gry planszowe strategiczne > Marco Polo (wydanie polskie)
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Marco Polo (wydanie polskie)

Marco Polo (wydanie polskie)

Gra o podróżach Marco Polo

cena:

129.00 115.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 12 lat
czas gry: od 40 do 100 min.

wydawca: Albi (2016)
projektant: Daniele Tascini , Simone Luciani

wersja językowa: polska

Opis


W roku 1271, Marco Polo wyruszył na wyprawę ze swoim ojcem i starszym bratem, której celem były Chiny. Po długiej, trwającej 4 lata wędrówce dotarł do swojego celu.

W grze Voyages of Marco Polo gracze biorą udział w wydarzeniach, które miały miejsce w tym ważnym okresie. Gra trwa 5 rund, gracze będą rzucać kostkami, które definiują akcje, jakie mogą wykonać w tej rundzie:
Zdobycie surowców,
Zdobycie surowca i wielbłądów,
Zdobycie pieniędzy,
Wykupienie rozkazu,
Wyruszenie w podróż.

Po pięciu rundach gra się kończy i gracze podliczają punkty za wykonane rozkazy, odwiedzone miasta i przewieziony towar.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-06-13 Marco Polo czyli podrozowanie po Azji - Bardzo dobra euro gra autor: Pere Gomila

Podróżowanie i gra planszowa - jak dla mnie nie ma lepszego połączenia, stąd też do gry zabrałam się bez większego zastanowienia. Moje wrażenia po rozegraniu 1-szej jak i 10-tej rozgrywki? Fenomenalnie wykonana plansza, dopracowane najmniejsze detale, gra naprawdę jest miła dla oka - za każdym razem dostrzega się więcej szczegółów, które pozwalają odczuć klimat gry. Dzięki temu nie tylko rzucamy kośćmi i przesuwamy pionki po planszy, a po prostu podróżujemy po Azji, handlujemy towarami na bazarze i próbujemy prześcignąć innych graczy odwiedzając większą ilość miast.

Jednak niech to wszystko was jednak nie zwiedzie - gra może nie jest bardzo skomplikowana, ale na pewno wymaga sporo myślenia i strategii. Punkty można zdobywać na kilka różnych sposobów, stąd też nie raz przed wykonaniem ruchu trzeba nieźle pogłówkować. Rozgrywka w dwie osoby zajmuje zwykle koło 45 minut, nie jest to więc prosta i szybka gra. Na pewno spodoba się tym, którzy lubią poczuć klimat granej planszówki, porozmyślać nad następnym ruchem i doceniają pięknie wydane gry - w szczególności te z mapą w roli głównej!
dodano: 2018-03-27 Wspaniała gra autor: corqan

Gra Marco Polo jest tak zwaną grą euro. Główną mechaniką w grze jest dice placement. Oznacza to że wystawiamy nasze kości, które symulują naszych pracowników na pola. Dzięki temu wykonujemy jakieś akcje. Każdy z graczy dostaje kartę bohatera (znanego podróżnika), który daje nam zdolność specjalną (każda z nich wydaje się zdecydowanie za mocna).
W grze poruszamy się po mapie Azji i zakładamy punkty handlowe; wykonujemy kontrakty i zbieramy pieniądze oraz towary. Rozgrywki bardzo różnią się od siebie dzięki dużej ilości, kart z dolnościami miast, modularnych elementów, kart zadań, kontraktów oraz kart bohaterów.
Gra jest trochę skomplikowana jednak po jednej rozgrywce już wszystko wiadomo i mechanizmy i zasady są bardzo proste. Wykonanie jest rewelacyjne i zdecydowanie gra jest warta swojej ceny. Dostajemy bardzo dużo elemntów w pudełku. Grafiki są ładne i czytelne, okładka mogłaby być ładniejsza.
Jeżeli lubisz tak zwane euro gry to Marco Polo jest jedną z najlepszych.
dodano: 2017-06-04 Tyle możliwości, a tylko 5 rund. Wciągająca i strategiczna. autor: MICH

Duża część gier ekonomicznych, w których zbieramy surowce, wykonujemy zadania oraz zbieramy punktu zwycięstwa może zajmować dość wiele czasu, a rozgrywka dzielona jest przez strategów na trzy części: otwarcie, rozwinięcie i zakończenia. W przypadku Marco Polo od początku dokładnie wiadomo, że mamy tylko 5 rund, co powoduje, że nie będziemy mieli zbyt wiele czasu, aby zastosować wygrywającą strategię. Gra należy do rodziny gier typu "worker placement", w odmianie "dice placement" co tłumacząc oznacza, że na planszy istnieje wiele różnych pól pozwalających na wykonanie określonych akcji, na których kładziemy nasze pionki, w tym przypadku kostki do gry, którymi wcześniej rzuciliśmy. Wartość oczek na kostkach może wpływać na akcje, które wybierzemy, ale warto podkreślić, że nie mają one kluczowe znaczenia. W grze istnieją mechanizmy pozwalające na zmianę/poprawianie rzutów. Dodatkowo ważnym mechanizmem są postaci, które gracze wybierają na początku rozgrywki. Każdy z graczy wybiera jednego z bohaterów, który ma swoje specjalne właściwości dodatkowo modyfikujące rozgrywkę (od możliwości wyboru ilości oczek na kostkach, przez dodatkową kostkę, czy dwóch bohaterów). Sama rozgrywka jest dość dynamiczna i pomimo, że plansza zawiera wiele opcji dość szybko staje się dla wszystkich czytelna. Dzięki możliwości wyboru spośród kilku postaci oraz losowemu przyporządkowywaniu akcji do miast rozgrywki różnią się między sobą i sprawiają, że tytuł może być wciągający przez wiele spotkań. Do tej pory już ponad 10 osób testowało ze mną Marco Polo i wszyscy mieli ochotę na powtórzenie rozgrywki. Jest to bardzo dobra pozycja pomiędzy wielogodzinnymi strategiami, a prostymi euro-grami.