gry planszowe strategiczne > Dylematy Króla (edycja polska)
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Dylematy Króla (edycja polska)

Dylematy Króla (edycja polska)

Decyduj o losach królestwa!

cena:

332.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 5
wiek: od 14 lat
czas gry: od 45 do 60 min.

wydawca: Galakta (2020)
nr katalogowy: PL-KD01
projektant: Lorenzo Silva , Hjalmar Hach

wersja językowa: polska

Opis


Dylematy Króla to gra przeznaczona dla 3-5 osób, w której wcielicie się w członków ciała doradczego samego monarchy. Jako Rada złożona z przedstawicieli potężnych rodów szlacheckich, będziecie w jego imieniu decydować o losach krainy. Dylematy przed którymi przyjdzie Wam stanąć będą się wiązały z nieodwracalnymi konsekwencjami. Podjęte decyzje i efekty Waszych działań na stałe pozostaną zapisane w annałach Królestwa Ankist dzięki zastosowaniu mechaniki legacy.

Od zakończenia Ery Podziału, największe i najsilniejsze królestwo Ankist cieszy się wieloletnim okresem pokoju i prosperity pod panowaniem królewskiej dynastii, swymi korzeniami sięgającej samego legendarnego Pierwszego Władcy. Mimo pokoju skuteczne zarządzanie królestwem jest trudną i delikatną sztuką. Każda, nawet pozornie najbardziej błaha decyzja może mieć nieprzewidziany wpływ na dalsze losy krainy. A ciągłe stawanie przed trudnymi wyborami może stać się brzemieniem nie do udźwignięcia nawet dla wytrwałego monarchy.

Na szczęście, stojąc w obliczu niezliczonych dylematów, król zawsze może liczyć na wsparcie Rady, złożonej z przedstawicieli najznamienitszych szlacheckich rodów królestwa. Ale czy ich rady i podszepty są na pewno motywowane tylko dobrobytem krainy i prawdziwą troską o poddanych? Czy też dygnitarze ulegają ludzkim słabościom, korupcji, dbaniu o własne interesy lub rosnącemu apetytowi na władzę, doprowadzając tym samym Ankist do chaosu, ruiny i bratobójczej wojny…

Jak zawsze, skutki podjętych działań oceni i zweryfikuje jedynie upływający czas i historia… Oby była ona łaskawa dla Ankist

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2023-03-17 Teoretycznie - najlepsza gra wszech czasów autor: dziadekjoe


Wszystko tu się zgadza - świetny klimat, dużo grania nad stołem, dyskusje, całkiem ciekawe mechaniki, do tego "legacy". Co mogło pójść nie tak? Zacznę od tego, że ta gra jest niewyobrażalnie zależna od grupy grających ludzi. Jedna osoba może zepsuć całą rozgrywkę. A niechęć do tej gry wywołany losowością może pojawić sie dość szybko.
Co w tu nie gra:
- fabuła, mimo iż ciekawa i wciągająca, jest tak poszatkowana i rozwleczona, że bardzo łatwo się pogubić
- pojedyńcza rozgrywka, a szczególnie jej zakończenie, jest tak zależna od losowości, że jedyne co pozostaje to rozłożenie rąk z niedowierzania
- w większości przypadków niemożliwe jest zrealizowanie swoich celów, nie dlatego, że słabo grasz, albo inni ci to uniemożliwiają, ale dlatego, że gra ci nie pozwala
- nie wiadomo, kto tę grę wygra. Dowiadujemy sie o tym dopiero po zakończeniu rozgrywki, więc przez cały czas jej trwania nie wiesz po co podejmujesz takie a nie inne decyzje i czy pomogą ci one wygrać
- bezmyślny sposób licytacji

Jedyny pozytyw tego doświadczenia jest taki, że spędziłem trochę czasu z przyjaciółmi.
dodano: 2022-02-14 Doskonały tytuł do grupy dyskutantów autor: astegor

Dylematy Króla były zakupem testowym. Grupa w której gramy zawsze lubiła fabularne przygody jak Posiadłość Szaleństwa, Władca Pierścieni, T.I.M.E. Stories, Pandemic Legacy i inne podobne tytuły, ale nikt nie słyszał wiele o Dylematach Króla. To był najlepsze zakup ostatnich miesięcy.

Jedna z najlepszych historii jakich doświadczyłem w grach planszowych. Liczne intrygujące wątki, spiskujące rody niczym w Grze o Tron oraz prosta, choć w pełni wystarczająca mechanika gry, która jest tylko tłem zabawy.

Oceny szczątkowe:
- Wygląd – jest okey. Sama szata graficzna jest bardzo skromna, a grafiki na kartach często się powtarzają, lecz nie są one brzydkie, ani nieestetyczne. Jeśli chodzi o jakość komponentów to nie ma się do czego przyczepić, wszystko jest stosowne do wymagań mechaniki, zaś wypraska jest przemyślana i spełnia swoje zadanie.

- Mechanika – jest okey. Głosowanie, odrobina draftu i cały aspekt legacy są dobrze zaprojektowane i ciężko przyczepić się do całokształtu. Może trochę kwestia „posiadania” złota w późniejszych etapach gry jest dyskusyjna.

- Powtarzalność – to gra typu Legacy, więc nie ma tutaj o tym mowy. Gra jest dosłownie do wyrzucenia po przegraniu całości. Zaznaczę tylko, ze Nam starczyła na ok. 15-17 rozgrywek z czego każda to ok. 1h

- Klimat i Fabuła – tutaj mamy do czynienia z fantastycznym dziełem. Każdy inny aspekt blednie w porównaniu z linią fabularną, która podnosi ocenę całości drastycznie. Niestety nie chcąc spoilerować nie mogę wiele napisać, lecz jeśli dziesiątki podobnych recenzji na wielu innych portalach zaznaczają podobną tendencję to wierzcie – warto kupić. Zdecydowanie warto.

Ocena końcowa: 5-
Zdecydowanie polecam grupom, które lubią trochę podyskutować, a zarazem knuć i snuć intrygi. A przede wszystkim każdemu, kto chce przeżyć ciekawą i wielobarwną historię.