak Pitch Car skrzyżowania.
Niesamowita frajda.
W zasadzie mogę tej grze zarzucić to że jest bardzo droga i moim zdaniem za droga. Każdy dodatek to też spory wydatek a elementów mało.
Natomiast wykonanie to już pierwsza klasa.
Moje dzieci często mnie namawiają do gry z nimi.
To jedna z lepszych gier zręcznościowych

POLECAM
dodano: 2011-01-31 Imprezowa i dla każdego autor: Filip Wiedemann

Pitchcar Mini jest grą z kategorii Zręcznościowych. Zagrać w nią może każdy, który ukończył 6 lat i chce się świetnie bawić. Gra składa się z 16 drewnianych elementów trasy bolidów w kilku kolorach, naklejek na samochody i jednego imitującego linię mety, oraz barierek, dzięki którym nasze samochody nie będą wypadać. Już tutaj mam pierwsze zastrzeżenia. Elementy trasy często różnią się grubością przez co samochody wybijają się na nich i wylatują z trasy. Nie tylko samochody wypadają często robią to także barierki. Wystarczy jednak podłożyć pod trasę trochę papieru i wszystko wtedy jest dobrze. Sama gra jest świetna, idealna żeby zachęcić do zapoznania się z innymi grami. W grze do 4 osób polecam wariant z 2 samochodami na osobę gra się o wiele ciekawiej. Do gry dołączona jest instrukcja z przykładowymi trasami jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić własne.
Ogólnie grę oceniam na 4, ale tylko przez pewne problemy z wykonaniem.
dodano: 2009-11-04 Wyśmienita zabawa autor: monga

dla małych i dużych. Prawie każdy (przynajmniej za moich czasów) w dzieciństwie grywał w kapsle - i zdaje sobie sprawę z tego jak świetna była to zabawa. Dzięki grze Pichcar mamy okazję zagrać w nowoczesne kapsle - w formie wyścigów samochodowych. Gra budzi dużo emocji, prawie każdy osobnik płci męskiej - niezależnie od wieku - chętnie w nią zagra , a i dziewczyny będą się przy niej dobrze bawić.

Trzeba oczywiście dysponować odpowiednio dużym stołem :) I najlepiej od razu zaopatrzyć się w dodatki, które mają dodatkowe elementy (np. skocznie) wprowadzające spore urozmaicenie i znacznie zwiększające atrakcyjność rozgrywki. Niestety wiąże się z tym aspekt finansowy - gra razem z dodatkami jest koszmarnie droga moim zdaniem. Za droga. Jeżeli jednak stać nas na taki wydatek - nie będziemy żałować.