gry planszowe strategiczne > Cluedo (nowa edycja)
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Cluedo (nowa edycja)

Cluedo (nowa edycja)

Klasyczna gra detektywistyczna.

cena:

106.50 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 6
wiek: od 9 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Hasbro
nr katalogowy:40613120

wersja językowa: polska

Opis


Inne pionki, nowy dom, więcej morderstw. Sprawdź wszystkie szczegóły, obserwuj otoczenie, zastanów się i rozwiąż zagadkę największego skandalu ostatnich lat. Kto, gdzie i czym zabił bogatego właściciela willi? Detektywistyczna gra z dreszczykiem emocji, której celem jest znalezienie mordercy. Gracz zadając pytania musi dociec gdzie i czym zostało popełnione morderstwo. Każdy jest podejrzany.   

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną



dodano: 2011-03-20 świetna zabawa w detektywa! autor: Jarek7

Bardzo polecam tą grę fanom filmów, gier detektywistycznych, ale również osobom lubiącym trochę pogłówkować. Gra wprawia w klimatyczny nastrój poprzez ciekawą planszę, akcesoria w postaci narzędzi zbrodni, jak również wciągająca jest sama fabuła. Pozwala zagrać nawet w 6 osób. Gra się bardzo przyjemnie. Najważniejszą rzeczą w tej grze jest umiejętność wydedukowania jakie każdy z graczy ma karty co nie rozłącznie wiąże się ze skutecznym słuchaniem i zapisywaniem w swoim notatniku. Grałem kilka razy ale jeszcze nie doszlifowałem sobie swojej strategii notowania dlatego rozgrywka jest ciągle ciekawa i nie nudzi się. Bardzo polecam tą grę gdyż sama mechanika gry wymaga myślenia przez co gra według mnie jest ambitna. Obowiązkowy tytuł dla fanów Sherlocka Holmes i Herkules Poirota!!!:)
dodano: 2010-07-13 dla osób lubiących zagadki autor: Sara

W Cluedo gram już dobre parę lat i mnie osobiście ta gra przypadła do gustu. Pewnie głównym powodem jest moje zainteresowanie zagadkami kryminalnymi i grami detektywistycznymi. Dla osób mniej zainteresowanych tą tematyką z pewnością gra po paru rundach może się nudzić. Gra w 4 osoby jest najprzyjemniejsza - przy większej ilości osób trudno pozbyć się wrażenia monotonii. Pozycja nie dla każdego, ale z pewnością znajdzie fanów wśród miłośników kryminalistyki. Ja regularnie do niej wracam z wielką przyjemnością.
dodano: 2009-12-01 Uczy kojarzyć i myśleć autor: izka1606

Gra jest świetna. Można grać całą rodziną i nigdy się nie nudzi, bo każda nowa gra wnosi coś nowego. Nie ma z góry zaplanowanych szablonów, wg których się poruszamy, tylko naprawdę ta gra wymaga od nas skupienia i zapamiętywania pewnych faktów. W każdym rozdaniu zabójcą może być ktoś zupełnie inny, a miejsca zbrodni są różne. Szczerze polecam.
dodano: 2009-08-16 lekkostrawna z dobrą zabawą autor: scheherazade

