GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Hawaii

Hawaii

Zostań najlepszym z wodzów na Hawajach

cena:

199.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: od 60 do 90 min.

wydawca: Z-Man Games
projektant: Gregory Daigle

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Znajdujemy się na sławnej wyspie na Oceanie Spokojnym. Główna wyspa jest dobrze zaludniona i wszyscy spełniają swoje obowiązki - rybacy łowią ryby, surferzy serfują na falach, tancerki tańczą kręcąc biodrami, a owoce powoli rosną na drzewach... Kiedy z głównej wyspy popatrzy się na okoliczne wysepki, wyglądają one na równie piękne i oferują wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Jako wodzowie rodów gracze otrzymali ziemię od króla wyspy. Teraz muszą udowodnić swoją wartość sprawiając, że ich królestwa będą dobrze prosperowały. Wznoszą chaty i świątynie, sadzą drzewa owocowe, łowią ryby, wspierają tancerki i surferów, poszukują kahunów i zdobywają tiki. Gracz, który odnajdzie najlepszą kombinację wszystkich tych elementów, zostanie ogłoszony najlepszym z wodzów i tym samym odniesie zwycięstwo.  Zawartość pudełka 1 sześcioczęściowy tor punktacji 10 dużych prostokątnych płytek 5 znaczników rund 1 woreczek 25 żetonów cen 10 wysp 126 żetonów miejsc 31 drewnianych muszli 35 drewnianych stóp 22 drewniane owoce 5 żetonów punktacji 5 plansz graczy 5 zasłonek 5 łodzi rybackich 5 wodzów 10 zastępców instrukcja    

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-09-15 OK autor: lb_lb

Bardzo poprawne, ale nie za bardzo klimatyczne niemieckie „euro” z losowo zestawianą planszą. Coś dla miłośników gry taktycznej, liczenia drobnych punkcików i próbowania różnych kombinacji. Podoba się, jednak ma wady – zaskakująco długie zasady, mało specjalnie oryginalnych rozwiązań. Myślę, że dla tych, co znają już dużo gier nie jest to specjalnie odkrywczy tytuł, ale do rozwijającej się kolekcji eurogracza będzie jak znalazł.
dodano: 2012-08-09 Zasłużone 5 autor: monga

Ciężko pisać mini recenzję gry, kiedy poprzednik wszystko co najważniejsze już napisał. Zgadzam się zdecydowanie ze wszystkim poniżej - no może setup aż tak tragiczny nie jest jak w Shipyardzie (w którego co prawda nie grałam ale sądząc po ilości elementów jest zdecydowanie dłuższy), ale faktycznie trochę rozkładania jest przed grą.

To, że plansza wygląda za każdym inaczej, a dodatkowo w każdej grze koszt zakupu różnych kafelków jest inny sprawia, że gra za każdym razem wygląda inaczej, czasem opłacalna jest jedna strategia, innym razem inna. W jednej grze np.tanio i szybko można nazbierać dużo owoców, ale trudno skorzystać z łask bożków, a innym razem umiejscowienie owoców sprawia, że ich udział w grze jest niewielki.

Cięższa gra familijna to dobre określenie dla Hawaii dlatego nie polecam na początek przygody z planszówkami, ale na kontynujację jak najbardziej.
dodano: 2012-01-13 Modularne Hawaje autor: Piotr Czuba

Fenomenalna gra. Plansza modularna. W zasadzie jedyną rzeczą do której mogę się doczepić to setup w stylu Shipyarda.
Modularna plansza powoduje że każda rozgrywka jest zdecydowanie inna. Akceptowalny czas rozgrywki, klimat, super ładne wykonanie. Niby gra nie ma w sobie nic nowego, chociaż pływa się łódkami pomiędzy wyspami (plansza a'la Luna).
Gralismy w 4 osoby a można grać w 5 Mrugnięcie
Śmiało ma 9 na BGG, jest to gra w której jest efekt krótkiej kołderki (coś w stylu Le Havre). Zaliczyłbym ją do cięższej familijnej gry. Mnóstwo dróg do zwycięstwa, mnóstwo decyzji, dużo możliwości punktowania. Aby poruszać się potrzebne są znaczniki stóp, natomiast płacimy muszelkami.
Świetny temat. Wszyscy gracze byli bardzo bardzo pozytywnie zaskoczeni. Ja już mam chęć na następną rozgrywkę.
Polecam aby bacznie przyjrzeć się tej grze - NAPRAWDĘ !!