gry planszowe wojenne > Conflict of Heroes: Price of Honour - Poland 1939
GRY WOJENNE
logo przedmiotu Conflict of Heroes: Price of Honour - Poland 1939

Conflict of Heroes: Price of Honour - Poland 1939

Dodatek do Conflict of Heroes

cena:

169.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 13 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Academy Games
projektant: Uwe Eickert , Michał Ozon

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Price of Honour includes:

2 new Polish landscape mounted boards

2 Sheets of early war Polish, German and Russian tanks, airplanes and other units.

1 Sheet including all Awakening the Bear upgraded counters with new artwork and updated stats.

16 firefights. 10 playable with the AtB base game and 10 playable with the SoS base game.

New summary sheets summarizing terrain and unit data for all of the Eastern Front games.

Rule sheet adendum covering cavalry charges and other new unit data.

 

Price of Honor is an expansion and requires ownership of either Rise of Hero or Storms of Steel to play.
 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-05-05 wybitny dodatek do świetnej gry autor: rastula

System Conflict of Heroes jest bardzo udaną grą wojenną odwzorowującą walki II wojny światowej na poziomie taktycznym - czyli małych małych oddziałów działających na obszarach wielkości wsi, skrzyżowań dróg czy lasów.

Dodatek Price of Honour powinien szczególnie zainteresować polskich graczy, gdyż odtwarza potyczki kampanii wrześniowej. Taktyczna skala gry pozwala nam na chwilę zapomnieć o klęsce jaką zakończyła się podwójna inwazja sąsiadów na Polskę w 1939 i skoncentrować się na bitwach w mniejszej skali, gdzie mimo przewagi liczebnej i technicznej polskie żołnierz niejednokrotnie wykazał się męstwem i zdolnościami bojowymi, którymi zasłynął w następnych latach wojny. Tak więc, choć nie zmienimy historii, grając wojskiem polskim możemy przynajmniej na chwilę poczuć smak zwycięstwa nad hitlerowskimi i sowieckimi najeźdzcami. Oczywiście musimy znaleźć najpierw kogoś kto zechce wcielić się w rolę "tych złych" :)... bo gra jest głównie przeznaczona do rozgrywek 2 osobowych - choć istnieją zasady zarówno dla większej ilości graczy ( gdzie dzielą się oni jednostkami), jak i jednego gracza gdzie mierzymy się ze "sztuczną inteligencją" gry.

System CoH jest świetnym wprowadzeniem do gier wojennych ponieważ ma proste i czytelne zasady, które świetnie napisana instrukcja wprowadza po kolei w co raz to bardziej złożonych scenariuszach. Zdecydowana większość informacji potrzebnych do rozgrywki zapisana jest na bardzo ładnych , dużych ( 1 calowych) żetonach z kolorowymi ilustracjami jednostek. Modularne mapy dopełniają świetnej prezentacji wizualnej całości. Tych których w grach wojennych i heksowych odrzuca surowość wykonania znajdą w CoH coś dla oczu. Jak pisałem rozgrywka w w tym systemie nie jest bardzo skomplikowana choć stopniowo pojawiają się w niej nawet tak złożone elementy jak zasłony dymne, zasadzki, mgła wojenna i inne atrybuty bardziej zaawansowanych tytułów (np karty wydarzeń i podstępów) . Można powiedzieć, że gra inteligentnie rozwija się wraz ze wzrostem umijętności i ambicji gracza.

Jedyna wada jaką dostrzegam w tym dodatku to potrzeba posiadania co najmniej jednego z dwóch pudeł podstawowych ( a do rozegrania wszystkich scenariuszy nawet obu podstawek i jednego dodatku , mapy) ale nawet z jedną podstawką ( awakeing the bear) mamy tutaj rozrywkę na wiele godzin - nie wspominając o scenariuszach fanowskich i możliwości tworzenia własnych bitew.

Do samej rozgrywki nie jest niezbędna znajomość języka angielskiego - pod warunkiem , że ktoś wytłumaczy na zasady - współautorem dodatku jest Polak Michał Ozon - który działa aktywnie na forum graczy planszowych i nie wzdraga się przed udzieleniem pomocy początkującym graczom (szukajcie użytkownika o nicku Ozy na forum gry planszowe pl ).

Warto wspomnieć, że PoH został wybrany najlepszym rozszerzeniem do gier wojennych przez użytkowników BGG - w pełni zasłużony tytuł.


Polecam zainteresowanie całym systemem CoH - jeśli wam się spodoba, wypróbowanie PoH jest oczywistym wyborem.