GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Biblios

Biblios

Klasyczna gra strategiczna w nowym wydaniu

cena:

79.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Iello

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


W grze Biblios wcielasz się w rolę opata kierującego średniowiecznym klasztorem. Walcząc dla swojej klasztornej biblioteki o miano najznamienitszej rywalizujesz z opatami innych zgromadzeń o święte księgi i cene manuskrypty. W tym celu pozyskujesz narzędzia zdobniczego piśmiennictwa, zatrudniasz najlepszych kopistów oraz odtwarzasz najwartościowsze dzieła. Dysponujesz jednak ograniczoną ilością złota...Kluczem do sukcesu jest umiejętność rozstania z niektórymi kartami w stosownym momencie, efektywne pozyskiwanie kart, które zlekceważyli Twoi przeciwnicy i wykorzystanie ich na własną korzyść.Gra wymaga strategicznego planowania i umiejętności reagowania na zmieniające się wydarzenia. Oferuje trudne decyzje i angażującą rozgrywkę przy klarownych i prostych regułach. Doskonała dla początkujących i zaawansowanych graczy.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-08-28 autor: uciek

Bardzo dobra gra typu "filler" - na 10-30 minut, żeby zagrać przed jakąś większą pozycją albo podczas podróży, gdyż zajmuje bardzo mało miejsca. Jest w pewnym stopniu losowa, ale mimo wszystko grało mi się bardzo przyjemnie.

Minusem dla mnie jest fakt, że kości są praktycznie niewykorzystywane, służą jedynie do punktacji. Lekki przerost formy nad treścią, szczególnie, że to całkiem porządne kości : )
dodano: 2011-11-29 Szybka, lekka gra nie-strategiczna autor: turin

Lubię gry dziejące się w klasztorach i wciąż poszukję szybkich, lecz niebanalnych tytułów. Biblios, wobec dobrych opinii, wydawał się pewniakiem, i rzeczywiście zagrałem z przyjemnością kilka razy. Niestety, gra wymaga określenia swojej strategii bardzo wcześnie, w momencie gdy nie znamy jeszcze zamiarów innych graczy. Powoduje to, że grę zazwyczaj ostatecznie wygrywa osoba, która skupiła się na zasobach pomijanych przez innych graczy, zgodnie z zasadą 'gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta', przez co mam wrażenie, że tak naprawdę wynik jest przesądzony (choć nieznany graczom) zanim rozgrywka się rozkręci.
dodano: 2011-05-24 autor: leser

Bardzo ładnie i niezwykle oryginalnie wydana gra. Świetne pudełko, piękne kostki (które służą jedynie do oznaczania punktacji) i wytrzymałe karty. Oczywiście jest druga strona medalu. Karcianka, która spokojnie zmieściłaby się w malutkim pudełeczku i mogłaby kosztować 30 zł, została upchnięta w mniej mobilne pudło, a cenę ma dwukrotnie większą. No cóż, wóz albo przewóz - nie można mieć wszystkiego.
Sama gra ma banalne zasady, które niestety w minimalnym stopniu współgrają z tematem. Rozgrywka jest lekka i sympatyczna, choć pewnie można by też określić ją mianem "głupiej i losowej" ;)
Niestety w moim przypadku grywalność tego tytułu okazała się niewielka i szybko się go pozbyłem. Nieco podobną a grą, lecz w ocenie mojej i moich współgraczy bardziej emocjonującą (i już bez wątpienia znacznie tańszą) jest Jericho, które polecam zainteresowanych Bibliosem jako alternatywę.
dodano: 2011-03-28 Szybka karcianka autor: Piotr Czuba

Gra pokazuje pazur przy maksymalnej liczbie graczy, choć w układzie 1+1 też rewelacyjnie mi się grało. Wykonanie gry jest na wysokim poziomie, wykonanie pudełka również. Biblios to szybka i jednocześnie średnio wymagająca gra. Budzi wiele emocji. Podbijanie wartości poszczególnych kategorii, wykonywanie ruchów mających na celu zbijanie wartości,licytację kart za karty złota i odwrotnie tj licytacje kart złota za karty powodują że niejednokrotnie najlepsze karty są warte minimum.
Polecam tą grę tym którzy nie lubią jak czas dłuży i szybko chcą podejmować decyzję doprowadzające do triumfu - w tym przypadku zebranie manuskryptów w kolorze takim aby jego wartość była na końcu najwyższa
Fajna, bardzo fajna gra w dobrej cenie
dodano: 2011-03-10 Świetna, krótka gra autor: atwar

Znakomita gra. Bardzo dynamiczna i krótka. Składa sie z dwóch faz: w pierwszej w dość nowatorski sposób dobiera sie karty, a w drugiej pozostałe karty są licytowane. Absolutnym priorytetem jest obserwowanie jakie kolory zbierają przeciwnicy, by po pierwsze, zaszkodzić im, a po drugie wybierać inne od nich kolory. Gra się znakomicie w dwie, trzy i cztery osoby. Rozgrywki się różnią, w zależności od liczby graczy, gdyż trzeba zwracać uwagę na więcej lub mniej kolorów. Kostki w grze są, ale absolutnie nie są wykorzystywane do rzucania, a do oznaczania punktów. Gra jest bardzo dobrze zbalansowana i stosunkowo mało losowa. W każdym razie losowość jest ograniczona decyzjami graczy. Samo opracowanie graficzne jest genialne. Zaczynając od pudełka, wyglądającego jak książka, poprzez świetne rysunki na kartach, na jakości samych kart skończywszy. Garty są grube, lakierowane i wyglądają na niezwykle trwałe.