gry planszowe strategiczne > Libertalia: Wichry Galecrest
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Libertalia: Wichry Galecrest

Libertalia: Wichry Galecrest

W świecie Galecrest podniebni piraci postawili żagle, by wyruszyć z wiatrem w poszukiwaniu przygody, skarbów i sławy!

cena:

209.90 188.90 PLN
(najniższa cena z 30 dni: 188.9)
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 6
wiek: od 14 lat
czas gry: od 45 do 60 min.

wydawca: Phalanx Games (2022)
projektant: Paolo Mori

wersja językowa: polska

pasujące koszulki: standard ccg (240 szt.)

Opis


W świecie Galecrest podniebni piraci postawili żagle, by wyruszyć z wiatrem w poszukiwaniu przygody, skarbów i sławy. Jako admirał obejmiesz dowodzenie nad nader liczną i charakterystyczną załogą, tak samo jak twoi przeciwnicy, dowodzący innymi statkami pirackiej floty. Każdego dnia twoja flota przybija do innej wyspy, na którą wysyłasz członka załogi, by zdobył dla ciebie część łupu. I masz nadzieję, że powróci, by powiększyć twoją kolekcję postaci.

Libertalia pierwszy raz pojawiła się na rynku gier w roku 2012. Dziesięć lat później świętujemy ten oryginalny projekt, wydając poprawioną i rozszerzoną edycję, z nowymi grafikami, 40 postaciami na gracza, systemem reputacji do rozstrzygania remisów, odświeżonymi żetonami łupu, solidnym trybem solo i wieloma innymi dodatkami.

Opis i cel gry:

Gra w Libertalię składa się z trzech wypraw (rund). Przed każdą wyprawą gracze zyskują taki sam zestaw 6 postaci. Każdego dnia, podczas wyprawy, gracze jednocześnie wybierają 1 postać ze swojej ręki i zagrywają ją. Postaci układane są na wyspie zgodnie ze swoją rangą, od najniższej do najwyższej (remisy rozstrzyga reputacja gracza). Gracze aktywują zdolności dnia tych postaci w kolejności od najniższej rangi, następnie aktywują zdolności zmierzchu oraz wybór żetonów łupu w kolejności od najwyższej rangi, a postacie przechodzą na statki graczy. Na końcu aktywują się zdolności nocy postaci na statkach.

Na koniec wyprawy gracze aktywują zdolności kotwicy postaci i zyskują ich żetony łupu oraz dublony. Następnie odrzucają te postaci, a także żetony łupu oraz dublony, pozostawiając jedynie niezagrane karty postaci na swojej ręce. Na koniec trzeciej wyprawy gracze ujawniają finalną punktację, by zdecydować, kto przejdzie do historii jako najbogatszy z piratów.Lista zmian w stosunku do pierwotnej wersji:

Więcej postaci: Teraz postaci jest 40 zamiast 30
Zdolności żetonów: Każdy typ żetonu łupu posiada teraz odpowiadający mu dwustronny kafelek łupu, który określa zyski z żetonu.
Losowane i zagrywane postaci: Gracz zaczyna z 6 postaciami na ręce i zagrywa 4 z nich podczas pierwszej wyprawy, następnie zyskuje 6 kolejnych postaci i zagrywa 5 z nich podczas drugiej wyprawy, aż wreszcie zyskuje kolejne 6 postaci i zagrywa 6 z nich podczas trzeciej wyprawy.
Reputacja: Prosty tor reputacji zastąpił wcześniejsze zasady rozstrzygania remisów.
Informacje ukryte i jawne: Kafelki łupu są teraz dwustronne, przez co łatwiej przygotować grę, ale trudniej je ukryć – teraz są one jawne przez całą grę. Każdy gracz liczy zgromadzone bogactwo za pomocą tarczy punktacji, która zastąpiła planszę w oryginalnej grze (nadal jest to informacja jawna).
Stos kart odrzuconych (cmentarz): Każdy gracz posiada teraz własny cmentarz, na który odkłada postaci odrzucone podczas wyprawy i na koniec wyprawy.
Wariant dla 2 graczy: dzięki kafelkowi Kadeta, który daje dodatkowy wybór jednemu z graczy, gra jest teraz bardziej zbliżona do gry dla 3 graczy (bez wykorzystania bota).
Tryb solo: Z pomocą Automy możliwe jest teraz rozgrywanie Libertalii jako gry jednoosobowej.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2023-07-05 autor: ckbucu

Libertatia to świetny tytuł do tego, żeby posiedzieć ze znajomymi, przy piwku, i ruszyć w wyprawy po łupy. To ten tytuł, gdzie czasem bardziej cieszy dowalenie komuś bardziej, niż zdobycie punktów dla siebie. Masa negatywnej interakcji, dużo kminienia w prostych zasadach.
Nowe wydanie jest bardzo ładne, fajne żetony łupów, karty bardzo dobrej jakości. Dopieszczone mechanicznie, warianty łupów dodają grze regrywalnosci. Natomiast trudno mi sie trochę patrzy na to, co zrobili graficznie z pierwowzoru. W pierwowzorze mamy rasowych piratów, tutaj nawet nie wiem jak to nazwać. Nie sposób mieć wrażenie, ze gra została ugrzeczniona na sile jeśli chodzi o tematykę. Nie zmienia to jednak oceny i wrażeń z rozgrywki - to wciąż świetny tytuł.
dodano: 2022-08-22 Fantastyczna gra o przygodach piratów autor: banachow

Fantastyczna gra o przygodach piratów (trochę jak Kapitan Jack Sparrow i jego czarna perła). Remake hitu z początku 2000 r. Kilka zmian, poza grafikami, zmiany są w głównej talii - eraz postaci jest 40 zamiast 30. Żetony łupów są plastikowe (naprawdę dobra jakośc wykonania).
Sama rozgrywka jest dość prosta i nie zmieniła się zbytnio od poprzedniej wersji:
- jeden z graczy wybiera 6 postaci, później kolejni gracze wybierają te same postacie
- wybieramy postacie które będą poszukiwać skarbów (ustawiając je zgodnie z inicjatywą oraz torem reputacji)
- następnie odpalamy zdolności dzienne (od lewej), wybieramy skarby (po odpaleniu zdolności zaczynamy od prawej strony)
- postacie (o ile żyją) wracają na statek i odpalają się zdolności nocne
Proste prawda? Mimo prostych zasad gra ma masakryczną ilość opcji (żadna rozgrywka nie będzie taka sama). Mamy dwustronna plansze oraz nakładki na skarby które modyfikują ich właściwości.
Karty polecam zakoszulkować – przy takiej ilości tasowania mogą się szybko zniszczyć. Jeszcze jeden hint prosto z rozgrywek – warto tasować i wybierać karty z jednej talii, pozostałe niech zostaną poukładane wg numerków. Nie dość że łatwiej później się grę „sprząta” to też łatwiej i szybciej wybiera się karty do gry.
Przy 3 osobach jest ok (trochę można się spodziewać kto co zrobi), natomiast przy 4 zabawa się rozkręca. Przy 6 os. Może być lekki downtime.
Gra ma naprawdę niski próg wejścia, fajne grafiki, świetnie wykonana. Warto mieć ją w kolekcji chociażby ze względu na właśnie możliwość grania w 6 os.