GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Pretor

Pretor

Na chwałę Imperium.

cena:

99.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 75 min.

wydawca: Granna (2014)
projektant: Andriei Novac

wersja językowa: polska

Opis


Jako genialny Rzymski Inynier, wysłannik cesarza Hadriana, wznieś najwspanialsze miasto, jakie zobaczą ludzie i bogowie! Wszystkie prace wykonujesz rękami robotników, którzy z każdym zrealizowanym zadaniem nabierają coraz więcej doświadczenia, dzięki czemu w kolejnych rundach pracują wydajniej. W końcu jednak przejdą na emeryturę, a ty będziesz musiał zapewnić im byt. W innym wypadku doprowadzisz do spadku morale ludności i stracisz szansę na zwycięstwo.

Twórz nowe elementy miasta, zdobywaj zasoby i zyskuj punkty chwały

Buduj mur Hadriana ku chwale cesarza

Rekrutuj pracowników, a tych najbardziej doświadczonych odsyłaj na emeryturę

Mądrze zarządzaj ograniczonymi zasobami

Zostań ulubionym budowniczym cesarza

 

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną



dodano: 2016-01-06 super autor: chaga1

Gra bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Ostatnio wręcz nie schodzi z naszego stołu. Jej podstawowe zalety to regrywalność, przemyślana mechanika i świetne skalowanie niezależnie od ilości osób.
Ma niespotykany mechanizm zdobywania przez robotników umiejętności i ...przechodzenia na emeryturę...takie prawdziwe. Bardzo podoba mi się też jej aspekt "logiczny" z kolorowymi placami miasta.
Moja jedyna uwaga to wielkość kafli...jest ich dużo i są duże przez co do gry potrzeba bardzo dużo miejsca- czyli dużego stołu.
Gorąco polecam
dodano: 2014-11-25 Pozytywne euro. autor: Sylwia Waldowska

W grze Pretor wariantów i opcji jest sporo. Z całą pewnością wpływa to na regrywalność tego tytułu. Zwłaszcza rozgrywek wieloosobowych. Partie dwuosobowe mogą stać się po jakimś czasie „oklepane”. Zwłaszcza jeżeli dobrze zapoznamy się z budynkami, jakie będą w nich występować. W związku z tym będziemy mogli przygotować się na odsłonięcie potrzebnego nam budynku. Niestety może prowadzić to do pewnej schematyczności.
Odniosłem wrażenie, że gra dwuosobowa jest bardzo przyjazna dla użytkownika. Rozumiem przez to fakt, że przeważnie bardzo trudno zablokować ruchy przeciwnika w taki sposób, aby mu zaszkodzić. Jeżeli uważnie planuje się swoje posunięcia, to nie dopuści się do takiej sytuacji. W związku z tym Pretora zaliczam do „pozytywnych euro”, czyli do gier w których ma się do wyboru dobrą, lepszą i najlepszą akcję. Zawsze ma się w niej jakiś plan B, czy nawet C i każdy z nich jest na swój sposób przydatny. Nie ukrywam, że właśnie takie gry typu euro preferuję. Pretor nie ma czegoś takiego, że koniecznie muszę coś zrobić, bo jeśli tego nie wykonam to będzie źle albo zrobię coś innego i będzie jeszcze gorzej.
Tytuł ten długo pozostanie w naszej kolekcji. Z całą pewnością będzie lądował na stole w czasie spotkań w szerszym gronie. We dwoje też z chęcią będziemy do niego powracać. Polecam go każdemu. Uważam, że może być to dobry tytuł dla nowicjuszy, którzy w ten sposób zapoznają się z mechaniką worker placement.