GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Andromeda

Andromeda

Odkryj tajemnice starożytnego statku kosmicznego!

cena:

129.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 14 lat

wydawca: Galakta (2015)
nr katalogowy: PL-AND01
projektant: Jan Zalewski

wersja językowa: polska

Opis


Na radarach skanujących przestrzeń kosmiczną pojawił się zagadkowy statek, który nie pasuje do żadnych aktualnych rejestrów. Prawdopodobnie jest to pozostałość po starożytnej cywilizacji. Naukowcy wielu ras podejrzewają, że na jego pokładzie mogą być zgromadzone starożytne technologie, których poznanie może zapewnić jednej rasie kontrolę nad innymi!

Galaktyczna Rada Starszych pozwoliła zorganizować wyprawy naukowe na ten tajemniczy statek. W jego kierunku wyruszyły liczne jednostki, przewożące na swoim pokładzie naukowców i badaczy, których jedynym celem jest zdobycie jak największej wiedzy i zabezpieczenie technologii dla swojej rasy. Wyścig o wiedzę właśnie się rozpoczyna!

Andromeda to strategiczna gra science-fiction dla 2-4 graczy. Podczas rozgrywki gracze wcielają się w liderów kosmicznych ras. Każdy z graczy dołącza do ekspedycji badającej statek starożytnej cywilizacji, w poszukiwaniu dawno zapomnianej wiedzy, która pomoże zdobyć jego rasie zdobyć dominację w całej galaktyce. Aby zwyciężyć, gracze muszą zajmować kolejne pomieszczenia oraz wykonywać powierzone zadania, zapewniające dominację nad statkiem. Jednak pozostałe zespoły nie próżnują, dlatego wszyscy muszą działać szybko! Kluczem do zwycięstwa będzie umiejętne zarządzanie dostępnymi rozkazami oraz wykorzystywanie odnalezionych technologii.

Gra wykorzystuje nowatorską mechanikę „ja dzielę – ty wybierasz”, w ramach której gracze wybierają dostępne dla siebie akcje . Rozważny podział rozkazów i umiejętne oferowanie ich przeciwnikom to klucz, który poprowadzi rasę do zwycięstwa!

Przechytrz rywali, zajmij statek i upewnij się, że technologie znajdujące się na pokładzie Andromedy wpadną w twoje ręce!

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-05-14 Zaskakująca ! autor: monga

Po pierwszej i jedynej jak na razie rozgrywce (2-osobowej) ma u mnie mocne 4+. Wydaje mi się, że przy większej liczbie graczy ocena by spadła, do gry wkradłby się chaos i ciężko byłoby coś zaplanować, przy dwóch graczach gra zbliża się troszkę w kierunku gry logicznej z klimatem i figurkami - a że ja gry logiczne bardzo lubię, Andromeda spodobała mi się.
Ciekawy jest mechanizm wspomniany w opisie gry - ja dzielę ty wybierasz. Stosuję go czasem u dzieci, żeby nie było pretensji kto ma większy kawałek czegoś - jedno dzieli, drugie pierwsze wybiera - i sprawdza się. W Andromedzie również mechanizm działa bardzo dobrze. Jest on co prawda nieco zmodyfikowany, ale trzeba trochę pogłówkować jak podzielić te kostki/rozkazy sprawiedliwie, żeby mieć też dla siebie coś dobrego.
Trochę można narzekać na zadania - niektóre zadania wydają się być naprawdę łatwe, banalne do wykonania, niektóre średnie a niektóre naprawdę trudne, jednak można zadania wymieniać, odrzucać, więc ostatecznie wcześniej czy później da się znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
Podsumowując - rodzinna gra to na pewno nie jest, w przypadku większej liczby graczy - chyba radziłabym spróbować wcześniej, jeśli chodzi o rozgrywki we dwoje, jeżeli ktoś lubi taki klimat (lub klimat jest mu obojętny), jeśli lubi trochę pogłówkować w grze - polecam.