gry planszowe strategiczne > Small World: Wielkie damy
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Small World: Wielkie damy

Small World: Wielkie damy

Kolejny dodatek z pomysłami fanów. 

cena:

34.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: od 60 do 90 min.

wydawca: Rebel.pl (2014)
projektant: Philippe Keyaerts

wersja językowa: polska

Opis


W Wielkich Damach ze Small World możemy wcielić się 3 nowe rasy: Cyganki, Kapłanki i eteryczne Białe Damy. Dodatek wprowadza też 2 nowe umiejętności: Pokojowe i Historycy.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-07-24 Jest okey. autor: Astegor

Mini dodatek do gry SmallWorld. Daje trzy nowe rasy oraz 2 cechy, które poniżej przedstawię.
RASY:
- Cyganki – rasa której umiejętnością jest zostawianie monet przy opuszczaniu wcześniej podbitego obszaru. Jeśli moneta dotrwa do początku Twojej kolejnej tury trafia do twojej ręki. Umiejętność szalenie sytuacyjna w gdzie 3+ osobowej. W dwu osobowej jest wyjątkowo potężna.
- Kapłanki – siła rasy ujawnia się dopiero po wymarciu. Żetony kapłanek opuszczają wszystkie podbite regiony poza jednym na którym ją odkładane w stos. Owe pole staje się trudną do zdobycia twierdzą (mogą na niej leżeć 4+ żetony plus np. żeton gór). Dodatkowo każdy żeton kapłanki w takiej wieży daje jedną monetę przychodu.
- Białe damy – siła rasy podobnie jak u kapłanek ujawnia się po wymarciu. Każdy teren zajmowany przez białe damy jest nietykalny po ich uśmierceniu co daje całkiem potężne narzędzie taktyczne.
CECHY:
- Pokojowe, jeśli nie zaatakujemy aktywnej rasy dostajemy dodatkowe 3 monety. Całkiem niezła cecha, która promuje defensywną grę.
- Historycy – przy zakupie rasy z tą cechą od razu na rękę dostajemy tyle monet ile wymierających ras jest obecnie na stole, dodatkowo jeśli w trakcie życia historyków wymrze jakaś rasa dostajemy za nią kolejną monetę. Cecha beznadziejna w grze dwu-osobowej, natomiast w grze 4-5 osobowej potrafi zdobyć z 10pkt.
OCENA
Dodatek ledwo trzyma się na granicy opłacalności dostajemy 3 rasy + 2 cechy za ok. 34zł. Choć rasy oryginalne, a cechy dość sytuacyjne to dodatek jest przeciętny. Warto kupić w dobrej cenie(może 20-25).

Zastosowana skala ocen:
1 - totalne dno
2 - TYLKO jeśli bardzo lubisz podstawkę
3 - można kupić, ale bez szaleństw
4 - świetny dodatek, który wprowadza powiew świeżości
5 - must have, NIE POWINNO się grać w podstawkę bez tego dodatku
dodano: 2014-11-24 więcej znaczy ciekawiej autor: Krzysztof Rudnicki

Small World - Wielkie damy- jest jednym z mini dodatków. Najważniejsze - dostajemy kilka nowych ras i cech, co daje nam większe zróżnicowanie w czasie wyboru ras. Kupiłem 5 mini dodatków jednocześnie, wszystko idealnie mieści się w pudełka z Nie Bój nic oraz W Pajęczej Sieci.