gry planszowe strategiczne > Pandemia: Na krawędzi
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Pandemia: Na krawędzi

Pandemia: Na krawędzi

Ratowanie ludzkości przychodzi wam zbyt łatwo?

cena:

105.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 14 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Lacerta (2014)
projektant: Thomas Lehmann , Matt Leacock

wersja językowa: polska

Opis


Podgrzejcie atmosferę nowymi postaciami, zdarzeniami i wyzwaniami. Co zrobicie, gdy jedna z chorób będzie groźniejsza od innych? A co jeśli światem zatrzęsie piąta choroba? A co jeśli, o zgrozo, tę piątą chorobę będzie rozprzestrzeniał tajemniczy Bioterrorysta?Uważajcie! Świat stanął na krawędzi katastrofy!UWAGA! Pandemia - Na krawędzi nie jest samodzielną grą. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry Pandemia.Dodatek "On the brink" do pierwszej edycji gry (sprzed 2013 roku, w Polsce dystrybuowanej przez Albi) nie jest zgodny z nową wersją gry. Wszystkie nowe dodatki do gry Pandemia nie są zgodne z poprzednią wersją gry.To rozszerzenie gry Pandemia wprowadza do rozgrywki trzy nowe wyzwania:Złośliwy szczep - jedna z chorób jest szczególnie śmiertelna.Mutacja - nagły wybuch piątej choroby.Bioterrorysta - jeden gracz przeciwko pozostałym.Zawartość pudełka:7 nowych kart postaci i odpowiadające im pionki8 nowych kart zdarzeń8 kart epidemii Złośliwego szczepu12 fioletowych znaczników choroby1 fioletowy znacznik lekarstwa1 karta i 1 naklejka wskaźnika uleczalności2 karty mutacji3 karty zdarzeń mutacji1 notes lokalizacji Bioterrorysty1 karta epidemii1 karta pomocnicza4 puste karty na własne pomysły postaci i zdarzeń5 szalek petriego oraz naklejki na nieinstrukcja.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-08-16 Dodatek wart nazwania go dodatkiem autor: Konrad Przybysz

Dodatek do gry pandemia: Pandemia: Na krawędzi oferuje co następuje:

Zalety:
- Genialny plastikowy organizer wraz z pięcioma szalkami petriego (pojemnikami na kosteczki chorób);
- Dodatkowa karta epidemii, w sam raz gdy zwykła pandemia na maksimum kart epidemii zrobi się zbyt łatwa;
- Nowa mechanika - złośliwy szczep choroby. Po krotce: wymagająca, nieprzewidywalna, nieokiełznana, w sam raz, by dobrze wczuć się w kolejne ratowanie świata przed zagładą;
- Bardzo interesujące nowe szybkie wydarzenia

Wady:
- Sugerowany tryb przez twórców gry w pięć osób prawie niemożliwy do zrealizowania z powodów technicznych;
- Dodatkowa (fioletowa) choroba wydaję się być dołożona na siłę, słabo dopracowana;

Zbierając powyżej wymienione punkty plus osobiste odczucia Pandemia: Na krawędzi, jest to dodatek, który w pełni spełnił swoje przeznaczenie. Zachęcił do powrotu do tytułu, ale co więcej zostaliśmy ze znajomymi z nim na dłużej, próbując już niezliczone ilości razy ocalić naszą planetę. Różnorodność wybieranych epidemii złośliwego szczepu jak i ich kolejność występowania czyni każdą rozgrywkę inną od poprzedniej.
dodano: 2017-12-05 Dobry dodatek autor: corqan

Na krawędzi jest pierwszym dodatkiem do gry Pandemia. Wprowadza on 3 now moduły oraz dodaje kilka nowych elementów do podstawki. Dostajemy pojemniczki w których możemy przechowywać nasze znaczniki chorób. Są one wykonane bardzo dobrze i komponenty w nich wyglądają wspaniale. Dostajemy nowych bohaterów z ciekawymi zdolnościami oraz dodatkową kartę infekcji jeśli dla kogoś gra była za łatwa.
Dodatkowe moduły to:
- Bioterrorysta, gdzie jeden z graczy zaraża świat, a pozostali próbują go powstrzymać,
- Złośliwy wirus, gdzie jedna z chorób podczas infekcji zyskuje dodatkowe właściwości, które bardzo utrudniają grę
- 5 choroba, który wprowadza jak nazwa wskazuje 5 chorobę. Zachowuje się ona trochę inaczej niż pozostałe co bardzo urozmaica grę.
Ogólnie jest to bardzo ciekawy dodatek, który z czystym sercem mogę polecić fanom gry.
dodano: 2014-11-25 ciekawy dodatek autor: Marcin Milczarek

Pandemia: Na krawędzi jest ciekawym dodatkiem do jednej z najlepszych gier kooperacyjnych w jakie grałem Pandemi. Gracze wcielają się w ludzi walczącymi z epidemiami śmiertelnych chorób które zagrażają ludziom.
Gra ma bardzo proste intuicyjne zasady i z łatwością mogą w nią grać zarówno weterani gier jak i początkujący.

Teraz najważniejsze co dostajemy w dodatku:
-nowe postacie, co pozwala zminimalizować powtarzalność losowania postaci graczy, tu należy wspomnieć o postaci bioterrorysty, która po raz pierwszy wprowadza postać negatywna w stosunku do innych graczy.
-nowa złośliwszą chorobę , utrudniającą grę :)
-mutacje , nowa zasadę z jej elementami wprowadzającą nagły wybuch dodatkowej choroby.
-trochę innych dodatkowych elementów , nowe karty zdarzeń itp.

Wykonanie dodatku stoi na doskonałym poziomie, a sam dodatek wprowadza wiele ciekawych innowacji i tu wspomnę dlaczego ocena 4, ten dodatek nie jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami podstawowej gry i przez przypadek można się naciąć kupując nie pasujący dodatek, ale jeśli jest pasujący to zmiana oceny dodatku wzrasta do dużej 5.

Podsumowując jeśli macie kompatybilna podstawkę to kupujcie w ciemno na pewno da wam on kupę frajdy z gry.
dodano: 2014-11-13 Bardzo dobry, trudny dodatek autor: AndrzejK

Dodatek jest dla osób którym znudziła się już podstawowa rozgrywka. Wprowadza kilka trybów w tym bioterrorystę (coś jak Mr. Jack lub listy z Whitechapel). Gra staje się trudniejsza a pomieszanie wszystkich trybów to generalnie samobójstwo :D

Dodatkowo dostajemy genialną wypraskę, chyba jedną z najlepszych :)

Polecam lubiącym suburbię, jako odświeżenie. Niestety są też minusy polskiej edycji, nowe znaczniki wyleczonej choroby i pionki są plastikowe (podstawka ma drewniane), dodatkowo jest jeden błąd na karcie ale to chyba jedyne minusy :)