gry planszowe strategiczne > Atlantyda (edycja niemiecka)
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Atlantyda (edycja niemiecka)

Atlantyda (edycja niemiecka)

Atlantis

cena:

105.00 89.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat

wydawca: Amigo

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis


Grecki filozof Platon w jednym ze swych dzieł opisał 11 000 lat temu zatonięcie legendarnej wyspy Atlantyda. Zniknęła ona pod wodą po krótkim okresie czasu, podczas gdy jej mieszkańcy starali się uratować jak najwięcej ze swojego dobytku.Ścieżka z Atlantydy na stały ląd złożona jest z żetonów po których gracze poruszają swoje pionki zgodnie z zagranymi kartami. Żetony oraz karty przedstawiają różne przedmioty, które gracze zdobywają na swej drodze na stały ląd. Celem gry jest umiejętne wykorzystywanie własnych kart w celu zdobycia wartościowych żetonów i doprowadzenia na stały ląd swoich obywateli zdobywając za to możliwie najwięcej punktów. Zwycięzcą zostaje osoba, która na koniec gry ma najwięcej punktów w żetonach i kartach. Do gry nie jest wymagana znajomość języka obcego, a szybkie poznanie reguł gry umożliwi Ci dołączona polska instrukcja.PUDEŁKO ZAWIERA:105 kart skarbów84 żetony ścieżki24 żetony wody12 pionków w 4 kolorach graczy4 drewniane mosty1 żeton Atlantyda1 żeton Stały lądinstrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-04-12 dobra, lekka rozgrywka autor: mila

Niewątpliwie największą zaletą gry jest jej elastyczność - począwszy od niemal zupełnej dowolności w ułożeniu "planszy" z luźnych kafelków, po możliwość utrudniania sobie przebiegu rozgrywki, urozmaicania zasad - słowem: gra stwarza przestrzeń dla uruchomienia wyobraźni. Osobiście, ja i mój 9-letni brat, z którym zwykle gramy, właśnie to najbardziej cenimy w grach.
Wszystkie elementy są starannie wykonane. Wydaje mi się, że producent nieco przesadził z pakowaniem talii małych kafelków, dwóch tekturowych schematów wysp i kilku pionków do sporych rozmiarów kartonu.
"Podstawowe" zasady pozwalają na szybką, łatwą i po kilku zagraniach - jednak przewidywalną rozgrywkę. Ale, jak pisałam, grę bardzo wdzięcznie daje się dostosować do własnych potrzeb. Z pewnością gra rozwija umiejętność strategicznego myślenia, planowania kolejnych ruchów.