gry planszowe strategiczne > Szczęść Boże
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Szczęść Boże

Szczęść Boże

Zarządzaj śląskimi kopalniami w XIX wieku.

cena:

129.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: od 60 do 75 min.

wydawca: Lacerta
projektant: Wolfgang Kramer , Michael Kiesling

wersja językowa: polska

Opis


Śląsk, schyłek XIX wieku. Pojęcia typu „energia słoneczna” czy „ekologia” jeszcze nie istnieją. Istnieją za to „niekończące się zasoby węgla”.Jesteście właścicielami kopalni. Waszymi zadaniami są m.in.: produkcja wagoników w warsztatach, zarządzanie pracą górników oraz wydobywanie urobku. Aby zdobyć punkty zwycięstwa musicie pozyskiwać i realizować zamówienia na dostawę węgla. Zamawiane są specyficzne gatunki węgla.Każdy gatunek wydobywa się z innego poziomu, więc należy kopać na różnych głębokościach - co podraża koszt wydobycia.Przed wami mnóstwo pracy i podstawowy problem: im później wyślecie górników do wykonania konkretnego zadania, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ich musiało pracować więcej, aby je zakończyć. Każdy z was posiada jednak ograniczoną liczbę górników. A więc: do roboty! Szczęść Boże!Zawartość pudełka:    1 plansza    4 szyby górnicze    4 windy    4 szole (kopalniane klatki windowe)    48 żetonów chodników węglowych    44 karty zamówień    64 znaczniki węgla    72 górników    4 znaczniki punktów zwycięstwa    40 banknotów    7 żetonów kłódek    1 znacznik punktacji    1 żeton gracza rozpoczynającego (przedstawiający Św. Barbarę, patronkę górników)    1 wskazówka    1 instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-02-10 Solidna, klimatyczna autor: radekapril

Po obejrzeniu kilku tutoriali i przeczytaniu instrukcji zabraliśmy się do gry w 2 osoby. W tym wypadku część planszy jest wyłączona z gry. Już po pierwszej rozgrywce stwierdziliśmy, że gra jest bardzo udana, więc po kilku dniach wróciliśmy do niej. Tym razem już wiedzieliśmy na co trzeba zwracać uwagę, w jakiej kolejności zagrywać akcje (mamy 5 do wyboru) ponieważ na każdym z 3 etapów gry punktowane są inne elementy. Gra przebiega sprawnie, oczekiwanie na swój ruch nie jest długie, trzeba dodatkowo obserwować poczynania innych graczy, żeby w konsekwencji dobrze punktować. Grafiki są bardzo ładne, chociaż trzeba przyzwyczaić się do kolorystyki gry, aby wyeliminować pomyłki (jest to przypadłość niektórych gier, chociażby Small World - potrzeba kilku rozgrywek, aby oswoić się z grafiką).
Gra nie jest skomplikowana, wszystko jest logiczne, należy grać w sposób zrównoważony, co oznacza, że nie wystarczy skupić się na jednym elemencie. Należy równomiernie wybierać dostępne opcje rozwoju, bo w przeciwnym wypadku przegramy z kretesem. Wykonanie gry jest bardzo dobre, wypraska odpowiednia do ilości elementów gry, można przyczepić się do banknotów (za cienki papier), instrukcja zrozumiała i klarowna. Generalnie gra sprawdza się na 2 osoby, występuje ciekawa rywalizacja, trochę negatywnej interakcji, która nie zniechęca wrażliwszych graczy, rozgrywka trwa w tym wypadku około godzinę. Losowość gry jest na umiarkowanym poziomie, w wyjątkowych przypadkach może trochę popsuć grę (oczekiwanie na konkretne karty węgla bądź karty kontraktów, które do końca gry mogą się nie pojawić). Wydaje się jednak, że większa liczba graczy niweluję element losowości, ponieważ więcej kart pojawia się na planszy i każdy może wybrać to, co mu odpowiada.
Gra bardzo ciekawa, urozmaicona, tematyka odczuwalna w bardzo dużym stopniu, co nadaje rozgrywce przyjemny klimat.
Solidna pozycja, warto zagrać i choć na rewanż ochota od razu nie przyjdzie, to co jakiś czas na pewno będziemy chcieli do niej wracać.
dodano: 2014-09-11 Świetna na początek autor: 100rk

Dobra gra uznanych autorów, mogąca doskonale spełnić rolę gry "wprowadzającej" w świat planszówek. Zasady są intuicyjne (ma świetnie napisaną instrukcję), jest ładnie wykonana, posiada czytelną planszę i "bajer" w postaci szybów kopalnianych z poruszającymi się w nich windami. Jej niewątpliwą zaletą jest też temat, znacznie bardziej przemawiający do osób nie trawiących hobbitów/zombie/obcych. Gra jest niezależna językowo, przetłumaczona została jedynie instrukcja, ale i tutaj należą się brawa dla polskiego wydawcy za umieszczenie śląskich smaczków w nazewnictwie. Wiele osób, tuż po zapowiedzi jej pojawienia się, obawiało się podobieństw do naszego rodzimego Magnum Sal, jednak są to całkowicie odmienne gry, które łączy jedynie górniczy temat. Szczęść Boże to gra idealnie nadająca się dla graczy w miarę nowych w świecie planszówek, mających ochotę spróbować swych sił w nieskomplikowanych i nie ciągnących się godzinami eurograch.
dodano: 2014-06-05 gra bardzo dobra autor: rosiak0

Gra na pierwszy rzut oka jak się ją rozpakuję z folii i rozłoży wszystkie elementy a stole wydaję się dość trudna. Po przeczytaniu bardzo dobrze napisanej instrukcji w przystępnej ilości stron zaczyna się podobać. Bardzo fajne rozwiązania wind w szybach węglowych. Gra zachwyca wykonaniem i przystępnością zasad.
Po pierwszej partii można odczuć, że będzie to tytuł do którego często się będzie wracało.