gry planszowe strategiczne > Blueprints (edycja angielska)
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Blueprints (edycja angielska)

Blueprints (edycja angielska)

Czy zostaniesz najlepszym architektem?

cena:

119.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Z-Man Games
projektant: Yves Tourginy

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


You are architects that must complete three different buildings by using Blueprints.Who will be the best architect?1. Get your Blueprint2. Each turn, choose a die that you will use to erect your building.3. Reveal your building and find out who wins the awards and prizes.After a few rounds, you will see who was able to build his way to victory!

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-11-13 Dla mnie gra roku!!! autor: Burmuch

Na wstępie moja deklaracja: Jestem maniakiem kości!!! Uwielbiam ich dotykać (taki fetysz), a jeszcze bardziej je turlać :) Nie przeszkadza mi losowość, która jest raczej nagminna jeśli chodzi o gry kościane. Ja losowość traktuję jako element mechaniki i urozmaicenia stąd, być może ;), nie mam frustracji w przypadkach kiedy turlanie nie przynosi wymaganych efektów, a wręcz u innych powoduje rozstrój nerwowy i padaczkę.
W grze Blueprints, mimo iż jest tu sporo kości, nie ma mowy o negatywnym efekcie związanym z rzutami czy też dociągiem kości. Mechanika polegająca na tym iż każdy kolor kości jak i bonusy wynikające z nich wymagają odrębnej taktyki powoduje, że tak naprawdę nie ma źle dobranych czy wyturlanych kości. Daje to nam nieograniczone możliwości i kierunki w jakich rozwinie się nasza budowla. Bardzo dobrze zbalansowana gra czy to dla 3-4 czy na dwóch graczy powoduje, że jest ona naprawdę bardzo solidną pozycją nie tylko dla osób uwielbiajacych kościanki jak ja. Gram w nią zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi, między innymi z moją 9 letnią córką, która równie mocno jak ja jest nią zachwycona . Polecam wszystkim, a przede wszystkim zagorzałym przeciwnikom i wrogom kościanek bo po tej pozycji zmienią jesli nie całkowicie to częściowo na pewno zdanie na temat gier kościanych :)
ps. W wielu recenzjach czytam o zbyt małym woreczku na kości... W moim jest on naprawdę pokaźnych rozmiarów zatem wydaje się, że w przypadku mojego egzemplarza, wydawca wziął pod uwagę zarzuty graczy i zrobił w ich stronę ukłon za co również jemu (wydawcy) nalezy się wielki ukłon :)
dodano: 2014-05-29 Niech się kostki pną do góry autor: drapichrust7

Blueprints polega na stawianiu budynków z kostek według wylosowanego na początku tury schematu ( tytułowy blueprint). W swojej kolejce pierwszy gracz losuje pulę kostek z woreczka (ten dołączony do gry jest zdecydowanie za mały). Sześciany w 4 kolorach są następnie wybierane przez graczy aż do wyczerpania puli. Po wybraniu kostki należy od razu dołożyć ją do budowanej konstrukcji, schowanej przed innymi graczami za kartonowym ekranem (dość stabilnym). Na końcu 6 rundy następuje podliczenie punktów. Oprócz nagrody za wybudowanie budynku według projektu punkty przyznawane są, np. za użycie kostek tylko jednego koloru lub wybudowaniu najwyższego budynku. Kolory kostek oddają różne materiały, np. drewno czy szkło. Każdy z nich posiada własną cechę, która przy odpowiednim ułożeniu sześcianów daje dodatkowe punkty. Np. kostki zielone punktują, jeśli stykają się ściankami z innymi sześcianami w tym samym kolorze.

Pomijając zbyt mały woreczek na kostki blueprints jest grą bardzo dobrze wykonaną. Kostki są znacznie większe od typowych K6-tek. Rozrywka trwa około 25 minut i już przy 2 graczach jest satysfakcjonująca.

Da fanów turlania kostkami pozycja obowiązkowa ;-)