GRY ZRĘCZNOŚCIOWE
logo przedmiotu Jenga

Jenga

Nietypowa gra zręcznościowa. Uważaj, żeby nie zadrżały Ci ręcę.

cena:

56.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 99
wiek: od 5 lat
czas gry: ok. 10 min.

wydawca: Hasbro

wersja językowa: polska

Opis


Usiądź z rodziną bądź znajomymi i zacznij grać. Zasady gry są bardzo proste, a jadnak po jednej partii masz ochotę na następną. A chodzi przecież o to, żeby po Twoim ruchu wieża cały czas stała. Tylko czy znajdziesz odpowiedni klocek? A jak już znajdziesz czy uda Ci się go wyjąć?

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-12-12 autor: esliwinski

prosta i zarazem pomysłowa gra, nieco irytująca dla młodszych dzieci gdy wieża się przewraca ;)
może służyć także do ustawiania konstrukcji domino oraz jako drewniane klocki do zabawy. Słowem- produkt wielofunkcyjny
polecam
dodano: 2013-03-02 autor: lider uga buga

To chyba jedna z niewielu gier, której producentem może być każdy. Wykonanie jest proste i Jengę można stworzyć za pomocą drewnianych płytek, piły do cięcia oraz papieru ściernego. Piszemy tak, ponieważ właśnie dzięki takiemu zestawowi narzędzi, dorobiliśmy się niemal za darmo takiego zestawu Jengi. Nawet warto było poświęcić kilka dni na doszlifowanie szczegółów, ponieważ pięć dych piechotą nie chodzi. A tyle co najmniej trzeba wydać na oryginalną Jengę, więc cena troszeczkę za wysoka naszym zdaniem. Dlatego od nas tylko trójeczka.

Trójeczka również za fakt, iż nie jest to gra wybierana najchętniej przez naszych podopiecznych, gdyż rynek gier zaoferował sporą konkurencję dla Jengi i to nie koniecznie z segmentu zręcznościowych. Mamy na myśli zatem nie tylko nieskomplikowaną MakenBreak.

Jednakowoż wspominamy Jengę jako hit swego czasu. Te kilkadziesiąt banalnych drewienek potrafi mistrzowsko wyćwiczyć zręczność i skupienie. Z początku przewagę nad opanowaniem będzie brał hałas spadającej wieży, no ale taki urok całej zabawy ;)
Zaletą tego zestawu jest Domino, w które można zabawić się, ustawiając pionowo klocki Jengi. Jednak za co byście się nie zabrali, pamiętajcie: NAJWAŻNIEJSZE, TO ĆWICZYĆ ŚMIECH JENGA!
dodano: 2012-05-14 Dobra zabawa autor: jakmis2011

Jenga to bardzo dobra gra na imprezę. Jest przy niej zawsze dużo zabawy i śmiechu. Zasady tłumaczy się błyskawicznie, dosłownie w kilku zdaniach. Nie znam osoby, której Jenga się nie spodobała. W trakcie zabawy (gdy wieża już jest dosyć wysoka), po wyjęciu klocka wydaje nam się że kolejka nie dojdzie znowu do nas, że już jest nie możliwe żeby inni wyjęli jakieś klocki. A tu się okazuje, że jednak wszystkim się udało i znowu kombinujemy, który klocek mamy wyjąć i mamy nadzieję żeby nam również się udało. Często się zdarza, że wszyscy mówią, że za chwilę się zawali, a tu kilka kolejek minęło a wieża dalej stoi. Cena trochę za wysoka, ale można znaleźć tańsze odpowiedniki Jengi. Polecam.
dodano: 2011-08-10 Na imprezę autor: Marcinnn

Jenga to typowa gra imprezowo-zręcznościowa.
W pudełku znajduje się zestaw klocków. Wykonane są solidnie i na pewno wytrzymają wiele rozgrywek.
Do gry potrzebujemy trochę miejsca - z zaznaczeniem, że musi być proste.
Jenga polega na wznoszeniu jak największej wieży. Cała trudność polega na tym, iż wyciąga się klocki z niższym partii tej konstrukcji. Kto lepiej czuje się w sprawach związanych ze zręcznością, ten ma większe szanse. Oczywiście opanowanie też się przydaje.
W trakcie rozgrywki jest wiele emocji i śmiechu.
Liczba graczy nieograniczona. Można spokojnie grać samemu.

