GRY TRADYCYJNE
logo przedmiotu 4 w linii

4 w linii

Gra logiczna dla dwóch graczy. Ułóż 4 krążki w jednej linii

cena:

37.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2

wydawca: Puzzlomatic

wersja językowa: polska

Opis


„4 w Linii” to gra logiczna przeznaczona dla dwóch osób (bądź dwóch zespołów). To pojedynek na przemyślność i przewidywanie. Spróbuj odgadnąć zamiary przeciwnika, równocześnie tworząc własną taktykę obliczoną na kilka ruchów do przodu. Wygra ten, kto zdoła jako pierwszy ułożyć 4 krążki w jednej linii.

 

Cel jest jeden: ułożyć cztery krążki w linii. Zadanie wydaje się banalne, gdyby nie Twój przeciwnik. Jego dążenie jest identyczne i w wcale nie ułatwi Ci to zadania. Stańcie w szranki – niech wygra lepszy! Będzie nim ten, kto potrafi nie tylko blokować konkurenta, ale i stworzyć skuteczną taktykę.

Instrukcja gry

  • Każdy z graczy otrzymuje po 21 krążków danego koloru.
  • Najpierw ustalacie kto pierwszy wrzuca krążek (w kolejnych partiach wymieniacie się pierwszeństwem).
  • Celem gry jest ułożenie czterech jednokolorowych krążków w linii prostej (poziomo, pionowo, skośnie). Kto pierwszy, ten wygrywa!

Wraz z kolejnymi partiami pojedynki stają się coraz bardziej zacięte. Im bardziej precyzyjnie obmyślona taktyka, najlepiej wymierzona na kilka ruchów w przód, tym większa skuteczność. Spróbuj przewidzieć jak najwięcej wariantów rozgrywki. Możesz też zamarkować zagranie, które wyprowadzi rywala na manowce. Skuteczny blef to też sztuka!

 

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-11-20 Zabijacz czasu autor: scheherazade

"4 w linii" to gra przeznaczona dla dwóch graczy. Celem jest ułożenie 4 krążków jednego koloru w linii pionowej, poziomej lub ukośnej. Trudność zadania polega na tym, że taki sam cel ma przeciwnik. Zaletą gry jest rozmiar pozwalający na wrzucenie jej do szkolnego plecaka czy też większej torebki, oraz trwałość materiału - plastik. Podstawową wadą, w mojej ocenie, jest hałas jaki czynią plastikowe krążki wpadające pomiędzy specjalne ramki.

Nie boję się stwierdzenia, że jest to gra dla bardzo mało wymagających lub wielbicieli gry "kółko i krzyżyk". Niedawno znalazłam dodatkowe zastosowanie - pozwalam pod nadzorem bawić się tą grą dwuletniemu dziecku, co sprawia mu duuużo radości.

Ocena: grę tę otrzymałam w prezencie, ale sama bym sobie jej nie kupiła - są lepsze pozycje za tę cenę choćby "Czarne historie". "Odkurzam" ją więc od czasu do czasu, szczególnie wtedy, gdy mam przed sobą nudną jazdę pociągiem lub mam w perspektywie długie oczekiwanie na swoją kolej w okolicznej przychodni zdrowia. Stąd moja niska ocena. Jeśliby "4 w linii" stała się stałym wyposażeniem poczekalni, to być może oceniłabym wyżej za rozładowywanie napięcia i rozwiewanie nudy.