gry planszowe strategiczne > Runewars (revised edition)
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Runewars (revised edition)

Runewars (revised edition)

Runewars to epicka gra planszowa o podboju, przygodzie i fantastystycznych imperiach

cena:

239.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 180 min.

wydawca: Fantasy Flight Games (2013)
projektant: Corey Konieczka

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Runewars stawia graczy przeciwko sobie w strategicznej grze o panowanie nad obszarem, gdzie muszą zbierać surowce, powiększać armie i oblegać potężnie ufortyfikowane miasta.

Runewars dzieje się w tym samym świecie, co popularny Runebound, uwielbiany przez fanów fantasy. Wojna o smocze runy dopiero się zaczyna, jednak tylko jeden może zostać zwycięzcą. Co ty byś zrobił, aby zdobyć nieograniczoną władzę?

W pudełku znajduje się:

196 plastikowych figurek
235 żetonów i znaczników
13 części mapy
4 karty ras
4 karty pomocy gracza
204 karty
 
Różnice w wersji Revised:
Inny kształt pudełka
Zrezygnowano z trójwymiarowych plastikowych gór
Inny materiał wykonania kart ras (taki jak karty cywilizacji w Cywilizacji Sida Meiera)
Część żetonów terenu została podzielona na mniejsze części, aby mieściły się w pudełku.
Połączenia "puzzle" pozwalają na szybkie przygotowanie planszy do gry.
 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-07-19 epicka autor: stokrotka86

Runewars to gra wspaniała, nie tylko pod względem pięknego wykonania, ale też miodności rozgrywki. Niestety rozgrywka zabiera dużo czasu, nad czym ubolewam, bo nie mogę w nią grać tak często jak bym chciała.
Gra kusi samym wyglądem - mnóstwo figurek, barwne kafelki planszy, starannie wykonane karty i żetony. Gra jest dość droga, ale po otwarciu pudełka wiemy za co płacimy.
Gdy już uporamy się z przygotowaniem gry możemy zacząć rozgrywkę. Gra oferuje kilka ras do wyboru, na karcie rasy jest kilka sekcji z surowcami z wygodnym rozwiązaniem w postaci suwaka, dzięki któremu szybko możemy uaktualnić stan swoich dóbr. Gromadzimy jednostki, prowadzimy bitwy z innymi graczami bądź jednostkami neutralnymi, zdobywamy nowe obszary i surowce, no i bijemy się o najważniejsze, czyli smocze runy. Podoba mi się w tej grze element blefu, mianowicie żetony zesmoczymi runami leżą caly czas zakryte, można je przenosić między terenami, aby zmylić przeciwnika. Ileż to razy sama dałam się nabrać, kiedy próbując zdobyć run poprowadziłam swe wojska na teren, gdzie po wygranej bitwie (okupionej notabene niezłymi stratami) okazało się że leży tam fałszywy run. Oprócz tego fajnym pomysłem jest licytacja wśród wszystkich graczy i ta niepewność czynie stracimy tego co postawiliśmy.
Ogólnie rzecz biorąc Runewars to na pewno bardzo ciekawa pozycja, zwłaszcza dla wielbicieli połączenia fantasy i strategii. Warto wydać pieniądze i cieszyć się kolejną solidną grą w swej kolekcji.