gry planszowe strategiczne > Cleopatra and the Society of Architects
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Cleopatra and the Society of Architects

Cleopatra and the Society of Architects

Zostań naczelnym architektem królestwa.

cena:

149.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Days of Wonder

wersja językowa: angielska
instrukcja: polska

Opis


Kleopatra zaoferowała nagrodę dla tego architekta, który stworzy najładniejszy pałac. Gdy budowa się rozpoczęła, obietnica wielkich bogactw przyciągnęła, co oczywiste, najlepszych projektantów, a rywalizacja wśród członków Stowarzyszenia Architektów stała się zaciekła. Niektórzy najwyraźniej kuszeni są możliwością przypodobania się postaciom z zaświatów. Krążą pogłoski o nocnych spotkaniach i tajemnych, zapomnianych rytuałach. Zaś amulety i hieroglify przeznaczone Sobekowi, bogowi - krokodylowi, pojawiają się teraz w dziwnych miejscach wewnątrz nowej konstrukcji. Czy pokusa doprowadzi cię do kultu Sobeka i do gwałtownego końca w brzuchach ulubionych zwierząt Kleopatry? Czy też przetrwasz, by stać się naczelnym architektem Królestwa - i zdobyć wielkie bogactwa zaoferowane przez Królową? Zawartość opakowania Trójwymiarowy Pałac złożony z 9 Ścian Kolumnowych, 2 Framug Drzwi, 2 Obelisków, 6 Sfinksów, 1 Piedestału i 1 Tronu oraz 10 Posągów Anubisa. 108 Talentów ze skarbu Faraona 89 Amuletów Korupcji 110 kart Surowców i Postaci 1 figurka Kleopatry 5 Piramid Korupcji 5 kości Wielkiego Kapłana instrukcja 1 numer dostępowy Days of Wonder Online

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-12-14 Dla mnie naprawdę dobra autor: monga

ocena co prawda tylko po 1 grze, ale stawiam mocne 4. Słyszałam mało pochlebne opinie o tej grze, dlatego siadałam do partii trochę z rezerwą, ale chciałam się przekonać sama co tej grze brakuje. Mam własny egzemplarz nierozpakowany (nagroda) i chciałam podjąć decyzję - czy go sprzedać czy zostawić dla siebie - i zdecydowanie zostawiam.

W trakcie gry budujemy różne elementy pałacu. Każdy element wymaga innej kombinacji surowców oraz przynosi różną liczbę pieniędzy. Grę wygrywa najbogatszy gracz - z malym wyjątkiem. W trakcie gry wykonująć nasze akcje dostajemy tzw. żetony korupcji. Im z lepszych udogodnień korzystamy tym szybciej zarabiamy ale jednocześnie zbieramy więcej żetonów korupcji (są oczywiście mechanizmy pozwalające pozbyć się części żetonów korupcji). Na końcu gry osoba, która ma najwięcej żetonów korupcji automatycznie przegrywa - niezależnie od tego ile pieniędzy zdobyła. Z pozostałych graczy wygrywa ten, który zgromadził największy majątek.

Ten aspekty gdy niekoniecznie może się wszystkim podobać - mie przypadł do gustu. Do tego piękne wykonanie - zdecydowanie zostawię swój egzemplarz. Chociaż gdybym miała sama kupić - jednak zastanowiłabym się 2 razy :)