gry planszowe strategiczne > Bonfire (polskie wydanie)
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Bonfire (polskie wydanie)

Bonfire (polskie wydanie)

Rozpal ogniska, odpędź zmierzch!

cena:

199.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 12 lat
czas gry: od 70 do 100 min.

wydawca: Wydawnictwo Portal
projektant: Stefan Feld

wersja językowa: polska

Opis


Bonfire to strategiczna gra fantasy z elementami układanki i mechaniką umieszczania kafelków na planszy, przeznaczona dla 1-4 graczy. To kolorowy i wciągający tytuł autorstwa Stefana Felda, twórcy m.in. Zamków Burgundii. W Bonfire Gnomy usiłują ponownie rozpalić mistyczne ogniska, aby rozjaśnić swoją ciemną planetę.

Ogniska to źródła światła, energii i ciepła stworzone przez strażników światła w celu rozjaśnienia miast na ciemnej planecie. Mieszkańcy miast nieroztropnie wykorzystywali je dla własnych korzyści, a rozczarowani strażnicy światła zgasili ogniska. Obywatele nie mogli dłużej mieszkać w ciemnych miastach i zostali zmuszeni do ich opuszczenia.

Wcielacie się w grupę Gnomów mieszkających w pobliżu miast, które potrzebują świateł ognisk. Jako Gnom próbujesz zakradać się do miast i ponownie nauczyć się rozpalać ogniska: musisz odwiedzić strażników światła na ich świętych wyspach i poprosić o zadania, aby udowodnić swoją dobrą wolę. Za każde ukończone zadanie, strażnicy ponownie rozpalą jedno zgaszone ognisko. Ten, komu uda się zdobyć największe zaufanie strażników i najbardziej rozjaśni swoje miasto, wygrywa.

Silnik Bonfire oparty jest o trójkolorowe płytki, które będziesz układać na swojej planszy gracza. Kiedy uda ci się umieścić obok siebie te same kolory, otrzymasz więcej płytek akcji tego konkretnego rodzaju. Pozwoli ci to wyspecjalizować się w określonych typach działań i realizować różne strategie. Podczas punktacji końcowej, jesteś premiowany za rozpalone ogniska oraz wszelkie dokonane ulepszenia.

Zawartość pudełka
1 Plansza Główna
4 kafelki Początkowe Strażniczek
4 plansze Gracza – „miasta” (z różnym układem Portali)
4 Przybudówki (1 Budynek i 3 Tarasy)
28 kafelków Ścieżki
66 Zadań
28 Portali
72 żetony Akcji
5 kafelków Odliczania
1 Figurka „Wielkiego Ogniska”
16 Strażniczek Światła - „Strażniczek”
5 Neutralnych Nowicjuszy
57 Zasobów
33 Gnomy
karty Punktowania
8 kart Toma
Komponenty w 4 kolorach graczy (dla każdego gracza)
1 Lista Akcji
8 kafelków Losu
1 znacznik „0/50”
10 żetonów Ofiary
1 znacznik Punktów Zwycięstwa
1 Statek
1 Strażniczka
7 Nowicjuszy
1 Instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2021-03-07 Zakręcona gra, w którą trzeba zagrać autor: panfantomas

Nie jestem znawcą gier Pana Felda. To moja pierwsza gra tego autora. "Bonfire" jest szaloną grą, jeśli spojrzycie na tematykę. Jakieś ogniska, strażniczki które uciekły na wyspy, gnomy, statki, procesje, portale, jagódki, magiczne korzenie. Czego tu nie ma... :D Na planszy na pierwszy rzut oka nie mniejszy chaos. Mnóstwo ikon, akcji, żetonów, znaczników, drewienek. Nic nie jest opisane, same znaczki. Jednak po jednej rozgrywce wszystko staje się intuicyjne i aż chce się w "Bonfire" grać. Bardzo fajna gra euro z klimatem. Wariant solo ma automę Toma, który nie jest łatwym przeciwnikiem. Dla mnie póki co to jedno z bardziej pozytywnych zaskoczeń tego roku.