gry planszowe strategiczne > Battles of Westeros
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Battles of Westeros

Battles of Westeros

Taktyka i bitwy w epickiej grze planszowe

cena:

249.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 12 lat

wydawca: Fantasy Flight Games
nr katalogowy:BW01
projektant: Corey Konieczka

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Rozwiń sztandary Wielkich Domów Westeros! By zabezpieczyć sobie panowanie w Siedmiu Królestwach i zapewnić przetrwanie swoim rodom, każdy z  Domów Westeros podąża zupełnie inną ścieżką. Jedne tworzą strategiczne sojusze, inne snują skomplikowane polityczne intrygi, a jeszcze inne uciekają się do oszustwa i zdrady. Lecz nie ma bardziej bezpośredniej i pewnej drogi do władzy niż stanąć na polu bitwy.


   W Bitwach Westeros, 2 graczy odtwarza zbrojne konflikty opisane w serii  Pieśń Lodu i Ognia George'a R.R. Martina, biorąc udział w bitwach bezpośrednio zaczerpniętych z książek... lub wymyślając własne.W tej epickiej grze planszowej opartej na taktyce działania na polu bitwy, gracze kierują albo Domem Stark, strażnikami Winterfell, którzy wezwali wiernych sojuszników by bronić swego honoru i ziem, albo Domem Lannister, wojowniczą potęgą opartą na niekończących się złożach złota z Casterly Rock.


Pudełko zawiera:

  • 1 przewodnik po Bitwach Westeros
  • podręcznik
  • 138 plastikowych figurek z podstawkami
  • 1 obustronną planszę-mapę w 6 częściach
  • 8 kości
  • 110 kart
  • 32 nakładki na mapę
  • setki żetonów

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-10-31 Kulminacja rozwoju lekkich gier bitewnych autor: turin

Bitwy Westeros oparte są na systemie zastosowanego w grze Battlelore, zapożyczone tam z kolei z serii Commands & Colors, która zapożyczała z kolei z Memoir '44 i Battle Cry. Jak widać, został on przetestowany przez te długie lata i sprawdził się. Na szczęście przeszedł on spore zmiany. Usunięto z niego główną wadę: wymaganie zagrania karty aktywującej dane skrzydło by wydać rozkaz jednostce na nim się znajdującej i zastąpioną ją przez elegancki, bardziej realistyczny, klimatyczny, i co najważniejsze, dający większą kontrolę, mechanizm dowódców, gdzie figurka dowódcy może wydać rozkaz dowolnej jednostce w zasięgu jej głosu. Dodano też element zwarcia jednostek w walce oraz ataku flankującego. Czyni to grę trochę bardziej skomplikowaną niż jej przodkowie, lecz - mimo sporej objętościowo instrukcji - w gruncie rzeczy cały czas dość prostą i lekką. Na każdą bitwę trzeba przyjąć jakąś strategię, lecz gdy już nasze oddziały zewrą się w walce ich los zależy od rzutów koścmi.

Dlatego nie polecam gry wielkim strategom, którzy oczekują od gry kontroli i prostego przełożenia swoich decyzji na wyniki. Polecam za to wszystkim, tęskniącym za zabawą żołnierzykami, chcącym rozgrywać rycerskie bitwy bez konieczności wyższych studiów w tym kierunku.

Uwaga: gra została wydana po polsku i jest dostępna w niższej cenie niż wersja angielska. Wszystkie dodatki również pojawiają się na bieżąco jednocześnie z oryginalnymi, więc o ile nie trafimy okazji, nie ma większego sensu kupować wersji angielskiej. Na szczęście język użyty na kartach jest raczej prosty i - z wyjątkiem pojedynczych słów kluczowych - nie powinien stanowić problemu osobom mającym przynajmniej podstawową znajomość języka.