gry planszowe strategiczne > Star Wars: Rebellion
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Star Wars: Rebellion

Star Wars: Rebellion

Epicki konflikt pomiędzy Imperium i Sojuszem

cena:

399.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 14 lat
czas gry: ok. 180 min.

wydawca: Fantasy Flight Games (2016)
nr katalogowy:SW03
projektant: Corey Konieczka

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Experience the Galactic Civil War like never before. In Star Wars™: Rebellion, you control the entire Galactic Empire or the fledgling Rebel Alliance. You must command starships, account for troop movements, and rally systems to your cause. Featuring more than 150 plastic miniatures and two game boards that account for thirty-two of the Star Wars™ galaxy's most notable systems, Star Wars™: Rebellion features a scope that is as large and sweeping as any Star Wars™ game before it.

Yet for all its grandiosity, Star Wars™: Rebellion remains intensely personal, cinematic, and heroic. As much as your success depends upon the strength of your starships, vehicles, and troops, it depends upon the individual efforts of such notable characters as Leia Organa™, Mon Mothma™, Grand Moff Tarkin™, and Emperor Palpatine™. As civil war spreads throughout the galaxy, these leaders are invaluable to your efforts, and the secret missions they attempt will evoke many of the most inspiring moments from the classic trilogy. You might send Luke Skywalker™ to receive Jedi training on Dagobah™ or have Darth Vader™ spring a trap that freezes Han Solo™ in carbonite!

Contents include:

1 game board (split in 2 halves)
153 plastic miniatures
25 leaders (with stands)
10 custom dice
Over 170 cards
1 Learn to Play Booklet
1 Rules Reference

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-11-21 Dla fana Star Wars pozycja obowiązkowa. autor: Michał Przywarski

W przypadku Star Wars Wars Rebellion mamy do czynienia z dwoma punktami widzenia:
Pierwszy: Jesteś fanem Star Wars
Szczególnie epizodów IV, V, VI nie mamy o czym rozmawiać ta pozycja to MUST HAVE!! Gra jest warta każdej złotówki.
Drugi: Nie jesteś fanem gwiezdnych wojen
Tu sprawa robi się ciekawsza. Warto dodać od razu, że jeśli ktoś reaguje wysypką na Gwiezdne Wojny to nic go do tego tytułu i tak nie przekona. Jeśli ktoś natomiast nigdy nie oglądał i nie wie co to ale ma ochotę pograć w dużą grę strategiczną SF która jest na dwie osoby i ma realny czas gry około 3 godzin to bardzo możliwe, że znajdzie tytuł dla siebie.
W grze SW: Rebellion mamy dwie strony konfliktu. Gwiezdne Imperium które trzyma w stalowym uścisku całą galaktykę oraz Rebelię która działając z ukrycia sabotuje ciemiężyciela i próbuje przeciągnąć na swoją strone jak największą ilość układów gwiezdnych by obalić Imperium.
Cele zwycięstwa są zależne od tego kim gramy. Dla imperium celem jest odnalezienie ukrytej bazy rebelii i zniszczenia jej dla rebeliantów celem jest przeciągnięcie na swoją stronę jak największej ilości systemów.
Każda ze stron ma do dyspozycji bohaterów których w każdej turze przydziela do wykonania misji kluczowych dla danej strony. Wybór misji które będziemy wykonywać jak i która z postaci wykona dana misję są kluczowymi decyzjami w grze. I tak, będziemy przeciągali systemy na swoją stronę, sabotowali fabryki, porywali bohaterów przeciwnej strony, przesłuchiwali ich, potajemnie przerzucali flotę na drugą stronę galaktyki, szkolili się na rycerza Jedi i wiele, wiele więcej. Nasi bohaterowie są również generałami którzy będą prowadzić do boju gwiezdne floty jak i siły naziemne.
Gra wciąga od pierwszej tury i nie daje ani chwili wytchnienia do samego końca. Nagłe zwroty akcji to chleb powszedni. Rebelia ucieka, działa z ukrycia, jeśli atakuje to są to chirurgiczne uderzenia w newralgiczne cele Imperium. Imperium z rundy na rundę jest coraz potężniejsze, po całej galaktyce rozsyła sondy poszukujące ukrytej bazy rebelii oraz buduje coraz to nowsze narzędzia terroru (Gwiazda Śmierci)
Rozgrywka jest szybka i emocjonująca ale dla kogoś kto nie oglądał „starej trylogii” będzie to po prostu gra. Jednakże jeśli do gry usiądzie dwóch fanów Gwiezdnych Wojen…wrażenia są NIESAMOWITE!!! Ta gra to po prostu perełka, cudeńko. Klimat wylewa się z tej gry cysternami!!!
Każdemu fani Gwiezdnych Wojen gracz lub nie-gracz powinien mieć tą grę w swojej kolekcji. Nie pożałujecie ani jednej wydanej złotówki.
Nie-Fan Gwiezdnych wojen kupi po prostu solidną grę SF.
Podsumowując dla fana SW ocena to 6 (tak wiem, że max to 5)
Dla wszystkich innych 4
dodano: 2016-05-03 :) autor: dinerwena

SW:Rebellion to filmowa saga w pigułce. Produkt, którego długo oczekiwałem. Piękne wydanie, wspaniały klimat i świetna mechanika - czego chcieć więcej. Kwintesencją gry jest asytmetryczny konflikt- Imperium to wojenny walec przetaczający się po galaktyce w poszukiwaniu bazy rebeliantów. Rebelia zaś robi wszystko by przetrwać w ukryciu i możliwie skutecznie popsuć plany Imperatora. Rebelia nie ma przy tym znacznych zasobów, tym bardziej musi ostrożnie nimi gospodarować. Bywają chwile, kiedy każdy xwing jest na wagę złota. Zdziwi się jednak ten, kto spodziewa się wielkich kosmicznych bitew, nie są one bowiem kluczowe dla rozgrywki. W moim odczuciu system walki, choć prosty to jest jednak zdecydowanie na drugim planie.
Znacznie istotniejsze są tu misje realizowane przez naszych liderów. To tu kryje się najważniejsza część mechaniki i jednocześnie największa zabawa. W grze jest sporo blefu i kombinowania jak wpuścić przeciwnika w maliny.

Sporym problemem jest czas gry. Trzeba liczyć te 4 h, a pierwsze partie nawet ok 5 h. Dla jednych będzie to wada, dla innych zaleta, trzeba bowiem przyznać że nie odczuwa się tu dłużyzny - są to godziny wypełnione pozytywnymi emocjami i świetnym filmowym klimatem.