gry planszowe strategiczne > Kingdoms (nowa edycja)
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Kingdoms (nowa edycja)

Kingdoms (nowa edycja)

Nowa edycja strategicznego Kingdoms

cena:

99.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 14 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Fantasy Flight Games
nr katalogowy:KN20
projektant: Reiner Knizia

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


W grze Kingdoms gracze starają się uzbierać jak najwięcej złota, zakładając zamki w jak najbogatszych rejonach królestwa. Ale jednocześnie muszą stawiać swoje budowle ostrożnie. Te rejony mogą być zamieszkałe przez smoki, trolle lub inne potwory które będą najeżdżać twoje królestwo rabując zgromadzone bogactwa.

W grze gracze walczą o zgromadzenie w ciągu trzech tur jak największej ilości złota poprzez budowanie w najbogatszych miejscach królestwa swoich zamków i unikanie wszelkich niebezpieczeństw. Wygrywa ten z graczy, który będzie posiadał najwięcej złota po trzeciej turze.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-03-02 Przyjemna gra logiczna autor: Zwieżak

Oceniam grę, nie zaś cenę. Nie znam Beowulfa (choć słyszałem, że gry są bardzo podobne), więc nie odnoszę się do poprzedniego posta.
Jeśli zaś chodzi o KINGDOMS, to bardzo polecam w nią zagrać. Bardzo proste zasady i bardzo przyjemna rozgrywka. Oczywiście to jest gra logiczna. Nie ma żadnego powiązania z tematem. Nie czuć budowania królestwa, stawianie zamków i wystawianie kafelków, to po prostu sposób zdobywania punktów - by było jak najlepiej dla mnie, a jak najtrudniej przeciwnikom. Przy dwóch graczach to wyśmienity pojedynek umysłów, które muszą dostosować się do uśmiechającego się lub szczerzącego się losu. Przy 3 i 4 graczach gra jest jeszcze bardziej losowa, ale przyjmowana z dystansem daje bardzo dużo rozrywki przyprawionej delikatną mimo wszystko złośliwością.
Nie jestem wielkim miłośnikiem gier logicznych. Ta jednak mi się bardzo podoba. Oczywiście jej ciężkość odpowiada raczej grom familijnym. Jeśli kogoś brzydzi losowość, niech trzyma się od niej z daleka. Jednak nie jest też tak, że zwycięstwo zależy tylko od losu. Dobra taktyka to mimo wszystko klucz do zwycięstwa. Nie zdarzyła mi się nigdy partia, gdy to los wykreował zwycięzcę, choć niekiedy psuł szyki liderom.
Gra jest bardzo dobrze wydana. Instrukcja angielska, ale tak prosta, że nawet przy minimalnej znajomości języka można zrozumieć jej zasady. Wydaje mi się zresztą, że w necie można znaleźć jej tłumaczenie.
dodano: 2012-09-09 Beowulf za podwójną cenę autor: mrooki

Gra ma identyczną mechanikę jak "Beowulf". Sumujesz kolumny i rzędy i mnożysz. Więc po co przepłacać? :)
dodano: 2012-08-04 autor: Tomasz Szumański

Gra polega na losowaniu kafelków i układaniu na planszy tak aby zgarnąć jak najwięcej złotych monet podliczając punkty z rzędów i kolumn. Kafelki dzielą się na te przynoszące dochody jak: farmy, wsie i miasta (z wartościami dodatnimi), oraz te, które ten dochód niweczą jak: rozbójnicy, stada wilków czy złośliwe trolle (z wartościami ujemnymi). Do dyspozycji są także plastikowe zamki z wieżami od jednej do czterech, które mnożą punkty zarówno ujemne jak i dodatnie, trzeba więc uważnie je ustawiać gdyż może się okazać, że zdobyte złoto w danym rzędzie może być utracone w wyniku podliczenia punktów w kolumnie. Grę urozmaicają jeszcze kafelki specjalne takie jak smok, niszczący pozytywne działanie kafelków w rzędzie i kolumnie, w której się znajduje czy góry, które mogą tegoż smoka odzielić od posiadłości gracza. Czarodziej dodający wieżę do zamku przy, której stoi lub kopalnia dodatkowo mnożąca dochody.

Gra się świetnie zarówno z graczami początkującymi jak i z zaawansowanymi. Nadaje się tak samo dobrze dla rodzin jak i na wieczory ze znajomymi. Dobrym rozwiązaniem jest też to, że gra podzielona została na trzy rundy kończące się po zapełnieniu całej planszy i podliczeniu punktow. Daje to szansę graczom na odegranie się lub zmianę przyjętej strategii. Pomino prostych zasad gra daje barzo dużo przyjemności z rozgrywki i spore pole do manewru dla naszych szarych komórek.

PODSUMOWUJĄC

Wspaniałe wykonanie, piękne grafiki i grywalność wpływa na to ,że jest to dla mnie gra naprawdę bardzo dobra i polecam ją każdemu. Warto zagrać!

Małym minujem jest brak polskiej instrukcji. Dziwi fakt, że tak dobra pozycja nie została jeszcze wydana w Polsce. Poznanie zasad jednak nie powinno sprawić problemu nawet osobom nie znającym dobrze angielskiego.