Plusy:
- dobra na imprezy (wciągnięcie wszystkich do gry nie stanowi większego problemu),
- solidne wykonanie,
- wyciska z graczy pełną koncentrację na wykonywanym ruchu,
- wygodne pudełko.

Minusy:
- potrzebna jest prosta, stabilna podstawa pod klocki (stół, który się chwieje nie wchodzi w rachubę).

Na imprezy jak znalazł.
dodano: 2010-07-13 wymaga delikatności autor: Sara

Gra dla osób, które logicznie przewidują konsekwencje swoich działań. Jeśli jesteś fanem logicznego myślenia to tej pozycji nie może zabraknąć w Twoim zbiorze. Gra interesuje dosłownie wszystkich - począwszy od małych dzieci, które ciągną na chybił trafił, aż po starszych panów, przekonanych, że ich decyzja jest nieomylna. Podoba mi się swojaka elastyczność Jengi. Jedna gra, a sprawdza się podczas spotkań rodzinnych, młodzieżowych, towarzyskich osób dorosłych, a nawet zabaw z dziećmi. Oczywiście w każdym środowisku rozgrywka wygląda inaczej, nigdy jednak nie brakuje śmiechu i zabawy. W grę najwygodniej gra się na stole, nie ma możliwości zabrania jej w plener. Za pierwszym razem wieża może runąć dość szybko, z czasem nabiera się jednak niezbędnej wprawy, a zabawa dostarcza więcej emocji. Przy rozgrywkach, w których biorą udział typowe umysły ścisłe jest niebezpieczeństwo przyśnięcia podczas długich dyskusji na temat fizycznych i matematycznych wzorów na powodzenie w Jendze, jest to jednak niewątpliwy walor edukacyjny. ;) Trudno mi sobie wyobrazić osobę, której bym tej gry nie poleciła. Można w nią grać samemu - świetna recepta na poprawienie cierpliwości!
dodano: 2010-02-23 autor: Leser

W zasadzie ciężko powiedzieć coś ciekawego o grze, którą każdy zna. Mnie ona nigdy specjalnie nie porywała, ale nie da się ukryć, że na imprezach sprawdza się doskonale - zasad nie trzeba tłumaczyć, myśleć wiele nie trzeba (zagrają nawet osoby niechętne tej formie aktywności;), a pobawić się można.
Żeby mój komentarz nie był całkowicie bezproduktywny, dwa słowa o tej wersji: klocki wykonane są bardzo porządnie i estetycznie (aż zapraszają do zabawy;), pudełko jest solidne, zaopatrzone w funkcjonalną wkładkę ułatwiającą pakowanie. To byłoby tyle =)
dodano: 2009-12-20 Czas na zabawę-czas na Jengę autor: karolina-ke

Dostałam grę na urodziny i odrazu postanowiłam zagrać. Poczałkowo myślałam że to sredni prezent-jaką można mieć zazbawę z wyciagania klocków z wierzy? ale po kilku minutach okazało sie że bardzo sie myliłam Gra wciągneła wszystkich!
Zasada jest jedna i bardo prosta: nalezy wyciągnąc klocek z wierzy i położyc go na szczycie. Im wierza wyższa tym jej konstrukcja mniej stabilna (więcej kloców wyjętych)
Gra dla nieograniczonej ilości osób dobra na imprezy jak i dla całej rodziny
OCENA: 4 +
Polecam
dodano: 2009-12-13 Fascynuje i trzyma w napięciu nawet wprawnych graczy autor: szkolniaczek

Przyjęcie urodzinowe (osiemnastka) koleżanki. Późno w nocy, część gości szaleje na parkiecie, kilku z zostających na noc już śpi, równie niewielu pożegnało się i wróciło do domów; reszta siedzi i gada. Leniwa, niespieszna rozmowa-rzeka, na każdy możliwy temat...

Czas trochę rozbudzić tę ekipę. Wyciągam z torby Jengę...

Dziesięć minut później - w pokoju, w którym gramy, jest już pięć razy więcej osób, niż na początku (na parkiecie pustki); prawdopodobnie pierwsi obserwatorzy zostali zwabieni podnieconymi głosami, żartobliwymi docinkami i wybuchami śmiechu - trochę nerwowego, ale przepełnionego radością.

