gry planszowe strategiczne > Small World Cursed
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Small World Cursed

Small World Cursed

Mini dodatek do Small World

cena:

38.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:wydawca: Days of Wonder
projektant: Philippe Keyaerts

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Dodatek Cursed powstał jako wynik konkursu na nowe żetony ras i cech do Small World. Wprowadza 2 nowe rasy - Koboldów (Kobolds) i Gobliny (Goblins)  oraz 5 nowych cech specjalnych - Cursed, Hordes of, Marauding, Ransacking i Were-.Zawartość pudełka: 2 żetony ras i ich znaczniki5 żetonów cech specjalnych1 pusty żeton rasy1 pusty żeton cechy specjalnej1 dodatkowy żeton zaginionych plemion 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-12-17 Nieskończona regrywalność autor: maarhabaj

Posiadam kilka dodatków do Small World i każdy z nich jest świetny. Niby tylko kilka ras i mocy, ale wprowadza to do gry wiele dodatkowych kombinacji, które nie przestają zaskakiwać, nawet po wielu grach. Jeśli ktoś tak jak ja lubi różnorodność i Small World to moim zdaniem dodatek prawie że wymagany.
dodano: 2014-12-09 Small World autor: Corqan

Jeden z mini dodatków do Small World. Tym razem dostajemy 2 nowe rasi i 5 żetonów cech specjalnych. Rasy to: Gobliny - które atakują mniejszą ilością jednostek rasy wymarłe, bardzo fajna cecha sprawdza się dobrze w późniejszej części gry; oraz Koboldy - jest ich dużo bo 11 ale mają ciekawą ceche nigdy nie może być ich mniej niż dwie jednostki na polu, sprawia to że ciężko je podbić jednak ich duża liczba nie pozwala na zajęcie dużej ilości pól.
Umiejętności to: Were - które pozwa atakować w parzyste rundy 2 jednostkami mniej; hordes of - dzięki któremu dastajemy 2 nowe żetony jednostek do ataku; marauding - pozwalające przeprowadzić fazę ataku dwa razy na turę (bardzo mocna umiejętność); ransacking - moja ulubiona umiejętność z dodatku, gdy podbijasz region z aktywnym przeciwnikiem musi Ci on zapłacić 1 złota ze swoich zasobów; cursed - cecha której osobiście bardzo nie lubię i nie używam podczas gry, gdyż jest jedyną cechą negatywną i bardzo psuje zabawę (dlatego ocena produktu 4 a nie 5) Jak omijasz rase z tą cechą musisz zapłacić 3 złota a nie 1 oraz ma 0 jako liczbę dodatkowych jednostek.
Elementy w tym dodatku wykonane są bardzo dobrze. Jest to dodatek, który jeżeli lubisz grę Small World powinieneś mieć pomimo umiejętności cursed. Ja już nie wyobrażam sobie gry bez tego dodatku.
dodano: 2014-11-25 dla każdego autor: Krzysztof Rudnicki

Small World - Cursed - jest jednym z mini dodatków. Najważniejsze - dostajemy kilka nowych ras i cech, co daje nam większe zróżnicowanie w czasie wyboru ras. Kupiłem kilka mini dodatków jednocześnie, wszystko idealnie mieści się w pudełka.
dodano: 2013-04-02 denerwujący i cudowny zarazem autor: pawelacb

Dodatek który posiadamy bo oczywiście posiadać go trzeba i to bez dwóch zdań. Z jednej strony bardzo fajne rasy, Gobliny użyte w odpowiednim momencie gry dają sporą przewagę, Kobolty są w cenie zawsze, to w naszym przypadku jedna z 2-3 najpopularniejszych ras. Obie rasy zdecydowanie na plus, trochę gorzej z cechami specjalnymi. Część z nich naprawdę rewelacyjna, daje przewagę i jest chętnie dobierana, szczególnie Were i Marauding, Hordy też są fajne. Niestety wśród cech specjalnych jest też Cursed. W naszej opinii to najgorsza możliwa cecha, powoduje znaczną irytacje u grających i w mojej opinii jest kompletnie niepotrzebna. Tylko z powodu tej cechy daję 4 anie 5 gwiazdek. Ogólnie dodatek polecam, bez niego nie wyobrażam sobie gry.
dodano: 2010-11-30 Trzeba mieć autor: lb_lb

Dodatek po prostu trzeba posiadać, każda nowa rasa to dodatkowa atrakcja przy kolejnej grze. Wadą jest oczywiście cena. Za kilkanaście żetonów płaci się dość sporo ale dodatek jest tego warty.