GRY ZRĘCZNOŚCIOWE
logo przedmiotu Make'n'Break

Make'n'Break

Gra dla małych i dużych miłośników budowania. Nagroda w konkursie "Świat przyjazny dziecku 2005".

cena:

71.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Ravensburger
nr katalogowy: 263677

wersja językowa: polska

Opis


Make’n’Break to wyzwanie dla dużych i małych mistrzów budowlanych. Pokonaj swoich przeciwników stawiając jak największą liczbę konstrukcji. Ale uważaj – budowle muszą dokładnie odwzorować schematy znajdujące się na kartach. Niektóre z nich nie są takie proste! Im więcej prawidłowych konstrukcji, tym więcej punktów do zdobycia! Ta zręcznościowo - wzrokowa gra zapewni wspaniałą zabawę dla całej rodziny. A teraz start bo czas już leci… Kto zostanie mistrzem budowlanym?

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-02-26 Nie koniecznie dla najmłodszych autor: lider uga buga

W końcu jakieś ciekawsze klocki, niż JENGA. Ciekawsze, bo kolorowe. Ciekawsze bo wiesz, co budujesz, dzięki kartom z rysunkiem. A w końcu ciekawsze, bo do nich dołączony jest sprytny zegarek, który odmierza Tobie czas, w którym należy wykonać swoje zadanie.
Celowo tytułujemy tę recenzję, polecając ją nie tylko Waszym najmłodszym członkom rodziny, ponieważ byliśmy w stanie sprawdzić jak wiele frajdy ta nieskomplikowana gierka przynosi także młodzieży w wieku gimnazjalnym oraz opiekunom na obozach ;)
Sensownym rozwiązaniem autora było narzucenie różnych poziomów trudności budowania. Dzięki temu już od najmniejszego dzieci uczą się pokory, gdy się nie uda ułożyć poprawnie budowli, ale już za chwilę mogą unieść rączki w szale radości, gdy uda się stworzyć coś ładnego w bardzo krótkim czasie!
A dorośli? Tak naprawdę mówią, że tylko tłumaczą młodszym zasady, ale gdy już wytłumaczą, nie potrafią oderwać się od tych magicznych klocków, chcąc budować jeszcze i jeszcze...
Stwórz i zburz, za nie wielkie pieniądze.
dodano: 2011-12-21 autor: magda82

Zachęcona pozytywnymi opiniami kupiłam grę dla 4,5 -latka. Wśród innych prezentów mikołajkowych, które równocześnie dostał, nie zrobiła na nim wrażenia gdy otwierał pudełko. Ale jak mylne było pierwsze wrażenie. Po objaśnieniu zasad maluch od razu zabrał się do gry i nie skończył zanim nie wykonał wszystkich zadań. Grę zaczeliśmy po swojemu, układając po kolei budowle zaczynając od tych najprostszych. Pochwała była na razie wystarczającą zachętą, ale myślę że wkrótce zaczniemy się mierzyć również z "czasem". Podsumowując: bez obaw można kupić ją już 4-latkowi. Wykonanie solidne, reguły proste, uczy precyzji i ćwiczy zdolności manualne dziecka. Można stopniować jej trudność, stosując własne warianty gry.
dodano: 2010-12-09 Dla najmłodszych autor: bozenka

Jest to pierwsza lub druga gra jaką dostał ode mnie chrześniak. 6 lat wystarczy, by zmierzyć się z czasem i klockami. Ciekawy zegar odmierzający czas oraz karty z obrazkami, jakie należy odtworzyć za pomocą kolorowych klocków to wszystkie elementy tej gry. Świetna pozycja na rozwijanie wyobraźni przestrzennej dziecka, rodzinne spędzenie kilku chwil i rywalizację dorosłych z dziećmi. Zasady można opisać za pomocą kilku słów: ustaw zegar, wylosuj kartę z obrazkiem, wystartuj zegar, buduj; gdy skończysz to losuj następną kartę i tak do czasu,aż zegar zacznie dzwonić oznajmiając w ten sposób koniec czasu. Obrazki na kartach można by podzielić na trzy stopnie trudności. Już maluchy 5letnie dają sobie radę z najłatwiejszymi konstrukcjami, dorośli mogą za to zmierzyć się w tych najtrudniejszych. Jak ktoś ma czas i chęci to szybko przygotuje sobie własne obrazki z dodatkowymi konstrukcjami, co może jeszcze bardziej utrudnić rywalizację dużych z małymi. Polecam!!!
Daniel
dodano: 2010-11-17 Bardzo dobra autor: monga

jako gra familijna - naprawdę rewelacyjna. Przede wszystkim nie należy sugerować się wiekiem na pudełku, które sugeruje, że gra jest od lat 8. Zapewniam że już od 4 lat dzieci świetnie sobie z grą dadzą radę i będą miały dużo frajdy z układania konstrukcji przeznaczonych na kartach.

W grze chodzi o to, by w swojej turze w zadanym czasie ułożyć jak najwięcej poprawnych konstrukcji - losujemy kartę z obrazkiem jak mają być ułożone klocki i musimy jak najszybciej ułożyć z klocków to samo co przedstawiono na karcie - jak ułożymy poprawnie karta jest nasza i ciągniemy kolejną kartę i tak dopóki czas się nie skończy.

Ponieważ budowle mają różne stopnie trudności (łatwiejsze albo trudniejsze) oraz dodatkowo można sterować czasem - w grę można grać z dziećmi tak, by były dla rodziców naprawdę trudnym do pokonania przeciwnikiem (w zalezności od wieku dziecka ograniczamy sobie czas na układanie tylko trudnych budowli a dziecku dajemy więcej czasu na układanie tylko prostych).

Polecam gorąco - na nadchodzące Mikołajki / Boże Narodzenie - prezent dla dzieci bardzo dobry.
dodano: 2010-02-09 autor: RENATA SĘDZIK

To nasza ulubiona gra! Mnóstwo dobrej zabawy dla dużych i małych, bo każdemu tak samo trzęsą się ręce, aby jak najszybciej ułozyć budowlę. Polecam gorąco.
dodano: 2009-11-04 REWELACJA autor: adam stręciwilk

Nasze dziecko odkąd zobaczyło tę grę nic innego nie chce robić tylko chce budować. Chyba w przyszłości zostanie konstruktorem i będzie budowało o wiele poważniejsze konstrukcje. Gra rewelacyjnie wykonana, solidna i bardzo rozwijająca wyobraźnie dziecka. POLECAM!!!