gry planszowe strategiczne > Pokolenia: Gospoda
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Pokolenia: Gospoda

Pokolenia: Gospoda

Pierwszy dodatek do Pokoleń

cena:

64.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Hobbity (2013)
projektant: Inka Brand , Markus Brand

wersja językowa: polska

pasujące koszulki: standard american (30 szt.)
Premiera gry planowana jest na 16.05

Opis


Nowi rzemieślnicy przybyli do wioski, dzięki czemu nareszcie będzie można nawarzyć dobrego piwa. Skoro jest piwo, to również musi powstać gospoda. Możesz w niej spotkać wpływowych ludzi, którzy, za postawienie piwa lub dwóch, będą skłonni wyświadczyć Ci przysługę. Upewnij się tylko, że stawiasz kolejkę właściwym osobom. To rozszerzenie dodatkowo zawiera wszystkie niezbędne elementy dla piątego gracza.

Zawartość:

11 członków rodzin
1 plansza gospodarstwa
8 znaczników
1 arkusz z naklejkami
6 monet
5 worków ze zbożem
12 żetonów dóbr
20 kostek wpływu
4 żetony klientów
3 karty przygotowania
30 kart mieszkańców
1 żeton browaru
1 żeton gospody
1 nowy żeton kroniki
1 nowy żeton anonimowych grobów

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-07-28 Super dodatek! autor: the_ka

Pokolenia: Gospoda to dodatek do bardzo dobrej gry Pokolenia. Wykonanie: Tak samo jak w podstawowej wersji plansza graczy, plansze pomocnicze jak i pozostałe żetony wykonane z grubej tektury. Dochodzą nowe elementy jak plansza browaru, plansza karczmy oraz zestaw pionków + plansza dla 5 gracza. W związku ze zwiększeniem liczby graczy zarówno cmentarz jak i księga dostały nowe plansze.

Gra wprowadza kilka możliwości. Po pierwsze można grać w 5 osób bez dodawania nowych budynków. Używa się wówczas tylko nowych plansz cmentarza i księgi [są one nakładane na planszę podstawową]. Druga opcją jest zagranie z dodatkiem wprowadzającym gospodę i browar. W browarze możemy zyskać 2 beczki piwa [nowy żeton dobra]. W pojawiają się karty, które wnoszą sporo nowości. Kart przedstawiają postacie, które można zatrudnić w gospodzie. Koszt to zazwyczaj beczka piwa lub monety. Postacie te dają nam dodatkowe punkty, żetony lub inne korzyści podczas gry [zapalona świeczka] lub na jej zakończenie [zgaszona świeczka].

Za niewygórowaną cenę dostajemy świetny dodatek zawierający sporo nowych elementów, wnoszący sporo świeżości do gry. Jeżeli ktoś ma Pokolenia i zaczyna odczuwać schematyczność podstawowej wersji gry to koniecznie musi kupić ten dodatek. Samą grę oceniam na 8/10 a z dodatkiem 9/10.

ocena: 9/10
dodano: 2013-05-20 dodatek pierwsza klasa autor: arhain

BARDZO dobry dodatek. Sporo wnosi do gry. W nieco za dużym pudełku dostajemygospodarstwo i drewienka dla 5. gracza, nową księgę i nowy cmentarz (na 5 osób lub do gry z dodatkiem) oraz dwa nowe budynki - browar i gospodę. Browar jest budynkiem rzemieślniczym (z żółtą tarczą) i pozwala za 3+3 czasy lub 3 worki zboża otrzymać 2 beczki piwa, natomiast w gospodzie za 1+1 czas i 1 monetę/1 piwo/2 piwa możemy spotkać przeróżniastych ludzi (wybieramy spośród 3 widocznych kart), którzy dają nam unikalne bonusy w trakcie gry lub po jej zakończeniu. Wyjątkowo podoba mi się oznaczenie tych kart - zapalona i zgaszona świeczka pokazują, które karty działają w trakcie, a które po zakończeniu rozgrywki. Bonusy początkowo wydają się niezbalansowane (niektóre karty finałowe dają maks. 5 punktów, inne nawet do 12), ale po kilku partiach stwierdzam, że jest to jednak dość wyrównane (choćby kosztem tych kart). Serdecznie polecam Gospodę, bo to naprawdę zacny dodatek, a cena jest adekwatna do tego, ile wnosi do rozgrywki.