Wykonanie:
Plansza i karty w porządku (nazwiska bohaterów trochę dziwne i czasem nie pasujące do charakteru/wyglądu). Zamiast pionków, odpowiadających bohaterom gry, lepsze byłyby figurki. Narzędzia zbrodni - bardzo ładne miniatury, ale zbędny element gry i czasem nazwy nieadekwatne to kształtu (siekierę nazwano młotkiem i w instrukcji, i na karcie). Brak okładek, znanych mi z wersji Cluedo Live, do zakrywania notatek detektywów. Zbyt duże pudło. Nazwa nowo wprowadzonych kart "intryg", nie do końca adekwatna do ich zawartości. No i instrukcja - napisana fatalnie. Reguły, pomimo znajomości innych wersji Cluedo, wprowadzają sporo zamieszania i zmuszają do odszukania instrukcji ze starej wersji gry oraz instrukcji anglojęzycznej.
Grywalność:
Rzuty kostkami, karty intryg i zwiększona ilość narzędzi zbrodni przesuwają w czasie osiągnięcie pułapu schematyczności.
Przebieg rozgrywki:
Rzut kostkami, przesuwanie pionków i korzystanie z kart intryg (są to po prostu dodatkowe ruchy na planszy oraz możliwość wyeliminowania graczy) prowadzi tylko do 1 celu - odkrycie kto, gdzie i czym dokonał mordu. Gra nie jest zbyt ciekawa przy 3 graczach, dlatego należy wprowadzić pewne modyfikacje reguł np. odłożyć minimum 3 karty sugestii, do wglądu na terenie basenu. Przy niewielkiej ilości graczy, stosowanie kart do eliminacji gracza, też nie jest zbyt korzystne.
Ogólna ocena:
Gra jest ciekawa przez kilkanaście partii, potem się nudzi. Jednak dla początkujących graczy lub też w ramach rozrywki na imprezach jest niezłą pozycją.
dodano: 2009-02-19 autor: Arkadiusz

Mam starą wersję Cluedo z lat 90-tych. Widzę, że w najnowszej wersji pojawiły się karty intryg i karty sugestii. Czy może ktoś z państwa grał już w najnowszą wersję i może napisać, o co chodzi w nowych zasadach?
dodano: 2009-01-11 Dobra autor: Kula

Nic lepszego nie ma niż zaprosić znajomych na Cluedo, gra się szybko i przyjemnie. Super
dodano: 2008-02-01 Mogło tak być! autor: Pan Bajek

Cluedo jest pozycją obowiązkową przy spotkaniach w cztery osoby. Taka ilość graczy wydaje mi się najlepszą – w trzech jest ich trochę za mało, w więcej niż czterech rozgrywka robi się długa i często traci swój klimat. Kilka razy miałem okazję grać w pięć osób i coś było nie tak.
Sama gra jest zawsze bardzo ładnie wykonana – piszę zawsze, ponieważ wyszły już dziesiątki wydań(nawet w polskiej wersji jest już ich kilka). Gra jest warta swojej ceny, osobiście wychodzę z założenia, że jeżeli przy jednym tytule spędzam ponad 10 godzin i wciąż się dobrze bawię to cena jest drugoplanowa.
Zdecydowanie polecam!
P.S. polecam również film, chyba z lat '80, "Clue"!
dodano: 2007-10-12 dobra autor: pajonkhfat

Bardzo ciekawa gra detektywistyczna. Solidne wykonanie, ciekawa plansza, dobrze zaplanowana równowaga w grze. Graliśmy w tą grę bardzo długo, do czasu wypracowania "systemu" odpowiedzi i pytań. Potem gra staje się właściwie schematyczna i można do niej wrócić dopiero za jakiś czas.
Rozgrywka jest emocjonująca, ale jakoś nie bardzo dopracowana jest sama końcówka gry. W większości przypadków jak graliśmy, nadchodzi runda, kiedy jedna odpowiedź sprawia, że większość graczy zna rozwiązanie i zakończenie polega na tym - kto pierwszy dojdzie do danego pola.
Nie mnie jednak tym, którzy nigdy nie bawili się w gry detektywistyczne bardzo polecam. Gra jest bardzo towarzyska, jest dużo śmiechu i zabawy. I jeżeli ktoś nie jest bardzo nastawiony na wynik, to zapewnia mnóstwo wrażeń "wokół" samej gry. Jest to jedna z tych gier, do których zawsze warto wrócić.

dodano: 2007-08-01 autor: aka
świetna gra!
dodano: 2006-11-29 autor: neeo
wyglada ciekawie