gry planszowe strategiczne > Filary Ziemi dodatek
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Filary Ziemi dodatek

Filary Ziemi dodatek

Dodatek do Filarów Ziemi umożliwiający grę w 6 osób

cena:

74.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 90 min.

wydawca: Galakta

wersja językowa: polska

Opis


Opowieść o budowie najwspanialszej katedry w dwunastowiecznej Anglii powraca. Gracze dostaną do dyspozycji nowe możliwości a co więcej, w rozgrywce może wziąć teraz udział 5 lub 6 graczy.
Oddaj swych robotników pod rozkazy króla, któremu posłużą oni jako żołnierze na wyprawach krzyżowych. Wyślij swojego budowniczego do Francji, aby szukał inspiracji w tamtejszej architekturze sakralnej. Gdyby tego było mało, teraz możesz również objąć posadę poborcy podatkowego.
Do gry wkraczają kolejne postacie z wielkiej powieści Kena Folletta. Pośród nich znajdziemy także bezwzględnego Wiliama Hamleigha, który odgrywa tu wyjątkową rolę. Nowi rzemieślnicy, nowe karty przywilejów i nowe karty wydarzeń oferują miłośnikom podstawowej wersji gry ogromną liczbę nowych możliwości.

Zawartość pudełka:

  • 1 plansza
  • 7 budowniczych
  • 36 kart
  • 16 robotników
  • 10 żetonów surowców
  • 4 drewniane znaczniki
  • 1 instrukcja

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-11-05 Jeszcze więcej budowania autor: Marek Szewczyk

Dodatek do "Filarów Ziemi" ma wiele zalet ale najważniejszą jest - możliwość gry z dodatkowymi dwoma osobami. A to naprawdę wiele zmienia. Z resztą nowa plansza jest do wykorzystania równie dobrze w grze na 3 - 4 osoby. A zmienia ona nie mało. Już żadne dobrze obmyślone strategieprzy wcześniejszych grach bez dodatku, teraz się nie sprawdzą. Potrzeba wymyślać od zera nowe drogi do zwycięstwa. A co powiedzieć o wykonaniu? Tak jak poprzednio. Naprawdę wysokiej jakości do której nas ten wydawca już przyzwyczaił. Jednym słowem naprawdę warto mieć ten dodatek, a dla zagorzałych graczy "Filarów" - pozycja wręcz obowiązkowa!
dodano: 2010-10-23 autor: Epidares

Dodatek do Filarów ziemi to obowiązkowa pozycja dla fanów tej gry. Go po prostu trzeba mieć. Jego największą zaletą to zwiększenie niepowtarzalności gry. Ja grając nawet w 2 osoby używam kart z dodatku bo dzięki temu gra staje się mniej powtarzalna. Grając na 5-6 osób trzeba się jednak liczyć z długim czasem rozgrywki i potężnym napięciem. Jak dla mnie to pozycja obowiązkowa zarówno dla fanów Kena Folleta jak i twórcy gry. Za wadę dodatku można uznać mała liczba elementów w stosunku do ceny.
dodano: 2009-10-13 podaj Pan cegłę autor: Slimak

Nadszedł już wreszcie ten czas, gdy o walkę przy budowie katedry może stanąć do 6 graczy. Z wielką niecierpliwością czekałem na dodatek do tej wspaniałej gry i powiem szczerze, że bardziej dopieszczony i wspaniale dopełniający gry to nie mógł być. Znakomicie przygotowany i rozszerzający możliwości znane z podstawowej wersji. Pojawiają się wiec możliwości wzięcia udziału w krucjatach, a tym samym zdobywaniem punktów zwycięstwa, jak i nowych rzemieślników. W filarach ziemi brakowało tego rozbudowania, a teraz gdy już istnieje, powinien on być obowiązkowym zakupem wszystkich tych którzy posiadają podstawkę.
Sam czas gry wzrasta nie wiele w porównaniu do podstawowej wersji ale powoduje też że nie czujemy się już tak pewnie jak było przedtem.
dodano: 2008-08-23 świetne uzupełnienie podstawki autor: atwar

Dodatek, wbrew nazwie sugerującej tylko grę w pięć i sześć osób, znakomicie sprawdza się przy mniejszej ilości graczy. Dodatkowe pola na planszy i karty znacząco zwiększają liczbę możliwych wyborów, a co za tym idzie, dróg do zwycięstwa. Zasadę dotyczącą wystawiania budowniczych, dla toru 5-6 graczy, można z powodzeniem stosować przy mniejszej liczbie graczy, co zmniejsza losowość i wyrównuje szanse. Dodatkowa plansza jest świetnie skomponowana z planszą podstawową.
Dla dwóch osób może być nieco za dużo miejsca do gry, dla trzech i czterech dodatek sprawdza się doskonale. Jednym z zarzutów stawianym "Filarom..." przy grze czteroosobowej był chaos na planszy i zbytnia losowość, ten dodatek usuwa te problemy bezpowrotnie.