GRY ZRĘCZNOŚCIOWE
logo przedmiotu Hoket

Hoket

Emocjonująca gra zręcznościowa

cena:

169.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 7 lat
czas gry: ok. 10 min.

wydawca: Puzzlomatic

wersja językowa: polska
Uwaga: Wymiary gry uniemożliwiają jej odbiór w paczkomacie

Opis


Hoket to gra zręcznościowa, która dostarczy ci wiele emocji! Niewiele jest gier tak prostych, a przy tym tak wciągających. Zasady są następujące – graczy jest dwóch, a wygrywa ten, któremu uda się wstrzelić więcej krążków na stronę przeciwnika!

Hoket to gra dla każdego i na każdą okazję. Możecie grać we dwoje albo urządzić rozgrywki dla większej grupy. Grę można zabrać na imprezę albo wakacje. Pewne jest jedno - zarówno graczy, jak i widzów czeka wyśmienita zabawa.

 

Jak grać?

Plansza została podzielona na dwa pola. Pola rozdziela drewniana ścianka, w której znajduje się otwór. Naprzeciw siebie stają dwaj zawodnicy. Każdy otrzymuje po siedem krążków, które rozkłada dowolnie na swojej stronie (zabronione jest zastawianie otworu). Rozgrywkę rozpoczynają na komendę „Start!”. Gracze próbują wstrzelić swoje krążki w otwór w ściance i umieścić je na polu przeciwnika. Wstrzeliwanie odbywa się wyłącznie z pomocą gumek rozciągniętych na przeciwległych końcach planszy. Grę toczyć można aż do momentu, gdy jednemu z zawodników uda się wstrzelić wszystkie krążki na przeciwną stronę. Innym rozwiązaniem jest prowadzenie gry przez określony czas (zazwyczaj kilkadziesiąt sekund). W tym wypadku wygrywa ten, komu na finiszu pozostało mniej krążków.

Jeśli krążek po wystrzale przez danego gracza wypadnie poza planszę, gracz ten ma obowiązek podnieść go i umieścić na swoim polu.

 

 

Jak to wygląda ?


Często kupowane razem z Hoket:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-08-09 Wciągająca autor: monga

W klasie gier zręcznościowo - imprezowych zdecydowanie 5. Pomimo, że jest tylko na 2 osoby, przy większej liczbie graczy można zorganizować mini turniej w którym wszyscy się będą świetnie bawili. Zdecydowaną wadą jest - co wspomniano w poprzedniej recenzji - bardzo duży hałas generowany przez latające po "planszy" krążki oraz już mniejszą wadą - o czym nie wspomniano - trochę kiepskie wykonanie - po kilkudziesięciu partiach (które robi się w jeden wieczór) gra jest już mocno zużyta, farba z krążków na brzegach pozdzierana itp. Natomiast nie przeszkadza to w graniu, nawet gdyby krążki zostały całkiem pozbawione farby i wszystkie zostały w tym samym naturalnym kolorze nie będzie to miało większego znaczenia (głównie estetyczne + przy kolorach łatwy podział krążków na początku gry).

Poza tym zgadzam się z poprzednią recenzją i podpisuję się pod wszystkimi wadami i zaletami gry i ze swojej strony gorąco polecam - chociaż w związku z hałasem należy brać poprawkę, że w bloku po 22 możemy w nią nie zagrać (ale jeszcze nie sprawdzałam).
dodano: 2012-04-24 naprawdę niezła autor: Małgorzata Korda

Gra bardzo aktywująca, mnóstwo zabawy, niestety tylko dla dwóch osób, za to w każdym wieku. Trochę przypomina cymbergaja.
Zalety:
- proste reguły, w zasadzie można je sobie samemu modyfikować, w zależności od umiejętności i wieku grających;
- krótka, jedna runda trwa w granicach 1 minuty, ale grac można do upadłego;
- mogą w nią grać i przedszkolaki, i emeryci, dziadek z wnuczkiem - każda kombinacja jest możliwa;
- bardzo estetycznie wykonana;
- wspaniała na efektowny prezent.
Wady:
- duża - zajmuje całe biurko, zdecydowanie nie polecam w podróży;
- dużo hałasu - i drewniane krążki, i sami grający;
- brak zapasowych krążków, które mają tendencję do gubienia się;
- nie nadaje się na duże imprezy - gdy 2 graczy świetnie się bawi, inni się nudzą, nie mogąc nawet komentować (jest za głośno)
- po kilku dniach pysznej zabawy może się znudzić, ale z przyjemnością wraca się do niej po dłuższej przerwie.