GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Metallum

Metallum

Zostań pilotem Statku- Fabryki

cena:

79.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Galakta
nr katalogowy: PL-MET
projektant: Wojtek Krupnik , Wojtek Wojcik

wersja językowa: polska

Opis


Ogromne Statki-Fabryki przemierzają przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu Metallum – nowo odkrytego, lecz bardzo pożądanego surowca. Gracze wcielają się w korporacyjnych pilotów, których zadaniem jest takie kierowanie Statkami-Fabrykami aby stworzyć bardziej wydajną infrastrukturę wydobywczą na planetach opuszczonego systemu.

Czy uda ci się umieścić na planetach swoje Roboty Wydobywcze i w tym samym czasie pokrzyżować plany przeciwnika? Pomimo tego, że rywalizacja jest oficjalnie tylko ekonomiczna, zdolny pilot wie, kiedy uderzyć w infrastrukturę wydobywczą przeciwnika, lub dokonać jej „drobnych poprawek”. Po wszystkim nikt nie będzie pamiętał szczegółów zmagań… za to wszyscy zapamiętają imię najlepszego pilota w historii galaktyki!

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
● 9 kafli planet ● 2 zasłonki ● 2 pionki statków fabryk wraz z podstawkami ● 21 kart modułów ● 2 żetony punktacji ● 24 podprogramy ● 2 liczniki punktacji ● 50 robotów wydobywczych ● instrukcja ● 7 znaczników bogatych/ubogich złóż ● listwa rynku modułów ●

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-05-18 Brać i grać ! autor: 100rk

Metallum przebojem wdarło się do naszego TOP10, do tego jest jedną z lepszych znanych mi gier dla 2 osób. Przejrzyste zasady, estetyczne i funkcjonalne wykonanie, wciągająca rozgrywka, odpowiednia dawka losowości, a przede wszystkim chęć natychmiastowego rewanżu po porażce to cechy, których może jej pozazdrościć wiele innych gier ze szczytów rankingu BGG. Pomysł z sekretnym planowaniem naszych akcji na najbliższą turę jest rewelacyjny, gdyż nie wystarczy jedynie zręcznie poskładać pasujących kafli i wykonać program. Trzeba pamiętać, że przeciwnik ma taki sam cel i że będzie go próbować zrealizować za pomocą identycznego wachlarza dostępnych ruchów. Dlatego też należy dokładnie obserwować co nasz współgracz robi, jakie akcje już wykorzystał i kalkulować ruchy naszego statku w taki sposób, by jak najbardziej uprzykrzyć mu życie. Optymalne wykorzystanie zarówno elementów programu jak i kart z akcjami dodatkowymi i zdolności samych planet to klucz do sukcesu.
Jeśli lubicie wymagające gry, a Wasi współgracze nie należą do osób "obrażalskich" to naprawdę warto zainwestować te kilkadziesiąt złotych by posiadać Metallum w swojej kolekcji. Dla mnie wraz z Basilicą i Władcą Pierścieni:Konfrontacja to ścisła czołówka dwuosobówek.
dodano: 2014-02-08 Solidna gra dla dwojga autor: Sylwia Waldowska

Gra wykonana jest na wysokim poziomie. W pudełku znajdziemy drewniane kostki dla każdego z graczy, tekturowy stateczek wraz ze stojakiem i zasłonkę dla każdego z graczy. Dla każdego z graczy dołączono również kafelki podprogramów (w odpowiednim kolorze), które wyglądają jak fragmenty puzzli. Dodatkowo mamy dwie talie kart, które mają bardzo ładną grafikę i są dobrej jakości. Ponadto otrzymujemy 9 kafelek planet również porządnie wykonanych, dwustronnych i niezwykle barwnych. Grafika w całej grze jest fenomenalna – gratulacje dla artysty. Ostatnim elementem wartym uwagi są liczniki punktacji dla każdego z graczy, które zostały wykonane w interesujący sposób. Natomiast jeśli chodzi o sposób napisania instrukcji, to jest ona czytelna, z przykładami i łatwo w niej wszystko znaleźć.

Po przeczytaniu instrukcji sama gra wydawała się dosyć zawiła. Niemniej już w trakcie pierwszej rozgrywki wszystko się wyjaśniło i sprawnie funkcjonowało. Okazuje się, że w Metallum jest bardzo dużo kombinowania. Najbardziej gracz zastanawia się jak wykorzystać zasady specjalne planet. Można powiedzieć, że jest to serce całej gry. Jeżeli wszystko bardzo dobrze się zaplanuje, to czasem uda się wykonać ruch dający nam sporą przewagę nad przeciwnikiem. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak w danej rozgrywce będą ustawione poszczególne planety. Właśnie dzięki tej zmiennej gra jest bardzo regrywalna i każda będzie oferowała możliwość wykonania innych „super-ruchów”. Rozgrywka z całą pewnością się nie dłuży i zajmuje około 45 minut. Trzeba bardzo uważnie obserwować ruchy wykonywane przez swojego przeciwnika. Poza tym gra nie zabiera aż tak dużo miejsca na stole, w związku z czym można w nią grać prawie wszędzie. Polecamy tą grę osobom, które chcą trochę pogłówkować we dwójkę, ale nie za bardzo przeciążać swojego umysłu.
dodano: 2013-12-24 dobra taktyczna gra - cios za cios! autor: rastula

Miło jest dożyć czasów w których stwierdzenie "dobre bo polskie"; nie dotyczy już tylko kiełbasy. Wraz z rozwojem rynku pojawiają się nie tylko reedycje zagranicznych tytułów ale również sporo mniej lub bardziej udanych gier polskich autorów. Metallum należy do grupy gier udanych "bardziej" - gra ma wszystko co potrzeba dobremu tytułowi - nieskomplikowane ale niebanalne zasady, dynamiczną rozgrywkę, klimatyczną oprawę w stylu SF. W skrócie: kierujemy kompanią wydobywczą na skrajach wszechświata. Przy pomocy "programów" tworzonych z 4 z kilkunastu akcji przemieszczamy nasze Statki Fabryki po znanych i odkrywanych planetach , umieszczając na nich Roboty Wydobywcze. Każda planeta ma niepowtarzalną Instalację, która pozwala nam na dodatkowe akcje ( najczęściej przemieszczanie RW po planetach) . Dodatkowo możemy instalować na planetach Moduły Planetarne, które pomagają nam lub uprzykrzają życie konkurencji - jest całkiem bojowo - mamy do dyspozycji środki od zakłóceń łączności aż po potężny ładunek nuklearny. To co na pozór jest nudnym kopaniem surowców - szybko staje się agresywnym wyścigiem i bezpardonową rywalizacją... i tak do samego końca, który następuje po ok 45-60 minutach emocjonującej rozgrywki. Zachęcam polską młodzież do gry w polską grę - broni się ona naprawdę bez taryfy ulgowej...