Gra jest tak wciągająca, że na pewnym etapie patrzę się na mocno już dziurawą wieżę z klocków z niemal zabobonnym lękiem, modląc się, żeby tylko nie przyszła moja kolej :) Rozwiązaniem może być próba wciągnięcia do gry jednego z dotychczasowych obserwatorów... Pod warunkiem że reszta graczy pozwoli :P

Szaleję za tą grą.
dodano: 2009-11-25 rewelacja autor: Aleksandra Nagórska

Gra banalnie prosta za to wymagajaca sprytu i manualnej sprawności. UWAGA bardzo wciąga:)
dodano: 2009-11-04 BARDZO FAJNA!!! autor: adam stręciwilk

Klocki solidnie wykonane. Gra która bardzo szybko uczy zręczności i logicznego myślenia. Po prostu rewelacja. Polecam!!!!
dodano: 2009-09-08 To jest to! autor: Jowi

Proste wykonanie, nieskąplikowane reguły i... świetna zabawa!
Jengą "zaraziła mnie" moja przyjaciółka i przy najbliższej sposobności zakupiliśmy ją naszemu dziecku no i oczywiście nam. Zabawa polega na wyjmowaniu klocków z wcześniej ułożonej klockowej wieży tak, aby się ona nie przewróciła. Wyjęty klocek trzeba położyc na samym jej wierzchu. Gra okazała się warta swej ceny. Mogą w nią grać dorośli i dzieci, a liczba graczy jest dowolna.
dodano: 2009-09-07 Reguły banalne, klocki jak to klocki, a zabawa przednia! autor: Epidares

Reguły banalne, klocki jak to klocki, a zabawa przednia!
Świetna gra na chwilę jak się na coś czeka (graczy do innych gier, obiad, cokolwiek...), na imprezkę, wieczór na wyjeździe w góry. Zagra każdy, bo co to za filozofia wyciągnąć klocek i położyć na górze, a jednak gra wciąga.

Co do wykonania samych klocków... te z polskiego odpowiednika (Wieża) są równiejsze i bardziej jednolite, te z Jengi są jakby z różnych gatunków drewna i bywają wyraźnie nierówne... pytanie tylko co tu jest zaletą a co wadą, skoro zabawa jest właśnie w tym żeby wieża była w pewnym stopniu niestabilna.I to niech najlepiej każdy oceni sam.
dodano: 2008-12-09 autor: anna_pawul

Polecam. Rzeczy proste są piękne! Ta gra pozwala dzieciom (...i dorosłym) ćwiczyć koordynację ruchową.
Kiedy wieża kołysze się na wyszystkie strony i najmniejszy ruch powietrza może ją przewrócić, wywołuje to dużo emocji! W momencie, kiedy wyłania się zwycięsca i przegrany wybucha salwa śmiechu!
dodano: 2008-11-26 super prezent dla każdego autor: ebjesteb

Gra dla każdego.
Krótko mówiąc polega na zręcznym wyjmowaniu klocków i odkładaniu "na górę", a wszystko tak żeby wieża się nie przewróciła
W tym roku (sezon Gwiazdka 2008) zaraziłam nią moje koleżanki-matki-Polki (grałyśmy sobie ... przy winku i nieźle się ubawiłyśmy) i wszystkie kupiły dzieciom na Mikołaja - zamiast kolejnej lalki Barbie.
Niby nic - drewniane klocki, "parkietówki" - a radochy po pachy.
W jenga gra moja 2,5 letnia córeczka - zawsze mówi do siebie 'powolutku, powolutku' a potem krzyczy 'UDAŁO SIĘ' !!!
Mój 6 letni syn to już junior-zawodowiec, nie ustępuje dorosłym, chętnie gra z kolegami jak go odwiedzą, a czasami dla rozgrzewki gra sam - mówi że trenuje!
Grę ma również mój 17 letni brat, który nie rusza się bez niej, jak gdzieś wyjeżdża. I podobno układają namiętnie wszyscy jego koledzy i :) koleżanki - zapominają na chwilę o komórach i MP3.
No i oczywiście nie ma Świąt bez jenga. Zamiast oglądać kolejny raz "Cevina" my wolimy układać klocki: babcie, prababcie i wnuki i prawnuki.
Polecam na prezent. Może w pierwszej chwili jest to mało efektowny prezent (ot kupa drewna w pudełku) ale gwarantuję że zostanie doceniony i posłuży latami.
dodano: 2008-11-09 prosta, ale zabawna gra autor: renfry

