gry planszowe strategiczne > Sherlock Holmes - consulting detective
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Sherlock Holmes - consulting detective

Sherlock Holmes - consulting detective

Wciel się w rolę legendarnego detketywa

cena:

189.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 8
wiek: od 13 lat
czas gry: od 60 do 120 min.

wydawca: Asmodee (2012)
projektant: Gary Grady , Suzanne Goldberg , Raymond Edwards

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Ten Sherlock Holmes adventures in which you are the hero! You are a member of the Baker Street Irregulars working to solve mysteries before the Master! You are either investigating the mysteries as an individual, or trying to win against up to 8 other investigators.The curse of the mummy, the murders of the Thames, the mysteries of London, the stolen paintings... strange cases of the most famous detective ever: Sherlock Holmes! Equipped with a copy of the Times, a map of London, a directory and more importantly - your logic, you will roam the streets of London trying to solve the most heinous crimes. Will you visit the crime scene? Meet Inspector Lestrade? The decision is in your hands and each clue that you follow will bring you a step closer to the truth. Unravel the string of intrigue, answer a series of questions and compare your score to that of Sherlock Holmes. Can you beat the Master? 

Zawartość pudełka:
10 investigation booklets
10 newspapers
1 London directory
1 map of London
1 Rulebook  

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-08-15 autor: wyrd

Na razie jetem po pierwszym scenariuszu, ale już mogę powiedzieć, że bardzo fajna gra. Śledztwo nie było łatwe, ale udało się prawie wszystko wydedukować. Jest to w zasadzie paragrafówka, z mapą jako pseudoplanszą i książką adresową, dzięki której można dotrzeć do osób, które mogę dać nam kolejne tropy do rozwikłania zagadki. Minus za chwilami trudny język i literówki, plus za klimat czasów. Ja grałam jako dwuosobowa drużyna i grało się fajnie odbijając pomysły i dzieląc się spostrzeżeniami, ale myślę że dla wielu to idealna gra w pojedynkę. Idealne dla każdego fana zagadek kryminalnych i Holmes'a. Dostaje pięc gwiazdek za oryginalność, klimat i fajną tematykę.
dodano: 2014-06-09 Niesamowita przygota w wiktoriańskim Londynie autor: leser

Niesamowite wrażenia! To nie jest typowa gra, nie widzę najmniejszego sensu jakiejkolwiek rywalizacji miedzy graczami. To wydarzenie. Spotykamy się, robimy "nastrój" ;) i wskakujemy w świat wiktoriańskiego Londynu starając się dorównać Sherlockowi w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Tytuł wart każdego grosza. Oczywiście należy pamiętać, że gra się zużywa (mamy 10 scenariuszy - każdy z nich to nie mniej niż jeden wieczór), są też niestety pewne wpadki w tłumaczeniu. Mimo wszystko gorąco zachęcam!