gry planszowe strategiczne > Zakazane Gwiazdy
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Zakazane Gwiazdy

Zakazane Gwiazdy

Nie zaznasz pokoju pośród gwiazd.

cena:

499.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 14 lat
czas gry: od 120 do 180 min.

wydawca: Galakta
nr katalogowy:PL-FS01
projektant: Corey Konieczka , James Kniffen , Samuel Bailey

wersja językowa: polska

Opis


Jest 41. milenium i mroczne siły zmagają się o kontrolę nad galaktyką. Potężne floty okrętów i przerażające, zajadłe legiony wyruszyły na podbój. Imperium Ludzkości, Światostatek Eldarów, Heretycy Chaosu i niezliczone hordy Orków zmierzają ku niedawno odkrytej Gromadzie Herakon. Rozległa ciemność kosmosu wkrótce zabarwi się czerwienią od ognia i krwi!

Zakazane gwiazdy to gra dla 2-4 graczy, w której każdy kontroluje jedną z potężnych frakcji uniwersum Warhammera 40 000. Zdominuj bogate systemy planetarne i wykorzystaj ich zasoby jako paliwo do swej machiny wojennej. Staw czoła szaleństwu Osnowy, zamień swe planety w niedostępne bastiony i zmiażdż swoich wrogów. Przetrwa tylko najsilniejszy!

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
● 1 Zasady Wprowadzające ● 1 Kompletna Księga Zasad ● 105 plastikowych jednostek ● 35 plastikowych zabudowań ● 4 arkusze frakcji ● 112 kart Walki ● 32 karty Wydarzeń ● 20 kart Ulepszeń rozkazów ● 4 karty pomocy ● 36 żetonów zasobów ● 36 żetonów kontroli zabudowań ● 32 żetony rozkazów ● 24 żetony celów ● 12 żetonów walki ● 12 kafli systemów ● 16 specjalnych kości ● 4 żetony Burz Osnowy ● 4 liczniki materiałów ● 1 żeton pierwszego gracza ● 1 tor czasu • 1 znacznik rundy ●

Często kupowane razem z Zakazane Gwiazdy:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-09-20 Świetna, cięższa gra o walce w kosmosie. autor: nightrunner

Gra Zakazane Gwiazdy przeznaczona jest dla 2-4 graczy i traktuje o kosmicznych potyczkach w uniwersum Warhammera 40k. W pudełku znajdziemy 4 rasy do wyboru (Ludzi, Orków, Chaos i Eldarów), każda z nich posiada swoje fugurki, karty walki, wydarzeń oraz żetony rozkazów. Łącznie w pudełku znajdziemy 140 plastikowych, pięknie uformowanych figurek co w zupełności usprawiedliwia stosunkowo wysoką cenę gry.
Planszę do gry składa się podczas set-up'u ze sporych kafli dzięki czemu mamy gwarancję że za każdym razem rozgrywka będzie wyglądała inaczej, dodatkowo umiejscawia się tzw. Burze Osnowy, które to z kolei spelniają rolę uniemożliwienia zabunkrowania się w jednym miejscu danej rasie - dzięki temu zabiegowi charakter gry jest przez całą rozgrywkę nastawiony przede wszystkim na ofensywę i szukanie nowych dróg do celu. Jednym zdaniem - by wygrać w Zakazanych Gwaizdach, trzeba prowadzić skuteczną i rozważną wojnę z oponentami.
Każda z ras początkowo czuje się zdecydowanie lepiej w innej kategorii np. Eldarzy mają więcej statków, a Orki mają większy potencjał w atakach lądowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby rozwinąć swoją armię w dowolnie obranym przez siebie kierunku.

Sama walka jest niesamowicie ciekawa i angażująca. Jest to co prawda plusem dla stron walczących, jednakże osoby nie biorące udziału w walce, mogą się wówczas trochę nudzić (ewentualnie wykorzystać ten czas na planowanie swoich następnych posunięć).

Grę zdecydowanie polecam, nawet pomimo sporemu czasowi gry, jaki trzeba poswięcić przy rozgrywce w pełnym składzie.
Ostatnio wydwanictwo FFG zapowiedziało koniec wydawania i drukowania gier spod znaku Warhammera, więc w niedługim czasie ta gra ma szansę stać się "białym krukiem" gier planszowych co dodatkowo przemawia nad szybszym zdecydowaniem się na ewentualny zakup Zakazanych Gwiazd.
Polecam wszystkim miłośnikom strategii oraz fanów starć kosmicznych flot :)