gry planszowe strategiczne > Lost Legends
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Lost Legends

Lost Legends

Wciel się w rolę bohatera, który stara się zebrać odpowiedni ekwipunek i stanąć do walki z kolejnymi napotykanymi potworami.

cena:

154.90 79.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 70 min.

wydawca: Queen Games (2013)
projektant: Michael Elliott

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Lost Legends is a fantasy card game by Mike Elliott that combines a streamlined Euro game design and card drafting with an interesting fantasy theme and battle mechanic. Players take on the role of heroes trying to assemble an arsenal of equipment in order to vanquish a series of monsters that they will encounter.

The game begins with all players choosing one of five heroes each with their own strengths and weaknesses. Each player fights their own monster; this is not a cooperative game. The monster each hero will likely face is revealed to them before players draft cards for their equipment. An interesting aspect in this game is you may, if the conditions are right, evade a monster in front of you, and pass it to the hero next to you. But be aware if you do this you have to fight the monster you draw next!

Players then select an equipment card drafted from a hand of cards, and pass the remainder of the hand to your left to prepare for battle with the monster in front of them. The equipment draft continues in this manner until only one card is left in each hand, which is discarded. Players then compare their drafted equipment to their monster to determine the result of the battle! The game consists of 3 levels filled with monsters to slay and new equipment to pick up.

Players need Legend Points to win the game! These come in the form of trophies awarded for most monsters as well as sets of monsters slain. Can you defeat the monsters thrown in your path to glory and become the most Legendary?
 
Components

5 hero boards
90 equipment cards
60 monster cards
30 gold tiles
28 trophy tiles
35 legend point tiles
35 damage counters
5 life markers
5 mana markers
5 experience markers
Rules 
 
 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-02-20 Bardzo dobra gra karciana. autor: babelt

Siedem Cudów w realiach fantasy. Każdy z graczy (3 do 5) jest bohaterem przemierzającym niebezpieczne krainy w celu zabijania potworów.
Gra podzielona jest na 3 rundy, a każda z nich na 2 etapy. W pieszym etapie w sposób podobny do tego z Siedmiu Cudów z 6 kart wybieramy jedną, a pozostałe oddajemy kolejnemu graczowi. Bierzemy od innego gracza 5 kart i znowu wybieramy jedną. Każda karta to przedmiot lub czar. Po każdym wyborze możemy kartę kupić lub zamienić w umiejętność dostając za to pieniądze. Posiadane umiejętności dają nam zniżki na przedmioty (w trakcie walki umiejętności sprawiają, że nasze przedmioty staja się mocniejsze).
Po uzbrojeniu się przychodzi kolej na walkę z potworami. Jeśli zdołamy zabić naszego potwora w kolejnej rundzie będziemy walczyć z kolejnym aż zginiemy lub skończą się potwory. Jeśli potwór nie zginie zadaje nam obrażenia i w kolejnej rundzie będziemy z nim walczyć dalej. Za zabite potwory zdobywamy złoto, doświadczenie i trofea. Zdobyte doświadczenie pozwala zdobywać kolejne poziomy zwiększając nam maksymalne życie, manę lub dając pieniądze.
Każda kolejna z 3 rund ma coraz mocniejsze przedmioty ale i mocniejsze potwory. Na koniec gry liczymy punkty za trofea za pokonane potwory, za pieniądze, za zdobyte doświadczenie.
Interakcja między graczami nie jest zbyt wielka, ale z uwagi na potwory, które mogą oddziaływać na wszystkich graczy trzeba obserwować co się dzieje u innych. Gra nie jest dzięki temu pasjansem.
Instrukcja mogła by być lepsza ale da się przez nią przegryźć i po kilkukrotnym przeczytaniu wszystko staje się jasne. Gra jest dość mocno zależna językowo (napisy na kartach) i warto by każdy z graczy znał angielski. Całość wygląda ładnie choć grafiki nie powalają, ale klimat jest.
Gra się szybko i przyjemnie( do półtorej godziny w 5 graczy). Łatwo wytłumaczyć zasady – po pierwszej rundzie wszyscy wiedzą co mają robić. Po 2 – 3 grach gdy już zna się karty można pograć na poważnie.
To bardzo dobra pozycja, w moim przekonaniu lepsza od Siedmiu Cudów i do tego w klimacie fantasy. Daje sporo frajdy i możliwość podjęcia dużej ilości decyzji wpływających na wynik rozgrywki. Dla graczy niezaawansowanych nie powinna być zbyt trudna, a dla wyjadaczy będzie fajnym przerywnikiem miedzy poważnymi tytułami.
Miejmy nadzieję, że niebawem będą dostępne dodatki.