gry planszowe strategiczne > The Walled City: Londonderry & Borderlands
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu The Walled City: Londonderry & Borderlands

The Walled City: Londonderry & Borderlands

Rozbuduj miasto, zasiedlaj je nowymi mieszkańcami i zostań pierwszym burmistrzem

cena:

229.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 13 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Mercury Games (2014)
projektant: Daryl Andrews , Stephen Sauer

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


From empty crossroads to the first signs of a settlement, The Walled City is coming to life! Your job is to expand this new city, settling citizens loyal to you alone, as both you and your worthy opponents vie to be declared the first mayor.

Learning to play The Walled City: Londonderry & Borderlands is easy, but the strategies are endless! In the first round you will play cards to build road which divide the city into neighborhoods, then populate them with loyal peasants and nobles who share your view of this new city. In the second round, you will build the walls themselves and choose which nobles will move into the towers to stand guard over the city as Watchmen. Beware, unfinished roads will combine neighborhoods, and gaps in the walls will cause Nobles to flee the city. Scoring is based on area majority: more neighborhoods loyal to you means more votes towards securing your seat on the city council. If you become Mayor, what will your Walled City look like?

There's more to The Walled City than you might have noticed! Inside this box you'll find two complete games, each with its own flavor. Londonderry introduces players to the famous original Guilds of London, each with its own unique power. Just turn the game board over and you'll visit the Borderlands, a completely new map featuring new game mechanics and an extended selection of Guilds. You can even mix Guild cards between maps! This unique quality leads to uncountable combinations to play with, making The Walled City a place you'll want to visit game after game.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną



dodano: 2015-06-25 autor: leser

Walled City to gra 100% area control. Jeśli ktoś lubi ten element gier, to z pewnością pozycja ta przypadnie mu do gustu. Natomiast jeśli ktoś nie jest szczególnym fanem tego mechanizmu, to wcale nie oznacza, że powinien skreślić tę grę z listy "want to play". Albowiem rozgrywka jest tutaj szczególna. Autor wręcz zabawił się i tak zakręcił zasadami, że mimo iż nie są wcale trudne, to przy pierwszej partii kompletnie nie wiadomo co robić. Wynika to z faktu, że wspomniany już przeze mnie mechanizm kontrolowania terytoriów jest obecny na trzech płaszczyznach. Staramy się zdobyć przewagę w poszczególnych dzielnicach miasta, ale dodatkowo i w strefach, które mogą składać się z jednej lub kilku dzielnic. Następnie również walczymy o wieże przyległe do poszczególnych dzielnic. Nasze akcje wykonujemy za pomocą kart, a ponieważ każdy gracz otrzymuje identyczną talię, to losowości w tej grze (prawie) brak. Kart na całą grę jest tyle co ruchów, a że mamy lepsze i gorsze, to trzeba dobrze planować, którą kiedy zagrać. Całokształt przypomina mi lekko El Grande, ale jest to bardzo luźne skojarzenie, ponieważ tutaj liczba możliwości bije na głowę prekursora tego gatunku. Jedno wiem na pewno, już nigdy w El Grande nie zagram jeśli pod ręką będę miał Walled City.