gry planszowe strategiczne > Imperium w 8 minut
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Imperium w 8 minut

Imperium w 8 minut

Zbuduj imperium i podbij świat w osiem minut!

cena:

59.00 52.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 13 lat
czas gry: ok. 8 min.

wydawca: Bard
projektant: Ryan Laukat

wersja językowa: polska

Opis


W Imperium w osiem minut 2 do 5 graczy będzie podbijać lądy, zbierać dobra i toczyć bitwy, aby stworzyć potężne imperium. Gra jest oparta na prostych i łatwych do wytłumaczeniach zasadach: gracz dobiera kartę spośród sześciu odkrytych, a następnie wykonuje widniejącą na niej akcję i zatrzymuje ją, by dostarczała jego imperium jednego z dostępnych dóbr.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-04-01 Ani imperium, ani 8 minut autor: Zwieżak

Ta gra jest dla mnie dużym rozczarowaniem. Reklamowana jako szybka gra, w której będziemy mogli stworzyć imperium.
Jeśli chodzi o szybkość, to nawet jeśli mówić o 8 minutach, to tylko w przeliczeniu na gracza, a nie łącznie. Deklarowany czas gry to nieprawda. W tym zaś czasie z całą pewnością nie budujemy żadnego imperium. Ot przesuwamy drewniane kosteczki, dokładamy nowe i zabieramy karty z symbolami. A na końcu liczymy punkty. Kto najlepiej dokładał, przesuwał i zbierał karty, ten wygra, chyba że miał pecha. Bo losowość w tej grze jest istotna. Ponieważ gra jest mimo wszystko dość szybka i stosunkowo niewiele kart zbieramy, to niestety czasami szczęście odgrywa dużą rolę.
Nie oznacza to, że gra jest wolna od konieczności myślenia. Trzeba trochę pokombinować i dostosować swoje decyzje do innych graczy. Zazwyczaj jednak wygrywa chyba ten, który grał najlepiej, o ile jednak nie miał pecha, albo ktoś nie okazał się wyjątkowym szczęściarzem.
Bardzo lubię eurogry i klimat dla mnie jest bardzo ważny, albo przynajmniej potrafię go dostrzec nawet w tych grach, gdzie zwykle podkreśla się jego brak (np GOA, CAYLUS). W "Imperium w 8 minut" klimatu nie uświadczycie ani grama - nie dostarcza go mechanika, ani ilustracje (choć grafika na pudełku jest całkiem).
I to co dla mnie okazało się najbardziej dotkliwe i przesądziło o mojej ocenie i o tym, że nie mam ochoty na więcej gier - ona jest nudna. Zagrałem 3 razy, mając nadzieję, że wreszcie znajdę istotę gry, rozpali we mnie trochę emocji. A z każdą kolejną było coraz gorzej. Coraz nudniej. Nie dałem 1 tylko dlatego, że gra nie jest droga i jest porządnie wykonana.

Zaznaczam jednak, że jest to moja opinia (i moich współgraczy), inni mogą mieć inne. Dlatego warto spróbować, może niektórym się jednak spodoba, bo przecież przed zakupem czytałem i słuchałem pozytywne opinie. Może tylko u mnie gra jest spalona, a dla kogoś innego okaże się przyjemną niespodzianką.