gry planszowe strategiczne > Small World: Przekleci
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Small World: Przekleci

Small World: Przekleci

Dodatek z pomysłami fanów gry

cena:

34.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: od 60 do 90 min.

wydawca: Rebel.pl (2014)
projektant: Philippe Keyaerts

wersja językowa: polska

Opis


Dodatek Cursed powstał jako wynik konkursu na nowe żetony ras i cech do Small World. Wprowadza 2 nowe rasy - Koboldów  i Gobliny oraz 5 nowych cech specjalnych - Przeklęci, Hordy, Grasujące, Buszujące i "Łako-".

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-07-24 Jest okey. autor: Astegor

Przeklęci to dodatek do kultowej już gry Small World. Przedstawię rasy i cechy.
RASY:
- Koboldy. Slogan który ich opisuje do "W kupie siła bo kupy nikt nie ruszy". Jest ich dużo ale musza pozostawiać 2 oddziały aby pobierać kase ze swoich terytoriów. Ciężko to podbić(zaatakować tyły) ale w połączeniu z niektórymi cechami pokazują prawdziwą siłę.
- Gobliny. Dość potężne narzędzie do czyszczenia wymarłej rasy przeciwnika z racji zmniejszonego kosztu podbojów żetonów wymierających ras. Całkiem przydatna rasa choć stosunkowo sytuacyjna.

CECHY:
- Przeklęci, cecha która należy opłacić dodatkowymi monetami przy zakupie "droższej" rasy. Denerwujące, ale nic szczególnego.
- Hordy, cecha która po prostu daje wam 2 dodatkowe żetony swojej rasy. W sumie słabo, lecz w niektórych przypadkach może znacząco pomóc.
- Buszujące, cecha która jest niesamowicie mocna z liczebnymi armiami lub mającymi premie do podbojów. Podczas podbojów dostajecie jedną monetę od waszej ofiary.
- Grasujące, bardzo potężna cecha dająca ogromną przewagę przy pierwszych podbojach. Pozwala na powtórzenie fazy podbojów.
- Łako, najgorsze przetłumaczenie ever, poza tym cecha mocno sytuacyjna pozwala na podbój łatwiejszy o 2 tylko w parzyste tury(albo nieparzyste, już nie pamiętam). Jeśli dobrze trafimy to cecha jest świetna, jeśli źle nam podejdzie to bezużyteczna.

Ocena:
Dodatek dodający dwie całkiem oryginalne rasy oraz aż pięć cech, które w większości nastawione są na podboje. Dodatek należy do tych które warto kupić po tej cenie (34zł), lecz nie jest to dodatek który zrewolucjonizuje grę.

Zastosowana skala ocen:
1 - totalne dno
2 - TYLKO jeśli bardzo lubisz podstawkę
3 - można kupić, ale bez szaleństw
4 - świetny dodatek, który wprowadza powiew świeżości
5 - must have, NIE POWINNO się grać w podstawkę bez tego dodatku
dodano: 2014-11-24 więcej znaczy ciekawiej autor: Krzysztof Rudnicki

Small World - Przeklęci - jest jednym z mini dodatków. Najważniejsze - dostajemy kilka nowych ras i cech, co daje nam większe zróżnicowanie w czasie wyboru ras. Kupiłem 5 mini dodatków jednocześnie, wszystko idealnie mieści się w pudełka z Nie Bój nic oraz W Pajęczej Sieci.