gry planszowe strategiczne > Dolina Królów
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Dolina Królów

Dolina Królów

Wciel się w rolę budowniczego antycznego Egiptu

cena:

106.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Bard
projektant: Acchittocca

wersja językowa: polska
Gra ma lekko przygnieciony róg pudełka)

Opis


Dolina Królów to gra dla 2-4 graczy, która przenosi nas w czasy starożytnego Egiptu. Każdy z graczy wciela się w rolę wielkiego architekta i kieruje pracą ekipy robotników. Celem gry jest wybudowanie świątyni, królewskiego grobowca, czy w końcu monumentalnej piramidy. Bądź pierwszym który ukończy swe dzieło i zdobądź łaskę Faraona! Gra jest sprzedawana z instrukcją obejmującą zmiany z errat i FAQ twórców gry. Dodatkowo w grze znalazły się karty opcjonalne do rozgrywki dla dwóch graczy, zaproponowane przez fanów.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-02-01 nie porywa... autor: olenka1301

W Dolinę Królów grałam tylko w wariancie dwuosobowym - może dlatego obecnie nie jestem zachwycona akurat tym tytułem. Widzę pewien potencjał, jeśli ilość graczy wzrośnie...

Podstawowym minusem, który rzuca się w oczy na rozpoczęciu gry to instrukcja. Gra ma dość rozbudowane zasady (każdy ruch może wiązać się z kilkoma różnorodnymi skutkami), a po przeczytaniu instrukcji trudno jakiś związek przyczynowo-skutkowy znaleźć - trzeba mocno się skupić by działać zgodnie z zasadami. Po pierwszej próbie, postanowiłam skorzystać z internetowych opisów zasad gry - co dało znacznie lepsze efekty... choć wciąż pewne wątpliwości co do niektórych szczegółowych zasad posiadam ;-( Sądzę że instrukcję dałoby się odrobinę lepiej dopracować.

Pierwsze podejścia do gry były dość nużące, dopiero w rundzie nr 3 coś zaczyna się dziać (przynajmniej w wariancie dwuosobowym).

Sam pomysł na grę fajny i ciekawy - oddaje koncepcje Starożytnego Egiptu i nie jest zrobiony na siłę. Gra ma sporo nie do końca intuicyjnych zasad, nie jest łatwo do niej podejść...

Wydanie gry - jeśli chodzi o jakość, trwałość - nie mam jakichkolwiek zarzutów. Piękne, wytrzymałe, kolorowe elementy zachęcają do gry.
dodano: 2012-10-24 fajna zabawa autor: lb_lb

Fajna i przyjemna gra rodzinna, gdzie gracze wcielają się w budowniczych egipskich monumentów. Rozgrywka jest krótka i bardzo emocjonująca ze względu, iż cały czas czujemy rywalizację.
Gracze w swoich ruchach mogą podbierać nam karty i inne elementy dostępne na planszy przez co musimy swoje ruchy wykonywać bardzo rozsądnie.
Gra jest naprawdę fajna i sprawia wiele zabawy, jedyną wadą jest wariant dwuosobowy, znacznie lepiej gra się w 3-4 osoby.
Gra jest bardzo fajnie wydana i zasługuje na wysoką ocenę.
dodano: 2012-06-01 Polskie wydanie Egizia autor: Sebastian Lipka

Dolina królów to polskie wydanie gry znanej jako Egizia.Co prawda boki pudełka nie zostały przetłumaczone i widnieje na nich napis w języku naszych sąsiadów: Udoli kralu, no ale już front pudła to najczystsza polszczyzna ;-) Gra przeznaczona dla 2-4 graczy i trzeba przyznać, że sprawuje się dobrze w każdym z tych wariantów. Mechanika worker placement osadzona w starożytnym Egipice. Gracze wcielają się w budowniczych, których zadaniem jest zdobycie jak największej liczy punktów zwycięstwa poprzez budowanie sfinksa, grobowców, obelisku, piramidy i świątyni. Każdy z graczy ma do dyspozycji 3 budowniczych i jednego zarządcy, których będą wysyłali na budowę poszczególnych obiektów. Gra składa się z 5 rund podzielonych na kilka faz i tak:
1. W pierwszej fazie uzupełniamy karty Nilu. Do dyspozycji mamy 3 talie kart, których użycie uzależnione jest od aktualnej fazy jaką rozgrywamy. Karty dają nam 3 rodzaje bonusów: trwałe (działają przez całą grę), natychmiastowe (jednorazowe) oraz do wykorzystania w dowolnej chwili (także jednorazowe).
2. Rozmieszczamy swoje statki: każdy gracz ma do dyspozycji zestaw stateczków, którymi zaznacza na planszy akcje, które chce wykonać . Cała zabawa polega na tym, że akcje są rozmieszczone wzdłuż Nilu i rozmieszczenie statków musi być zgodnie z zasadą w dół rzeki - tzn każdy następny statek musimy umieścić poniżej (zgodnie z prądem rzeki) ostatnio położonego. Akcją może być zabranie jednej z kart Nilu. podniesienie poziomu robotnika, regulacja wylewów Nilu, ustawienie robotnika na budowę któregoś z wymienionych wyżej monumentów.
3. Jak już wszyscy gracze spasują, to następują po sobie fazy wyżywienia oraz kolejna - produkcji kamienia.
4. Po tych fazach następuje faza budowania. W zależności od siły robotników i ilości posiadanych kamieni możemy budować poszczególne etapy budowli i zbierać punktu zwycięstwa.
5. Po tym jak już wszyscy gracze pobudują otrzymuje się punkty bonusowe za ilość obłożonych placów budowy, ustala się kolejność graczy na następną rundę i zaczyna się kolejna runda.
Gra trwa około 1,5 godziny. Nie jest wybitnie trudna, ale jednak trzeba trochę pogłówkować zwłaszcza w fazie rozstawiania stateczków. Najważniejsze dylematy jakie trzeba rozstrzygnąć, to kwestia tego, czy przeskoczyć kilka pól i ustawić się tam gdzie się chce, jednocześnie blokując sobie dostęp do pól przeskoczonych, czy też ustawiać się po kolei żeby móc skorzystać z większej ilości bonusów czy przywilejów ryzykując jednocześnie, że inni gracze przeskoczą jakieś pola i zgarną dla siebie co ciekawsze karty - - decyzje nie są trywialne.
Gra bardzo wciągająca, pięknie wydana - zarówno jakość wydania planszy,kart jaki i innych elementów stoi na bardzo wysokim poziomie. Serdeczenie polecam.