GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Fealty

Fealty

Szybka, strategiczna gra typu territory control

cena:

119.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 12 lat
czas gry: od 15 do 30 min.

wydawca: Asmadi
projektant: R. Eric Reuss

wersja językowa: angielska
instrukcja: polska

Opis


Fealty to gra o rozsądnym rozmieszczaniu żetonów i kontrolowaniu obszarów. W każdej turze gracze mogą wyłożyć na planszę po jednym żetonie postaci. Z czasem jednak robi się na niej coraz bardziej tłoczno, a kolejne ruchy podlegają stopniowo rosnącym ograniczeniom. Niektóre z żetonów posiadają specjalne efekty, które możemy wykorzystać podczas wprowadzania ich na planszę. Jednak to dopiero na koniec gry wszystkie postacie na planszy będą rozprzestrzeniać swoje wpływy na sąsiadujące włości, blokując przy tym wrogich, wolniejszych potentatów. Gracz, który sprytnie wymanewruje współgraczy i rozszerzy swoje wpływy na największym obszarze ogłoszony zostanie nowym królem.

Fealty przy wyjątkowo prostych zasadach i niedługim czasie rozgrywki zaskakująco sprytnie zmusza do podejmowania wielu strategicznych decyzji.  Zaplanowanie kilku ruchów w przód będzie najczęściej kluczem do zwycięstwa. Dodatkowym atutem gry jest bardzo dobra skalowalność, przy czym najbardziej strategiczna będzie partia w wariancie dwuosobowym. Duża ilość zawartych w pudełku plansz obszarów oraz dwa warianty gry zapewnią dodatkowo dużą dozę regrywalności.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-07-28 Na dwoje babka wróżyła autor: iguana

Gra jest abstrakcyjna, napędzana kartami i zdecydowanie bardzo fajna. Tym bardziej, że zapowiedziano do niej nowe karty. Niemniej podzielę się następującym wnioskiem: gra zdecydowanie dla dwojga. Wariant dla 2 jest zdecydowanie familijny (ale nie dla dzieci). Można go ogarnąć mózgiem i świetnie się bawić. Od biedy dorzuciłbym do tego worka wariant krótki dla 3. Pozostałe warianty dla 3+ są zdecydowanie cięższe i prostujące zwoje. Jezeli mamy stałe grono graczy przez duze Gie, polecam serdecznie. Jesli nie - omijać!
Dla dwojga gra jest na pięć gwiazdek, dla czworga na trzy, czyli wyciągam średnią.