gry planszowe strategiczne > Szklany szlak
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Szklany szlak

Szklany szlak

Polska wersja gry Glass Road.

cena:

135.90 119.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 12 lat
czas gry: od 20 do 80 min.

wydawca: Lacerta (2015)
projektant: Uwe Rosenberg

wersja językowa: polska

Opis


Szklany szlak prowadzi nas w głąb bawarskich lasów XVIII stulecia. W tamtych czasach pracowało tam wiele leśnych hut szkła, a tajniki wytwarzania szkła były pilnie strzeżone. W dzisiejszych czasach Szklany szlak jest trasą turystyczną przez bawarskie lasy, przy której leży wiele miejscowości historycznie związanych z produkcją szkła. Podążając tą 250-kilometrową trasą napotkasz wiele hut, muzeów i pracowni artystycznych powiązanych z wytwarzaniem i obróbką szkła. W grze masz do dyspozycji dwa kieraty, które umożliwią ci produkcję szkła oraz cegieł, przy okazji ułatwiając zarządzanie pozostałymi dobrami. Twoja plansza gry posłuży ci do projektowania obszaru, którym zarządzasz. Możesz dodawać i usuwać elementy krajobrazu oraz stawiać nowe budynki, wybierając najlepsze spośród aktualnie dostępnych do budowy. Dzięki nim czerpiesz coraz większe korzyści z zarządzanego obszaru.Serce rozgrywki stanowi 15 kart postaci, które każdy gracz ma do dyspozycji. W każdym z trzech etapów rozbudowy będziesz mógł wykorzystać maksymalnie pięciu z nich.Musisz jednak uważać! Jeśli inny gracz zagra kartę, którą aktualnie masz w ręce, twoje możliwości radykalnie się ograniczą. Umiejętność elastycznego dostosowywania planów do zmieniających się wciąż warunków jest kluczem do sukcesu!

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-12-16 Sprint z Uwe autor: Jacek Izydorski

Szklany Szlak to kolejna gra od guru wszystkich rolników - Uwe Rosenberga. Jest w niej przy tym sporo rzeczy nowych, wręcz innowacyjnych jak na tego autora, biorąc pod uwagę poprzednie jego tytuły.
Po pierwsze gra jest niezwykle szybka. W dwie osoby sama rozgrywka zajmuje przy dobrym tempie 20 minut. Kosmos! Żeby w tak krótkim czasie rozegrać tak mózgożerną i złożoną grę. Wielki plus.
Po drugie karty zawodów. Zamiast katowanego zawsze i wszędzie worker placementu, mamy tu wybór akcji za pomocą kart. I do tego zagrywanych w ciemno! Za to również wielki plus. Tym bardziej, że warto patrzeć, co zrobi przeciwniki, by się podłączyć do jego akcji, jednocześnie samemu nie być zbyt oczywistym w wyborach.
Jeśli dołożymy do tego automatyczny i wymuszony (a nie zawsze po naszej myśli) proces produkcji dwóch najcenniejszych surowców - szkła i cegieł, oraz naprawdę duży stopień złożoności i korelacji wytwarzania i przetwarzania surowców, otrzymamy solidny, ekonomiczny, zwarty tytuł. Wręcz esencjonalny.
Polecam fanom gier ekonomicznych. A szczególnie tym, co stracili wiarę bądź znużyli się już grami tego autora.
dodano: 2015-03-31 Dynamiczna rewelacja autor: Sylwia Waldowska

Świetna gra. Co ważne sposób napisania instrukcji jest bardzo przejrzysty. Jest w niej dużo przykładów i objaśnień autora, które pomagają zaznajomić się z grą i jej mechanizmami.

Wykonanie polskiej edycji gry jest też satysfakcjonujące. Elementy są solidne i dobrej jakości. Bardzo ciekawym motywem jest wprowadzenie unikalnych kafelków z, nazwijmy to stwierdzeniem ze slangu komputerowego, „easter eggsami”. Wprowadza to nieco humoru.

Prostota zasad pozwala łatwo zaprezentować grę nowym osobom. Grałam z nowicjuszem i bardzo szybko załapał, co musi robić i co jest w Szklanym Szlaku najważniejsze. Dzięki temu gra ta jest dla każdego. Ponadto krótki czas rozgrywki wpływa na to, iż można w nią śmiało zagrać kilka razy z rzędu, aby nowicjusze mogli się na spokojnie zapoznać z mechaniką tej gry i na równi z pozostałymi zawodnikami walczyć o zwycięstwo.
dodano: 2015-03-14 ekonomia w bawarskich lasach autor: cbeyond

Niby kolejna gra Uwe Rosenberga o pozyskiwaniu i przetwarzaniu zasobów, ale za każdym razem dostajemy coś świeżego i niesamowicie grywalnego. Tym razem sercem gry są karty, reprezentujące postacie o pewnych unikalnych zdolnościach. Umiejętne ich zagrywanie umożliwia nam pozyskiwanie zasobów, wycinanie lasów czy budowanie budynków. Ciekawostką jest mechanizm uzależniający siłę karty (jedna lub dwie akcje do wykorzystania) od tego, czy inni gracze również tą kartę trzymają w ręku. Gra jest bardzo szybka (jak na grę ekonomiczną) i pomimo prostoty zasad daje duże możliwości taktyczne i strategiczne. Dodatkowo należy dobrze optymalizować pozyskiwanie zasobów, gdyż koła produkcji automatycznie przetwarzają zasoby podstawowe w szkło i cegłę. Świetna gra w dobrej cenie. Nic tylko brać i grać :).
dodano: 2015-03-03 Genialne Euro :) autor: AndrzejK

Dokładnie jak w podsumowaniu, genialna gra :)

A polega ona na tym, że:

mamy 15 kart, Każda karta ma 2 akcję, przed każdą rundą wybieramy 5 (karty to akcje możliwe do wykonania). Na początku każdej rundy każdy w tajemnicy wykłada kartę przed sobą. Następnie po kolei:

1. pierwsza osoba odkrywa kartę i wykonuje akcję
2. druga osoba robi to samo

Ale :)

Jeżeli ktoś ma na ręce kartę tą samą co karta zakryta pierwszej osoby to wykłada ją koło swojej planszy. Jeżeli karta zakryta to była nasza karta to możemy wykonać tylko jedną akcję z karty. Wykonuje ją również osoba która taką kartę miała na ręce. Jeżeli jednak tylko my mamy taką kartę wykonujemy obie opcję.

Dodatkowo mamy drugi smaczek w grze - koło produkcji.

Świetny pomysł, pozwala kontrolować produkcję w pełnym wymiarze.

dodatkowe zalety:

- 3 typy budynków, po 30 każdego - duuużo kombienia i regrywalności :)
- świetne wydanie
- dobra instrukcja
- niewielkie pudło
- no i cena :)
- fajny wariant na 2 graczy (inaczej wykładamy karty)

minusy:

- czasami ciężko przewidzieć co zrobi przeciwnik no ale to też trzeba właśnie pokombinować. To w sumie taki +/- :)

POLECAM KAŻDEMU ! ;)

aha, i bardzo fajne grafiki ;)