GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Orleans

Orleans

cena:

179.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 90 min.

wydawca: dlp games (2014)
projektant: Reiner Stockhausen

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


During the medieval goings-on around Orléans, you must assemble a following of farmers, merchants, knights, monks etc.
You need followers and their abilities to expand your dominance putting them to work as traders, builders, and scientists. Knights expand your scope of action and secure your mercantile expeditions. Craftsmen build trading stations and tools to facilitate work. Scholars make progress in science, and last but not least it cannot hurt to get active in monasteries, since with monks on your side you are much less likely to fall prey to fate.
You will always want to take more actions than possible, and there are many paths to victory. The challenge is to combine all elements as best as possible with regard to your strategy.
 
Contents: 1 large game board, 1 small game board, 4 player boards, 4 cloth bags, 4 merchant tokens, 40 trading stations, 28 wooden cubes, 104 character tiles, 90 goods, 16 technology tiles, 14 c
 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-08-14 Bardzo ciekawe euro autor: Michał Przywarski

Grą zainteresowałem się przez bardzo przychylne recenzje. Udało mi się dość szybko dokonać zakupu, zebrać grupę i przetestować. Efekt…nader interesujący.
Gra ma bardzo interesującą mechanikę która jest połączeniem worker-placemantu z pewną dozą losowości. Jak to w tego typu grach bywa wystawiamy na plansze naszych pracowników by zdobyć innych pracowników którzy dają nam możliwość zdobycia większych punktów. Innowacyjność polega na tym, że tych nowych pracowników nie otrzymujemy tak od razu tylko wrzucamy ich do sakiewki i na początku następnej rundy losujemy ich pewną konkretną ilość, tak więc nie zawsze będziemy mieli to co chcemy. Zasad jest sporo ale są bardzo intuicyjne co sprawia, że rozgrywka jest bardzo płynna i nie ma zastojów. Wykonanie cieszy oko i jest naprawdę solidne. Nie chce się tu rozpisywać nad mechaniką ale ta gra naprawdę „chwyta” i nadaje się naprawdę dla każdego. Chętnie usiądą do niej starzy wyjadacze jak i również może posłużyć jako wprowadzenie całkowicie nowych ludzi w świat planszówek. Ze swojej strony mogę grę z czystym sumieniem polecić.
dodano: 2016-01-25 Wyjątkowo przyjemna autor: AndrzejK

W orleans chciałem zagrać od Essen 2014, czyli de facto od momentu ukazania się gry na rynku.
Dopiero w ostatnich tygodniach udało mi się w końcu zagrać i szok, gra jest mega. Oczywiście od razu kupiłem. Sedno gry, czyli bag building jest bardzo przyjemną mechaniką, a samo losowanie workerów z worka i układanie ich na akcjach daje sporo frajdy. Dodatkowo mamy tutaj ciekawą planszę i surowe, różne tory i sporo budynków - to wszystko zapewnia fajną regrywalność:)

Polecam !
dodano: 2015-10-01 Nadspodziewanie dobrze autor: pawelacb

Jak wiadomo Orleans to worker placement, ale inny niż większość gier tego typu. Różnic jest wiele, najważniejszą z nich jest sposób dobierania naszych podwładnych. Losujemy ich z woreczka, nie wszystkim się to spodoba, jest tu nuta albo nawet kilka taktów losowości i to właśnie jest dodatkową siłą tej gry. To nie jest trudne euro, porównać tą grę można ze Szklanym Szlakiem, trochę trudniejsza niż epoka kamienia. Spokojnie można w nią zagrać również w rodzinnym gronie. Dziecko 9-11 lat powinno już dać radę i grać efektywnie. Nasz syn ma 9-lat i niestety już zdążył rodziców ograć w Orleans :) Bez dawania żadnych for. Gra jest ładnie wykonana, chodź nie równo, są lepsze i gorsze elementy. Wszystkie plansze graczy i plansza główna są wykonane bardzo ładnie, grafiki mają swój klimat. Żetony są ok, ale już kafelki dodatkowych budynków nie wyglądają najlepiej, jakieś toporne, grafiki ok, ale kształt i wykończenie mogłoby być lepsze. Wracając do rozgrywki, ciekawie rozwiązano wykorzystanie naszych podwładnych. W każdej turze możemy wykorzystać tylko część z nich, ilu zależy od tego jak wysoko doszliśmy na torze rycerstwa. Poddanych losujemy z woreczka, może się zdarzyć, że nie będziemy mieli szczęścia i nie wszystkich potrzebnych pomocników wylosujemy w danej turze. To może denerwować niektórych graczy, dla mnie jest to dodatkowa trudność i swoista uroda tej gry. Odpowiednie pozyskiwanie pomocników po przez wykonywanie wybranych akcji ma znaczenie, żeby zwiększyć sobie szanse na wylosowanie tych właściwych trzeba ich odpowiednio dużo pozyskać. Gra sporo kombinowania i kilka dróg zdobywania punktów. Jak mam się do czegoś na siłę przyczepić to wysoka cena gry, niewspółmierna do tego co otrzymujemy w środku. Brakuje drewnianych ludzików, ale tych można sobie dokupić w dodatkowym zestawie, tyle, że to wydatek kolejnych kilkudziesięciu złotych.