Gra bardzo prosta, ale może dostarczyć wiele emocji. Szczególnie na imprezach W czasie gry z klocków budowana jest wieża. Następnie poszczególni gracze wyciągają jeden klocek z dowolnego piętra wieży i kładą go na samej górze tak, by wieża się nie zawaliła. Z każdym ruchem zadanie staje się coraz trudniejsze. Nie polecam gry osobom, którym trzęsą się ręce i które słabo znoszą porażki:).

dodano: 2008-10-30 jenga dobra na wszystko... autor: asiak

wyjątkowa gra na wszystkie okazje! dla rodziny, na spotkanie z przyjaciólmi, na uratowanie nudnej imprezy itd. solidnie wykonana. coś co warto mieć bo nigy nie wiadomo kiedy się może przydać:)
dodano: 2008-10-03 prosta gierka autor: bozenka

któż nie układał w dzieciństwie wieży z klocków?:) ta jest nieco inna, bo po to, aby wieża była jeszcze wyższa i wyższa przy ograniczonej ilości drewnianych klocków trzeba wyjmować z niej te, które były wcześniej użyte do jej budowy;) i to jedną reką!
Im wieża wyższa tym więcej emocji. Dla mnie nieco stresująca gra :) - boję się, że za chwilę wieża się rozsypie...
dodano: 2008-08-25 To prawdziwy HIT. autor: Krzysztof Musiałek

Tą grą zachwyciłem wielu ludzi. To bardzo prosta a jednak pełna emocji gra towarzyska. Budzi pozytywne emocje. Mam ją już 3 lata. Nigdy jeszcze się nie znudziła. Może się nią bawic nawet piątka osób. Za wpadki (czyli rozwalenie wieży ) można dodawać sobie kolejne literki np. osiołek. Gramy do momentu ka ktoś zdobędzie ten zaszczytny tytuł. Widziałem kiedyś na plaży w e Francji wydanie plażowe tej gry. To sporej wielkości klocki i zabawa tez wielka.
dodano: 2008-07-28 zajefajna autor: Marta Sieg

ta gra jest rewelacyjna ... swietnie nadaje sie na wycieczki grupowe ... jest poprostu nie zastąpiona ... :)
dodano: 2007-11-06 Mój syn autor: easty

jest po prostu zafascynowany tą grą. Niby drewno a potrafi tak zafascynować. Od dnia zakupu nie ma dnia aby nie była w jego rękach, potrafi przez cały dzień się świetnie bawić a przedtem były chwile kiedy narzekał na nudę. Teraz już się to nie zdarza. Gorąco polecam fantastyczna zabawa dla małych i dużych, krótko mówiąc dla całej rodziny!
dodano: 2007-10-12 rewelacja autor: pajonkhfat

Co tu dużo gadać, gra jest tak prosta jak bierki :)
Wyciągasz klocek, jeżeli wieża dalej stoi, kładziesz go na górę i z niecierpliwością czekasz, aż któremuś z przeciwników się nie uda.
Może nie powinienem tego pisać, bo czytają to też nieletni fani, ale najbardziej sprawdziła się na urodzinach, kiedy człowiek po pewnym momencie łapie "miękkie ruchy" i choć wieża się cały czas kiwa (wraz z całym mieszkaniem) to jeszcze dodaje uroku samej rozgrywce.
Elementy gry są dziecio i jedzenio -odporne, więc nie ma problemu jak się coś wyleje, zabudzi itp...
Polecam tą grę absolutnie wszystkim i zaręczam, że nie pożałujecie tej wydanej pół-stówki.

dodano: 2006-12-07 autor: mmacierz
Gra jest wyjatkowa, bo tutaj zamiast jednego zwyciezcy i reszty niezadowlonych;) jest tylko jeden przegrany. A juz w
dodano: 2006-11-07 autor: Yoolya
Firma solidna - jak pisza tak robią.
Jeśli chodzi o gre to kiedyś jakieś 6 lat temu w nią grałam zabawa była cudowna. Jak zobaczyłam że można ją kupić od razu jej zapragnełam.