gry planszowe wojenne > Manoeuvre
GRY WOJENNE
logo przedmiotu Manoeuvre

Manoeuvre

Szybka gra taktyczna

cena:

119.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: GMT
projektant: Jeff Horger

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

OpisManoeuvre is a fast-playing game of battlefield command, set in the early 19th century. Multiple geomorphic game maps provide the chessboard-sized battlefields over which eight different armies of the period move and fight in one-on-one battles. As the commanding General of a nation's army, you have at your command units and a 60-card national deck which represents your army's specific troops and unique strengths. Your job is to utilize those assets and manoeuvre your forces to achieve battlefield supremacy.

 

COMPONENTS:

  • One full-color countersheet
  • 12 geomorphic cardboard map sections
  • 8 nationality card decks (60 per deck) [France, Britain, Russia, Spain, Austria, Ottoman, Prussian, and United States]
  • 2 Player Aid Cards
  • Rules
  • 4 6-sided dice, 4 8-sided dice, 4 10-sided dice

 

Często kupowane razem z Manoeuvre:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-05-10 Ma w sobie coś autor: krzesimyr

Manoeuvre to gra, która pozwala rozegrać bitwę między dwiema armiami w epoce napoleońskiej. Bitwy są szybkie i po pierwszym opanowaniu gry mają naprawdę proste zasady.

Bitwa w Manoeuvre pozwala jednak w pełni pokazać swój kunszt stratega. Jest to bardzo dobry przykład gry łatwej w nauczeniu, ale bardzo trudnej, aby zostać mistrzem. Poziom losowości jest w moim odczuciu doskonale wyważony. Dzięki pewnej jej dawce każda gra stawia nowe wyzwania i daje nowe możliwości, nie można też wszystkiego skrupulatnie zaplanować na wiele ruchów do przodu. Aczkolwiek można dochodzić do sytuacji gdy w wyniku sprytnego manewru okrążamy przeciwnika i kości już nie mogą mu za wiele pomóc.

W grze występuje 8 armii, każda mająca specyficzne cechy i możliwości. Każda nacja ma swój własny charakter, co wraz z rosnącą liczbą rozegranych partii uwidacznia się coraz bardziej i jest po prostu bardzo fajne. Każda z armii jest tak samo liczna (mają po 8 jednostek). Do bitwy można wybrać dwie dowolne z tego zestawu ośmiu. Czy gra przypadnie do gustu zależy w dużej mierze od tego, czy graczowi podoba się taki koncept. Ja osobiście go uwielbiam. Gra świetnie sie nadaje pod robienie mini-turniejów, gdzie każdy gracz prowadzi jedną lub dwie nacje. Albo po prostu do próbowania kolejnych nacji w ramach poszukiwania swojej ulubionej.

Warto dodać że mimo że gra jest po angielsku, tekstu w grze pojawia sie bardzo niewiele (tylko kilka prostych opisów na kartach specjalnych), i jeśli znamy chociaż podstawy angielskiego to nie powinien on sprawiać większych problemów.

Wykonanie gry bardzo dobre. Pudełko do gry konkretne. Gre mam już dobrych pare lat, a wszystkie komponenty przetrwały w bardzo dobrej formie. Ale nie tylko materialnie gra przetrwała próbę czasu a przede wszystkim pod względem sympatii do niej. Można nawet powiedzieć że gra nabrała rozpędu, bo z każdą grą wydaje się mi i moim znajomym coraz lepsza.

Gdybym miał szukać wad, to może hmm... warto mieć folie lub plexi żeby przykryć segmenty mapy (składa sie z czterech kawałków 4x4 pola). Bez plexi jest ryzyko ze mapa będzie się nieco przesuwać podczas przesuwania po niej jednostek. Ale to taki malutki minus i można go wyeliminować właśnie poprzez kupno plexi.

Mimo że (jak prawie zawsze) można szukać jakichś drobnych niedociągnięć, gra jest w ścisłej czołówce w swojej kategorii. Szybka do nauczenia i dająca wielkie pole do popisowych manewrów. Szczerze polecam. Jedna z najlepszych moich gier. Daje mocne 5!
dodano: 2012-11-05 Miodność sama w sobie autor: kloszardzik

Rewelacyjna szybka gra w klimatach napoleońskich. Osiem armii do wyboru zasadniczo się różniących, przez co żadna rozgrywka nie jest taka sama. Genialna w swojej prostocie, ale przez to wcale nie mniej miodna. Rozstawienie wszystkiego zajmuje kilka chwil, emocje trzymają do końca rozgrywki, po skończonej bitwie ma się ochotę od razu na kolejne. Polecam wszystkim, nawet tym nie grającym na co dzień w wojenne planszówki.