gry planszowe strategiczne > Infinite City
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Infinite City

Infinite City

Kafelkowa gra o budowie nieskończonego miasta

cena:

119.00 99.00 PLN
(najniższa cena z 30 dni: 99)
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Alderac Entertainment
nr katalogowy: AEG5011
projektant: Brent Keith

wersja językowa: angielska
instrukcja: polska

Opis


Nowy bogaty świat został otwarty. Mnogość zasobów, dynamiczna gospodarka i wielki i potężny ratusz nowego miasta, najpotężniejszy do tej pory. Wszystkie korporacje przedzierają się by zainwestować pieniądze w jakiś pewny, szybki biznes, ale tylko jedna z nich może stać się właścicielem. Kto zaopiekuje się Infinite City?

W grze stajemy przed wieloma wyborami. Gdzie ulokować nasz ratusz, czy może ukraść komuś jego świątynie? Infinite City to gra w której gracze stają się właścicielami korporacji które chcą posiadać jak najwięcej cennych budynków.
 
Może ty spróbujesz przejąć kontrolę nad Infinite City?

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną



dodano: 2012-11-19 autor: Katarzyna Adamska

Jest to ciekawa gra kafelkowa o bardzo prostych zasadach. Instrukcja ma cztery strony A5, z czego chyba połowa to przykłady. Każdy gracz zaczyna grę z pięcioma kafelkami na ręce i każdy w swojej turze kładzie na stole jeden kafelek a na nim jeden swój pionek. Kafelki stawiamy tak, by sąsiadowały przynajmniej jednym bokiem z już leżącymi na planszy. Na każdym kafelku jest krótki tekst w języku angielskim, gracze powinni więc znać ten język. Teksty nie są długie, czy skomplikowane, ale trzymanie w tajemnicy kafelków, które mamy na ręce, ma znaczenie dla rozgrywki, nie powinno się więc pytać innych graczy, co znaczy to czy tamto. W zależności od tego, co jest napisane na kafelku, który wyłożyliśmy, możemy w różny sposób modyfikować sytuację na stole: dołożyć kolejny kafelek, pozamieniać kafelki miejscami, pościągać pionki przeciwników w planszy itp. Są także kafelki, które pozwalają nam na zamianę kafelków trzymanych na ręce z kafelkami przeciwnika. Gra kończy się, gdy przynajmniej jeden z graczy wyłoży na planszę wszystkie swoje pionki. Wtedy następuje podliczanie punktów.

Gracze otrzymują punkty za grupy pionków, które stoją na sąsiadujących kafelkach. Gracze więc będą dążyli do tego, by ich pionki były poukładane na planszy w grupy, a przeciwnicy będą te grupy rozbijać, ponieważ punktują tylko grupy złożone z co najmniej trzech sąsiadujących pionków.

Niewątpliwym plusem gry jest prostota zasad, tłumaczy się ja bardzo szybko i gracze bardzo szybko łapią o co chodzi. Rozgrywka jest na prawdę brutalna i praktycznie cały czas jest to takie przepychanie na zasadzie 'kto komu bardziej zaszkodzi'. W dwie osoby nie bardzo się sprawdza, dopiero od trzech działa dobrze, choć przy rozgrywce w 5-6 osób są duże przestoje. A planować swoich ruchów w turze innych graczy nie bardzo możemy, ponieważ zanim przyjdzie nasza kolej, wszystko się może zmienić na planszy. Przy grze w 5-6 osób to praktycznie tylko patrzymy z żalem jak nasze żmudnie układane grupki rozsypują się coraz bardziej z ruchem każdego gracza. Wrażliwi gracze nie będą tą grą zachwyceni. Pojawia się tez problem w interpretacji niektórych kafelków. W instrukcji nie ma opisu poszczególnych kafli, pojawiła nam się więc sytuacja, w której musieliśmy ustalić interpretację pewnego tekstu.

Daję 3 ponieważ nie jest to gra, którą bym sama sobie kupiła, ja ją wygrałam. Jak już ją mam, to mogę zagrać, jeśli ktoś będzie bardzo nalegał, ale jakbym miała wybierać, to wolę grać w Carcassonne - nie jest tak ponura i sucha. W Infinite City mam wrażenie, że to nie od moich ruchów zależy, jak dużo punktów zdobędę, tylko od przeników, jak wiele punktów pozwolą mi zdobyć.