GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Roborally

Roborally

Przeprowadź swojego robota przez planszę pełną niespodzianek

cena:

135.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 8
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Avalon Hill

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Roborally to gra o naprawdę unikalnej mechanice ....

 

Co jest w środku ?

 • 8 plastikowych robotów
 • 4 dwu-stronne plansze
 • 1 dwu-stronna plansza zatoki
 • 8 kart robotów
 • 26 kart opcji
 • 84 karty programów
 • 8 flag
 • 1 klepsydra
 • 40 żetonów życia
 • 60 żetonów obrażeń
 • 8 znaczników spadku mocy
 • 8 znaczników archiwum

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-05-21 autor: rafalm

Bardzo ciekawa gra oparta na mechanice programowanych ruchów. Gracze uczestniczą w wyścigu robotów, które muszą jak najszybciej przejechać określona trasę pomiędzy punktami kontrolnymi na terenie fabryki. Ruchy robocików są programowane w tajemnicy przez każdego z graczy kartami ruchów, a wykonywane są potem równocześnie, co skutkuje często kolizjami i nieprzewidzianymi zmianami zaplanowanej trasy. Dodatkowo na nasze dzielne maszyny działają również elementy fabryki, takie jak taśmociągi czy obrotowe platformy. Mimo to roboty posłusznie wykonują wcześniej zaprogramowane ruchy, co w rezultacie może prowadzić do zakończenia ruchu w zupełnie nieoczekiwanym miejscu.

Jeśli chodzi o wady pozycji to moim zdaniem gra słabo sprawdza się na mniejszą ilość graczy. Właściwie dopiero od 4 graczy wzwyż zaczyna się emocjonujący wyścig. Gra doskonale sprawdza się natomiast jako pozycja imprezowa, gdyż można ją skalować aż do 8 graczy. Co więcej duża ilość graczy nie powoduje znaczącego wydłużenia rozgrywki, dzięki równoczesnemu wykonywaniu akcji planowania oraz późniejszych ruchów. Dodatkowo dołączona do rozgrywki klepsydra pogania zbyt długo myślących nad swoimi ruchami.

Grze trochę brakuje do ideału, ale niewątpliwie jest to pozycja bardzo solidna. Polecam!
dodano: 2015-01-27 autor: zioombel

Roborally każdy z graczy dostaje pod swoją kontrolę małego robota i w zależności od scenariusza od 2 do 5 punktów(baz) które musi zaliczyć. Proste? No nie do końca. Nie dość, że mapa zawiera dużo niespodzianek (dziury, taśmy które nas przesuwają, lasery, ściany itp.) to jeszcze te inne roboty, ciągle włażą pod nogi... znaczy się gąsienice.
Roborally to gra w której najważniejsze jest planowanie... problem w tym, że zaplanować musimy kilka ruchów do przodu, a przeciwnicy zazwyczaj planują co innego. Do tego czas leci nieubłaganie i nie ma czasu na korekty planu.
Pomimo lekkiego tematu, nie jest to jednak gra w którą gra się w przerwie między innymi "cięższymi" tytułami, ponieważ godzina (przy 4 osobach) to minimum jakie trzeba przeznaczyć na partyjkę.
Dużym plusem gry jest nieskończona wręcz regrywalność, w pudełku z grą dostajemy kilkanaście różnych map, a na każdej z nich można grać i grać. Za każdym razem nasz robot zrobi coś innego, a do tego wszystkiego jest przecież jeszcze masa ulepszeń które można zdobyć :)
Jeżeli lubisz gry gdzie możesz wszystko ładnie zaplanować, a potem patrzeć jak Twój idealny plan przekłada się na zwycięstwo. To nie jest to gra dla Ciebie!
Jeżeli jednak lubisz się śmiać, również z siebie i nie przeszkadza Ci patrzenie jak Twój idealny plan zamienia się w ruinę, to właśnie znalazłeś grę z którą spędzisz długie godziny.
Ciężkie jest życie robota
dodano: 2011-11-29 Świetny pomysł, ale nie na planszówkę autor: turin

Skusilem się po zagraniu w demo flashowe - jednoosobowe łamigłówki w prowadzenie robota były naprawdę interesujące. Niestety, przy grze w więcej osób zdecydowana większość czasu poświęcona jest wykonywaniu rozkazów, nie ich planowaniu. Zwiększa to downtime i ujmuje zabawie. Na grę lekką jest więc zbyt powolna, a niemożliwa do przewidzenia interakcja z robotami innych graczy nie pozwala traktować jej zbyt poważnie. Jeśli pojawiłaby się wersja na ipada/androida, chętnie bym kupił, ale w wersji planszowej zbyt dużo czasu poświęca się na żmudne czynności, które zgodnie z tematem, powinien wykonywać właśnie komputer.
dodano: 2011-03-28 Planszowy komputer autor: Piotr Czuba

Ta gra jest namiastką komputera. Niesamowity pomysł autorów powoduje że czuję się jakbym sterował tym robotem z wykorzystaniem elektroniki a nie kart ruchu. Plansze mogłyby być trochę grubsze, ale Roboty nagradzają te ułomności.
Dzieci polubiły tą grę od samego początku. Jej zaletą jest niesamowita skalowalność. W dwie osoby gra się super i w 8 też. Plansze dostosowywujemy do poziomu zaawansowania graczy jak i ilości robocików.
Gra kręci na maxa. Wybieramy karty ruchu, programujemy naszego robota, dązymy do celu którym są flagi. Musimy je dotknąć z zachowaniem odpowiedniej kolejności.
Wyjątkowa strategiczna i familijna gra.
Polecamy
dodano: 2007-09-24 Poczuj sie programista robotów autor: casper

W pudelku znajdują sie: kilka plansz, karty robotów, figurki robotów, spora liczba żetonów i klepsydra, która dokładnie odmierza półminutowy okres czasu oraz instrukcja w języku angielskim. Polska wersje instrukcji można znaleźć w necie. Gra może nie jest bardzo gadżeciarska, ale wykonanie stoi na bardzo dobrym poziomie. Wspomniana instrukcja jest raczej cienka, zasady mieszczą sie na kilku stronach, pozostała cześć jest wypełniona przez opis scenariuszy, jakie można stworzyć łącząc że sobą rożne mapy. Zasady są bardzo proste, nawet jeśli nie wszystko wydaje sie na jasne przed pierwsza gra, to już po chwili rozgrywki wszelkie niejasności znikają. Olbrzymimi atutami gry są bardzo duże możliwości różnicowania rozgrywki w zależności od wybranych map, możliwość gry od 2 do 8 osób, przy czym już we dwie osoby gra sie znakomicie, a im więcej graczy, tym robi się ciekawiej. No i przede wszystkim olbrzymia przyjemność płynąca z gry. Nawet osoby, które nie grały wcześniej w gry planszowe, wliczając w to pleć piękną, bardzo szybko przekonują sie do tej gry. Cena gry nie jest mała, ale na pewno warto na nią wydać te pieniądze. Gorąco polecam !!!!