gry planszowe strategiczne > Cyclades: Hades (angielskie wydanie)
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Cyclades: Hades (angielskie wydanie)

Cyclades: Hades (angielskie wydanie)

Dodatek do Cyklad. Hades wchodzi do gry

cena:

149.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 90 min.

wydawca: Matagot
projektant: Bruno Cathala , Ludovic Maublanc

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Na wyspach archipelagu Cyklady w końcu zapanował pokój, jednak wspomnienia krwawych batalii nadal odbijają się echem w naszej pamięci. Czy uda się go utrzymać, czy jest on jedynie krótkim zawieszeniem broni, aby wyleczyć zadane rany? Tu i ówdzie mówi się o tym, że Hades zanęcony duszami poległych powróci na czele armii nieumarłych falangitów płynąc na widmowych statkach... Każde miasto-państwo musi raz jeszcze udowodnić swoją wartość rekrutując w swe szeregi potężnych bohaterów i zdobywając łaskę bogów Olimpu, nawet Hadesa ogarniętego żądzą rozszerzenia swoich wpływów i stłamszenia jego przeciwników... 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2014-09-26 Świetny dodatek do znakomitej gry autor: kacgas

Uwielbiam Cyklady i nieco sceptycznie podchodziłem do dodatk. Sądziłem, że nowe elementy mogą jedynie wprowadzić haos i zepsuć mechanikę. Tka sie nie dzieje. Sam Hades daje sporo, ale na krótko, więc nie wywraca porządku sił całkowicie. Ciekawy jest mechanizm licytacji kolejności wyboru lokacji startowych. Wyrównuje to moim zdaniem szansę i czyni kolejne rozgrywki bardziej zmiennymi. Wszystkie elementy są tradycyjnie na najwyższym poziomie. Dodatkowe karty postaci dodają tez nieco smaku. Najważniejszy jest hades i jest super, bo umożliwia nam przyspieszenie rozgrywki w newralgicznym momencie. Oczywiście nadal planowanie jest najważniejsze. Osobom, które są nieco znudzone (choć nie sądzę aby było to możliwe) podstawką, gorąco polecam. Jeśli nie graliście nigdy w same Cyklady, zaczekajcie z zakupem dodatku, ale jeśli stać was tylko na jeden dodatek, to zdecydowanie lepszą opcją jest Hades.
dodano: 2012-12-30 rozczarowanie cenowe autor: Marek Romanowski

Po świetnych Cykladach nastawiłem się na Hadesa bardzo optymistycznie. I słusznie gdyż Hades wnosi bardzo fajne elementy w rozgrywce takie jak np. bohaterowie, czy nekropolia w której możemy werbować wojska nieumarłych. Niemniej jednak cena jaką przychodzi nam zapłacić za tą przyjemność jest oszałamiająca. Za 140 zł można zakupić grę z milionem elementów, drewnem i kartami przez co ledwo możemy ją unieść. w hadesie natomiast jest kilka dodatkowych płytek bogów, około 10 figurek bohaterów ,10 pionków wojsk hadesa i kilkadziesiąt kart. Po otwarciu pudełka wygląda to dość mizernie i zawartość wyceniłbym bardziej na około 70-90 zł w wariancie tanio-drogo.