GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu 7 Ronin

7 Ronin

Gra taktyki i wojennej intuicji dla 2 osób.

cena:

69.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 14 lat
czas gry: od 15 do 30 min.

wydawca: Badger's Nest
projektant: Piotr Stankiewicz , Marek Mydel

wersja językowa: polska

Opis


Spośród górskich przełęczy nadchodzą tajemniczy wojownicy!

Rok w rok członkowie niesławnego klanu ninja schodzą ze swojej górskiej kryjówki, aby nękać najbliżej położone wioski. Nocni wojownicy potrzebują zapasów pożywienia aby przetrwać zimę w górach, brzydzą się jednak uprawą roli i hodowlą zwierząt, woląc grabić owoce pracy uczciwych ludzi. Dotychczas nikt się im nie przeciwstawiał, lecz tym razem mieszkańcy jednego z najczęściej atakowanych siół postanowili powstrzymać nękający ich nieustannie koszmar. Za wszystkie oszczędności najęli siedmiu śmiałków – roninów, bezpańskich samurajów, niemal równie zdesperowanych by przetrwać nadchodzącą zimę, co wieśniacy. Ich odwaga już niedługo zostanie wystawiona na najcięższą próbę. Czy garstka obrońców wystarczy, aby powstrzymać tajemniczych ninja? Czy może odziani w czerń mordercy kolejny raz dokonają dzieła zniszczenia?

7 Ronin to gra planszowa przeznaczoną dla 2 osób. Jedna z nich wciela się w rolę naczelnika licznego klanu ninja, który zamierza zająć wieś i ograbić ją z zapasów. Druga staje po stronie siedmiu roninów, próbując ochronić mieszkańców. Obie będą miały za zadanie mądrze rozłożyć swoje siły i zadać straty przeciwnikowi tam, gdzie najmniej się tego spodziewa. Obok przemyślnego planowania kluczem do zwycięstwa będzie wykorzystanie zdolności roninów oraz zajętych obszarów wioski, a także przewidywanie przyszłych ruchów wroga. Jednak obaj gracze muszą się spieszyć – choć z upływającym czasem topnieją siły obrońców, oblegający muszą zdążyć uciec nim śnieg odetnie im powrotną drogę!

Czy odwaga kilku oprze się podstępom wielu?

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-01-11 Mała wielka strategia ! autor: Zizu

7 Ronin to gra bardzo zacna. Autorzy potrafili w tak krótką grę włożyć wystarczająco dużo klimatu, strategii i regrywalności, że należą im się wielkie brawa. Tym samym gra może bez problemu wypełnić w wielu kolekcjach lukę na krótką grę dla 2 osób bez elementu losowości.

+ oprawa graficzna i wykonanie
+ zbalansowana i emocjonująca rozgrywka, która często rozstrzyga się w ostatniej rundzie!
+ krótki czas gry - max 30'
+ dzięki małemu pudełku grę można łatwo zabrać na wyjazd
+ brak losowości przy jednoczesnie dużej regrywalności dzięki wielu opcjom do wyboru dla graczy
+ polska gra polskich autorów - BRAWO !!

- niektóre symbole akcji/pól na planszy są bardzo nieintuicyjne (np. pole uprawne które wygląda jak ogień! albo głowy krów które symbolizują uwięzienie ninja na danym regionie, itp :))
- nowi gracze pierwsze partie grają bardzo po omacku nie wiedząc jak zbalansować swoje "zasoby" i ucząc się ikonografii. Ale proszę się nie zrażać i grać ponownie :D
dodano: 2015-11-04 Klimatyczna gra konfrontacyjna dla 2 osób autor: Yardezz

Mam tę grę już ponad rok, lecz grałem w nią jedynie kilka razy. Ma wiele zalet:
- jest klimatyczna
- fajnie wykonana (roninowie mają mapę taktyczną z prawdziwego zdarzenia, a ninja rysowaną na piasku; gruba tektura; drewniane znaczniki)
- da się wygrać każdą ze stron
- trzeba kombinować, i rzeczywiście próbować zrozumieć i przechytrzyć przeciwnika - nie da się wygrać po prostu wykonując z góry założoną strategię, trzeba się dostosowywać do ruchów i sposobu myślenia przeciwnika)
- malutkie, poręczne pudełko

Nie gram w tę grę zbyt często chyba dlatego, że granie w nią jest stresujące i pełne napięcia, lecz nie daje wystarczająco satysfakcji. Gdy się przegrywa, ma się wrażenie, że to pech lub brak balansu (u mnie ninja zdecydowanie rzadziej wygrywają niż roninowie), a nie geniusz strategiczny to powodują. Gra jest też całkowicie rywalizacyjna, więc jeśli Twój partner tego nie lubi, nie przekonasz go do kolejnych rozgrywek.
Podsumowując, cieszę się że mam tę grę, i co jakiś czas wymyślam nowe strategie, które dowodzą, że gra jest na prawdę całkiem nieźle zbalansowana, ale trudno mi przekonać innych, by w nią ze mną zagrali.
dodano: 2015-07-04 Interesująca:) autor: Max1976

Siedmiu samurajów to dla mnie klasyka kina, więc gdy zobaczyłem w sprzedaży 7Roninów, to nakręciłem się na grę jak analogowy budzik :)
Zacznę od plusów (oczywiście w mojej opinii):
+ baaardzo klimatyczne i solidne wykonanie;
+ gram najczęściej w duecie, więc dwuosobowa rozgrywka ma dla mnie duże znaczenie;
+ niedługi czas gry, przy jej intensywności, pozwala na natychmiastowe rozegranie rewanżu;
+ ukryte ruchy, różnorodność pól i postaci, co sprawia, że gra jest miłym połączeniem taktyki z blefem;
+ radocha z gry jest spora:)
Minusy:
- delikatnie odczuwalny brak balansu, przynajmniej na początku znajomości z grą roninowie mają troszkę łatwiej;
- niewielkie niejasności zasad w instrukcji, jednak autorzy gry dość szybko wszystko wyjaśnili.
Ogólnie oceniam grę na solidny produkt, do którego chętnie wracam :)