gry planszowe strategiczne > Łowcy i Zbieracze (Jäger und Sammler)
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Łowcy i Zbieracze (Jäger und Sammler)

Łowcy i Zbieracze (Jäger und Sammler)

Życie w epoce kamienia.

cena:

129.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Wysyłka gratis !!

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat

wydawca: Amigo

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

Opis


Życie w epoce kamienia nie było lekkie. Trzeba było ciągle wędrować po świecie w poszukiwaniu jedzenia. Podczas wędrówki można było znaleźć jagody, korzonki albo lecznicze zioła. Szczególnie ważne były polowania, ponieważ mamuty dawały dużo mięsa, a futro pozwalało utrzymać w zimie ciepło. Potrzebne były też narzędzia: dlatego budowano broń, lepiono dzbany do przechowywania cennej wody, i także naszyjniki i ozdobne poroża, które dawano innym plemion jako dar w celu utrzymania pokoju. Kto latem nie starał się, żeby zebrać jak najwięcej jedzenia, zbudować broń i zgromadzić pożyteczne dobra, ten cierpiał przez długą i ciężką zimę.

Rozgrywka w grę Łowcy i Zbieracze składa się z dwóch etapów: w lecie gracze przede wszystkim zbierają pożywienie i składują je w zimowym obozie. Zimą korzystają z broni podczas polowań na mamuty i kontynuują zbieranie żywności, żeby przetrwać zimną porę roku.

Rozgrywkę wygrywa gracz, który zbierze najwięcej punktów. Jagody, korzonki, zioła i mamuty zapewniają punkty zgodnie z wydrukowaną wartością. Cenne dobra przynoszą tym więcej punktów, im więcej gracze ich uzbierają. Skrzynie na zapasy zapewniają punkty na koniec gry, jeśli zostaną umieszczone w obozach.
PUDEŁKO ZAWIERA:
plansza do gry
112 żetonów letnich
88 żetonów zimowych
16 pionków graczy
16 skrzyń na zapasy
instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


nie ma jeszcze żadnej recenzji

zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną