gry planszowe strategiczne > Tzolkin: Kalendarz Majów - Plemiona i Przepowiednie
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Tzolkin: Kalendarz Majów - Plemiona i Przepowiednie

Tzolkin: Kalendarz Majów - Plemiona i Przepowiednie

Rozszerzenie do gry Tzolk'in

cena:

99.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 13 lat
czas gry: ok. 90 min.

wydawca: Rebel.pl
projektant: Daniele Tascini , Simone Luciani

wersja językowa: polska

Opis


Najnowszy dodatek do gry Tzolkin: Kalendarz Majów, w której wcielasz się w rolę przywódcy jednego z plemion. Rozbudowuje on gre dodając do niej plemienne zdolności, przepowiednie oraz zestaw elementów dla piątego gracza. Tym razem Twoje plemię otrzyma specjalną zdolność, którą tylko ty będziesz mógł użyć podczas gry. Dzięki temu, że w pudełku znajdziemy ich aż 13. Dzięki temu każda kolejna rozgrywka nie tylko zyska na różnorodności, ale też na unikatowości. Ponadto w grze będziemy musieli żyć z trzema przepowiedniami, które są doskonałą okazją do zdobycia kolejnych punktów. Nie można ich zlekceważyć, ponieważ nie wzięcie ich pod uwagę w ekonomicznym rozwoju swojego plemienia przynosi opłakane skutki. Co ciekawe i dodające grze regrywalności, w pudełku znajdziemy aż 13 przepowiedni. Rozbudowywanie dobrobytu swojego plemienia będzie także możliwe w większym gronie, dzięki dodatkowym elementom dla piątego gracza.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-09-21 Zdecydowanie zalecany dodatek autor: turin

Zdecydowanie warto. Jeśli graliście dużo i zrobiliście się dobrzy, dodatek namiesza dość, by od nowa testować pomysły i bawić się jak nową grą. Jeśli gracie relatywnie rzadko, to prawdopodobnie psuje wam zabawę fakt, że w podstawowej wersji jedna strategia jest znacznie łatwiejsza (nie mówię zwycięska) niż inne. Ja wpadałem niestety w tę drugą grupę: bez regularnych partii w tym samym towarzystwie nie można wycisnąć z gry wszystkiego, a dodatek spowodował, że nie ma już domyślnego wyboru drogi dla początkujących/wracających po przerwie.
dodano: 2014-10-23 Mus mieć autor: iguana

To jeden z tych dodatków który zamieni grę dobrą w bardzo dobrą. Jest niezbędny.
Dlaczego? Podstawowy Tzolkin jest grą fajną, ale kuleje regrywalność - po jakimś czasie każdy dłubie w jednym stylu i trzyma się ulubionej strategii wygrywającej.

Dodatek wnosi kluczowy moduł, czyli przepowiednie. Teraz w 2, 3 i 4 kwartale będziemy musieli zmagać się z określonym wyzwaniem. Kto mu podoła, temu punkty, kto nie, temu kara. Innymi słowy cele narzucone przez grę będą się kłócić z naszymi nawykami i wymuszą elastyczność. Czy ścigać się z innymi graczami, czy odpuścić i na spokojnie robić swoje?

Moduł z różnymi plemionami jest ok. Nie są one zbyt zbalansowane, ale ma to swój urok - wystarczy wręczać te silniejsze graczom nowym lub słabszym. I od razu robi się gorąco.

Polecam dodatek wszystkim fanom Tzolkina. Czyni grę nie do zdarcia. Must have.
dodano: 2014-01-25 fajny dodatek autor: Przemysław Korus

Witam
Dodatek spoko, nie będę się rozpisywać co zmienia itp., posiadacz podstawki po elementach gry sam się domyśli czego się spodziewać, masz podstawkę to i powinieneś mieć plemiona i przepowiednie :)
Natomiast chciałbym tu mocno pochwalić sklep planszomania, ponieważ dodatek został do mnie wysłany w wersji angielskiej, a sklep po krótkiej korespondencji mailowej sam zaproponował i wysłał na swój koszt spolszczone karty. Sklep ten jest jak dla mnie najlepszy, a kupowałem już gry w kilku innych, jest i tanio i obsługa jak i wysyłka i pakowanie na wysokim poziomie.
Dziękuje i pozdrawiam