gry planszowe wojenne > Nieustraszeni: Normandia
GRY WOJENNE
logo przedmiotu Nieustraszeni: Normandia

Nieustraszeni: Normandia

Gra, w której przeciwnicy budują swoje talie i przy ich pomocy rozgrywają kampanię wojenną w realiach II Wojny Światowej.

cena:

124.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do
wiek: od 12 lat
czas gry: od 45 do 60 min.

wydawca: Ogry Games (2020)
projektant: Trevor Benjamin , David Thompson

wersja językowa: polska

pasujące koszulki: standard ccg (108 szt.)

Opis


Jest czerwiec roku 1944. Dzięki największej w historii operacji desantowej podczas D-Day alianci zdobyli przyczółek na plażach Normandii. Teraz musisz poprowadzić swój pluton w głąb Francji, odpychając siły niemieckie jak najdalej od brzegu. Przygotuj się na działania w bardzo trudnym terenie, pod ciągłym ogniem maszynowym i morderczym ostrzałem moździerzy. Pamiętaj, że dobry dowódca w każdej sytuacji potrafi znaleźć sposób, by osiągnąć swój cel. Manewruj sprawnie w bitewnym chaosie, zachowaj spokój w obliczu wroga, bądź zawsze nieustraszony.

Nieustraszeni: Normandia to gra, w której przeciwnicy budują swoje talie i przy ich pomocy rozgrywają kampanię wojenną w realiach II Wojny Światowej. Użyj kart, by przejąć inicjatywę, wzmocnić swoje siły, manewrować nimi na polu bitwy i dokonywać bohaterskich czynów, ale pamiętaj: każda strata w polu oznacza usunięcie karty z talii, a to ogranicza możliwości taktyczne i może sprawić, że będziesz bezbronny podczas kolejnego starcia!

Gra zawiera zbiór 12 scenariuszy wzorowanych na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce po lądowaniu aliantów w Normandii. Można rozgrywać je jako oddzielne potyczki, albo połączyć w dynamiczną kampanię.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2022-04-27 Super prosta gra wojenna oparta na mechanice deckbiulding autor: Bartłomiej Bajda

Nieustraszeni okazali się zaskakująco prostą i szybką grą wojenną dla dwóch graczy, gdzie zarządzamy naszymi wojskami poprzez mechanikę deck biuldingu. Na grę musimy poświęcić nie więcej niż godzinę, jest dużo scenariuszy i wysoka regrywalność.
Minusem gry jest mechanika walki - rzucamy po prostu kostkami i nie możemy wpływac na wynik wyrzutu kościami, więc w przypadku pecha nawet największy strateg przegra potyczkę. Jest to element, który moim zdaniem jest kluczowy w tej klasie gry.
Stąd ocena 4 - pozostałe kwestie są bardzo innowacyjne, czuć klimat gry, bardzo ciekawy sposób zarządzania żywotnością oddziału i podział na role w plutonie. System walki jest albo do zaakceptowania, albo wprowadzenia swojego home-rula aby losowość odrobinę ograniczyć w inny sposób.
dodano: 2020-10-13 Absolutnie trzeba zapoznać się z tym tytułem i grać! autor: Sebastian Adamiak

Największą zaletą Undaunted Normandy jest jej prostota i przystępność. Zasady tłumaczy się momentalnie, wprowadzenie kogoś nowego do rozgrywki nie nastręcza problemów. Spokojnie można w grę grać z ludźmi mniej ogranymi, czy osobami nieprzepadającymi za taktycznymi grami wojennymi. Wszystko tutaj jest proste, łatwe i przyjemne. Jest jednak sporo przestrzeni do kombinowania i starcia nie są zawsze takie same. Nawet grając kolejny raz ten sam scenariusz nie będziemy narzekać na powtarzalność.

Ta prostota może odrzucić część zaawansowanych graczy. Nie ukrywam jednak, że mnie sprawdzanie linii wzroku (i kłócenie się o nią…) , zasięgu i dodatkowo jakichś warunków atmosferycznych, wyjątków, wyjąteczków po prostu męczy i od takich tytułów najczęściej odrzuca. Tutaj jest to banalnie proste, ale i logiczne. W grze na takim poziomie, gdzie starcia odbywają się na niewielkim dystansie, gdzie walczą ze sobą pojedynczy żołnierze, wszyscy tak naprawdę są w stanie siebie zobaczyć i oddać do przeciwnika celną serię ze swojego karabinu. Nie ma potrzeby tego komplikować.

Undaunted Normandy to w swojej kategorii gra wybitna. Prosta gra wojenna, możliwa do rozegrania nawet w gronie rodzinnym. Łącząca ze sobą system CDG, deckbuildingu i taktyczną walkę oddziałów na mapie. Jest to jeden z najlepszych tytułów w jakie graliśmy w zeszłym roku i na ten moment jeden z najlepszych wydawanych w Polsce w 2020.