gry planszowe strategiczne > Król i Zabójcy
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Król i Zabójcy

Król i Zabójcy

Zdecyduj o losach królestwa!

cena:

70.90 63.80 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Galakta
nr katalogowy: PL-KIZ
projektant: Łukasz Woźniak

wersja językowa: polska

Opis


Znienawidzony przez wszystkich król powrócił do miasta, otoczony przez swą przyboczną straż. Ostatnio przejawy niechęci wobec władcy zaczęły przybierać na sile, a w ciemnych zaułkach coraz częściej szeptano o jego obaleniu. Jak zawsze butny i przekonany o swojej wyższości monarcha za nic miał rady zauszników i nie zrezygnował z przejażdżki ulicami miasta, sądząc, że tylko głupiec śmiałby podnieść na niego rękę.
W miarę, jak agresywni mieszczanie wypełniają ulice, pośród tłumu zaczynają przemykać mroczne postaci skrytobójców czekających na okazję pozbycia się niewygodnego monarchy. Czyżby miało to nastąpić już dziś? Zdecydujesz właśnie Ty!

Król i zabójcy to asymetryczna gra fantasy dla 2 osób oparta na strategii i blefie. Jeden gracz kontroluje złego króla i jego rycerzy, którzy wspólnie starają się dotrzeć do zamku przez tłum rozjuszonych mieszczan. Drugi prowadzi mieszkańców i – co ważniejsze – trzech ukrytych pośród nich skrytobójców, pragnących zabić władcę. Wybierz strategię, ukryj zabójców i zagraj na jednej z dwóch odmiennych plansz. I pamiętaj…

 …NAWET PRZYJAZNA DŁOŃ MOŻE TRZYMAĆ SZTYLET!

Często kupowane razem z Król i Zabójcy:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-08-19 Na krótkie partyjki we dwoje autor: Ryuniko

Pierwsza planszówka tylko dla dwóch osób, w którą grałam. I zgadzam się z przedmówcą, że rzeczywiście trzeba przeczytać uważnie krótką instrukcję, żeby zbyt łatwo nie „wsypać się” ze swoimi zabójcami, jeśli gramy tą stroną. Gra jest mocno bazowana na taktyce i umiejętności graczy. Losowości jest bardzo mało, co mi osobiście troszeńkę przeszkadza, ale z drugiej strony zmusza do myślenia. Grę szybko idzie opanować przez co rozgrywki stają się dość krótkie.
dodano: 2014-04-29 Dobra dwuosobówka autor: Mateusz Górski

Polecam zobaczyć omówienie gry przez autora.
Ja od siebie mogę dodać, że gra się ciekawie i nie udało mi się zauważyć, że którąś stroną jest łatwiej. Losowoś jest raczej niewielka bo wszystkie karty są bardzo zbliżone do siebie i do wygranej potrzeba dobrej taktyki i odrobiny szczęścia.